لیگ برتر والیبال مردان یکشنبه 2 آبانماه

به گزارش آریاورزش، سی ‎و پنجمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های برتر ایران از روز یکشنبه دوم آبان‌ماه آغاز می‌شود. شهرهای تهران، ارومیه، اصفهان، آمل، ورامین و یزد پیگیری میزبان اولین هفته از رقابت ها خواهند شد.

سالن فدراسیون والیبال در هفته نخست لیگ برتر میزبان دو مسابقه است که دیدار دو تیم پیکان و سایپا از جمله این بازی‌ها است. پیکان پرافتخارترین تیم این رقابت‌ها بعد از چند سال دوباره با هدایت پیمان اکبری در لیگ برتر حاضر می‌شود و این سرمربی حتما لیگ را با تمام توان آغاز خواهد کرد.

همچنین نارنجی‌پوشان سایپا، با افتخاراتی همچون هفت نایب قهرمانی و یک مقام سومی در لیگ برتر امسال با هدایت ناصر شهنازی به میدان می‌روند. این تیم برای آمادگی بیشتر در تورنمنت چهار جانبه رامسر نیز شرکت کرده بود.

فولاد سیرجان مدافع عنوان قهرمانی در هفته نخست میزبان آذرباتری ارومیه در سالن فدراسیون والیبال است. این تیم که قهرمانی آسیا را نیز در گنجینه افتخارات خود دارد، به دلیل حضور در مسابقات قهرمانی باشگاه‌های آسیا با آمادگی کامل در این مسابقات شرکت می‌کند، شاید بازیکنان فولاد هنوز از خستگی سفر به تایلند رها نشده باشند. اما فولادی‌ها که جهانی شدند و باید خود را برای مسابقات قهرمانی باشگاه‌های جهان آماده کنند، می‌توانند در هفته‌های آغازین لیگ برتر به هماهنگی بیشتر با ترکیب کامل تیم خود دست یابند.

تیم‌های پاس گرگان و مس رفسنجان که امسال نخستین حضور خود در لیگ برتر را تجربه خواهند کرد، در اولین مسابقه میهمان نمایندگان آمل و اصفهان خواهند بود. پاس گرگان و مس رفسنجان به عنوان قهرمان و نایب قهرمان لیگ دسته یک سال 99، سهمیه لیگ برتر به دست آوردند و تلاش دارند در این دوره از مسابقات این سهمیه را حفظ کنند.

هدایت تیم‌های فولاد مبارکه اصفهان و لبنیات هراز آمل را مربیان با تجربه‌ای همچون رحمان محمدی‌راد و بهروز عطایی بر عهده دارند و تقابل این تیم‌ها با حریفان تازه وارد به لیگ برتر، حتما از جذابیت‌های هفته نخست رقابت‌ها خواهد بود.

تیم شهرداری ارومیه در هفته نخست لیگ برتر امسال با هدایت رضا تندروان به مصاف راه‌یاب ملل مریوان خواهد رفت. تندروان که سال گذشته با نماینده سیرجان قهرمان لیگ برتر شد، امسال برای اثبات توانایی‌اش به میدان می‌رود و تلاش دارد که به حسرت بلند مدت والیبال ارومیه برای کسب مقام قهرمانی لیگ برتر پایان دهد، اما این مربی هنوز راه بسیار طولانی برای رسیدن به این هدف پیش روی خود دارد.

لیگ 1400لیگ برتر مردان 1400لیگ برتر والیبالوالیبالوالیبال ایران
نظرات (0)
افزودن نظر