به گزارش آریاورزش پنجمین دوره بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی از ۱۸ مرداد به میزبانی قونیه آغاز خواهد شد.
بازیهای کشورهای اسلامی طی روز های ۸ تا ۱۰ آگوست برابر با ۱۷ تا ۲۷ مرداد ، در شهر قونیه ترکیه و در ۲۷ رشته ورزشی برگزار میشود.
اصغر رحیمی سرپرست کاروان ورزش ایران در بازیهای کشورهای اسلامی بیان داشت این کاروان با نام پیامبر اعظم (س) و شعار ایران سرافراز در این بازیها حضور خواهد داشت.
برنامه بازیها به صورت زیر است:
افتتاحیه رقابت ها
۱۸ مرداد
والیبال
۱۷ تا ۲۴ مرداد
تیم های شرکت کننده :
والیبال بانوان: افغانستان، الجزایر، آذربایجان، کامرون، اندونزی، ایران، سنگال، ترکیه
گروهبندی تیمهای والیبال بانوان:
گروهA: ازبکستان،اندونزی، ترکیه و ایران
گروه B: افغانستان، سنگال، کامرون و آذربایجان
والیبال مردان: الجزایر، آذربایجان، کامرون، ایران، مراکش، پاکستان، قطر، ترکیه
گروهبندی تیمهای والیبال مردان:
گروه A: سودان، آذربایجان، مراکش و کامرون
گروه B: پاکستان، ترکیه، ایران و قطر
بسکتبال سه نفره
۲۲ تا ۲۶ مرداد
تیم های شرکت کننده :
بسکتبال 3 به 3 بانوان: الجزایر، آذربایجان، گامبیا، اندونزی، ایران، اردن، قرقیزستان، مالدیو، مالی، قطر، عربستان، سنگال، ترکیه، ترکمنستان، امارات متحده عربی، اوگاندا، ازبکستان
بسکتبال 3 به 3 آقایان: الجزایر، آذربایجان، گابن، اندونزی، ایران، عراق، اردن، قرقیزستان، مالدیو، مالی، موریتانی، مراکش، فلسطین، قطر، سنگال، سودان، ترکیه، ترکمستان، امارات متحده عربی، اوگاندا
ایروبیک ژیمناستیک
۲۲ و ۲۳ مرداد
تیروکمان
۱۹ و ۲۰ مرداد
ژیمناستیک نمایشی
۱۹ تا ۲۷ مرداد
دو و میدانی
۱۷ تا ۲۱ مرداد
بوچی
۱۸ تا ۲۱ مرداد
دوچرخه سواری جاده
۲۰ تا ۲۳ مرداد
دوچرخه سواری پیست
۱۷ مرداد
شمشیربازی
۲۳ تا ۲۶ مرداد
فوتبال
۱۷ تا ۲۵ مرداد
تیم های شرکت کننده :
فوتبال آقایان: الجزایر، آذربایجان، کامرون، ایران، مراکش، عربستان سعودی، سنگال، ترکیه
گروهبندی تیمهای حاضر در فوتبال مردان:
گروهA: سنگال ، ترکیه، الجزایر و کامرون
گروه B: مراکش، ایران، عربستان سعودی و آذربایجان
هندبال
۱۷ تا ۲۳ مرداد
تیم های شرکت کننده :
هندبال آقایان: الجزایر، ایران، عراق، کویت، مراکش، قطر، عربستان، ترکیه
گروه بندی تیمهای هندبال مردان:
گروهA: عربستان سعودی، قطر، مراکش و عراق
گروه B: ایران، ترکیه و آذربایجان
گروه بندی تیمهای هندبال بانوان:
گروهA: سنگال،بنگلادش، ترکیه و ازبکستان
گروه B: کامرون، افغانستان، ایران و آذربایجان
جودو
۲۴ تا ۲۶ مرداد
کاراته
۲۶ و ۲۷ مرداد
کیک بوکسینگ
۲۵ تا ۲۷ مرداد
پاراتیرو کمان
۱۸ تا ۲۲ مرداد
پارا دو و میدانی
۲۰ مرداد
پارا شنا
۱۷ تا ۲۰ مرداد
پارا تنیس روی میز
۱۹ تا ۲۱ مرداد
ژیمناستیک ریتمیک
۲۲ و ۲۳ مرداد
تیراندازی
۱۹ تا ۲۵ مرداد
شنا
۲۲ تا ۲۶ مرداد
تنیس روی میز
۲۲ تا ۲۶ مرداد
تکواندو
۱۸ تا ۲۱ مرداد
تیر و کمان سنتی ترکیه
۲۴ و ۲۵ مرداد
وزنه برداری
۲۰ تا ۲۴ مرداد
کشتی
۱۹ تا ۲۲ مرداد
اختتامیه
۲۷ مرداد
برای دسترسی به سایت بازیهای کشورهای اسلامی اینجا کلیک کنید.