عطایی: لیگ امسال لیگ پرفشاری است/امیدوارم خروجی خوبی برای تیم های ملی داشته باشد

به گزارش آریاورزش تیم هراز آمل در هفته نهم لیگ برتر والیبال در خانه شهرداری گنبد بازی را واگذار کرد تا چهارمین شکست این فصل خود را متحمل شود و به رده هفتم جدول رده بندی سقوط کند.

بهروز عطایی در گفتگو با آریاورزش در این مورد ابراز  داشت:

بازی خوب و پایاپایی بود. دو تیم با دو ویژگی کاملا متفاوت وارد زمین شدند. تیم گنبد در چهار بازی اخیر خود قبل از بازی با ما، سه برد و یک باخت داشت که روند رو به رشدی برای این تیم است. اما ما دقیقا عکس آنها با سه یاخت و یک برد وارد این رقابت شدیم که وضعیت ما را نسبت به انها کاملا متفاوت میکرد و آنها به لحاظ روحی وضعیت مطلوب و بهتری را داشتند. دو ست اول و دوم هم به دلیل همین شرایط روحی خوبی که داشتند امتیازات پایانی به آنها تعلق گرفت.  در کل بازی پایاپای و نزدیکی بود، اما چیزی که مهم است اینست که لیگ همچنان برای ما ادامه دارد.

عطایی در مورد شکست های اخیر تیم هراز ادامه داد:

خاصیت لیگ همین است در مقاطعی تیم ها دچار افت و خیزهایی می شوند که خیلی عجیب نیست. در بحث لیگ برتر تیم هایی که تعداد نفرات نزدیک به هم و بیشتری داشته باشند معمولا موفق تر هستند. با تغییراتی که در جریان لیگ اتفاق می افتد ممکن است برخی بازیکنان دچار نوساناتی شوند که مجبور هستید با تغییراتی که میدهید این موضوع را برطرف کنید و به همین ترتیب تیم هایی که بازیکنان بیشتری دارند کمتر با این نوسانات برخورد میکنند.

بهروز عطایی در مورد نداشتن دو بازیکن اصلی خود افزود:

من تا اکنون این موضع را عنوان نکردم. من دو بازیکن اصلی خودم را در ترکیب ندارم که اثر نامطلوب خود را روی تیم گذاشته است. با آمدن مهرداد بابایی و امیر خداپرستی قطعا وضعیت بهتری ایجاد خواهد شد.

ما در بازی اول لیگ، مهرداد بابایی را از دست دادیم و قبل از بازی با سپاهان نیز امیر خداپرستی مصدوم شد. از چهار بازی که بعد از مصدومیت او انجام دادیم 3 بازی را واگذار کردیم. در هر حال امیدوارم با اضافه شدن این بازیکنان و راهکارهایی که در ادامه انجام خواهیم داد از این شرایط خارج بشویم و بتوانیم از والیبالی که بازی میکنیم لذت ببریم و تیم را در جایگاهی که مستحق آن است قرار دهیم.

بهروز عطایی در مورد سقوط سه پله ای در جدول و نزدیک بودن تیم ها به هم بیان داشت:

جدول نزدیکی در این هفته از رقابت ها ایجاد شد. تیم سوم 6 برد و تیمهای چهارم تا هشتم همگی 5 برد 4 باخت در کارنامه خود ثبت کردند. در واقع تیم هشتم با تیم سوم در یک برد با هم اختلاف دارند. هر برد و باختی جدول رقابت ها را دستخوش تغییراتی خواهد کرد. برای ما هم به همین صورت خواهد بود با هر بردی میتوانیم رتبه خود را در جدول بهتر کنیم و با هر باختی به رده های پایین جدول میرویم.

تیم ها در این فصل بسیار به هم نزدیک هستند و این نشان میدهد  که لیگ به لحاظ کیفی سطح بالایی دارد و فشار زیادی به تیم ها وارد میشود و همه تیم ها از این موضوع مطلع هستند. سعی میکنیم بازی های بعدی را با بهترین کیفیت انجام دهیم که قطعا کار سختی خواهد بود، چون رقبا بسیار نزدیک به هم بازی میکنند و کار را برای هم دشوار کردند.  در هفته نهم جز تیم سپاهان، همه تیم ها حداقل دو باخت دارند  که این اتفاق در سال های گذشته کمتر دیده میشد. بنابراین هر تیمی که در چنین سطحی از رقابت ها خوب بازی نکند قطعا میبازد و مهم نیست در کجای جدول قرار دارد. لیگ امسال بسیار لیگ پرفشاری است امیدوارم از این لیگ خروجی خوبی برای تیم های ملی داشته باشیم.

عطایی در مورد تغییر زمان بازیهای لیگ به دلیل حضور فولاد سیرجان در رقابت های باشگاه های جهان بیان داشت:

تیم سیرجان به عنوان نماینده ایران در رقابت های جام باشگاه های جهان شرکت میکند و باید به قوانینی که ذکر شده پایبند بود.  من فکر میکنم این موضوع در تمام دنیا  اتفاق می افتد. امیدوارم فولاد سیرجان به عنوان نماینده ایران در جام باشگاه های جهان موفق باشد.

بهروز عطاییتیم ملی والیبالجام باشگاه های جهانفولاد سیرجانلیگ 1400لیگ برتر والیباللیگ برتر والیبال 1400هراز آملوالیبالوالیبال ایران
نظرات (0)
افزودن نظر