آژانس ضد دوپینگ روسیه ادعای موزرسکی را رد کرد / این پرونده در حوزه اختیارات فدراسیون جهانی است

سرپرست آژانس ضد دوپینگ روسیه (RUSADA) ادعای دیمیتری موزرسکی را تکذیب کرد.

به گزارش آریاورزش، روز گذشته مشخص شد که دیمیتری موزرسکی یکی از بهترین بازیکنان والیبال دنیا به دلیل نقض قوانین ضد دوپینگ محروم شده است. این بازیکن پس از بررسی مجدد تست دوپینگ‌اش در سال ۲۰۱۳، به ۹ ماه محرومیت از حضور در میادین والیبالی محروم شد. جریمه او از ماه آپریل آغاز شده و تا ۴ ژانویه ۲۰۲۲ معتبر است.

بازیکن تیم ملی روسیه در مصاحبه‌ خود اعلام کرد که آژانس مبارزه با دوپینگ روسیه در همان سال از نتیجه مثبت تست او مطلع بوده اما این موضوع را مخفی کرده است.

میخائیل بوخانوف سرپرست RUSADA با رد این ادعا گفت: پرونده مربوط به دوپینگ موزرسکی در حوزه اختیارات فدراسیون جهانی والیبال است که باید این بازیکن را مطلع می‌کرد.

او افزود: بررسی مجدد پایگاه داده LIMS (پایگاه داده آژانس ضد دوپینگ روسیه) اکنون توسط فدراسیون جهانی انجام می‌شود نه RUSADA. این پرونده در حوزه اختیارات فدراسیون جهانی است. چون نتیجه تست دوپینگ مثبت بوده است. این بازیکن باید از سوی فدراسیون بین‌المللی مطلع می‌شد. آژانس مبارزه با دوپینگ روسیه از اختیارات لازم برای بررسی و پردازش نتایج مربوط به این ورزشکار برخوردار نیست. داده‌های جامع توسط فدراسیون جهانی ارسال می‌شود و بازیکن باید تمام ادعاها را به آن ارسال کند.

والیبال، دوپینگ، محرومیت موزرسکی، دیمیتری موزرسکی، آژانس بین‌المللی مبارزه با دوپینگ، دوپینگ موزرسکی
نظرات (0)
افزودن نظر