میخائو وینیارسکی برای سرمربیگری تیم لهستان احساس آمادگی می کنم.

به گزارش آریاورزش هنوز مشخص نیست چه کسی جانشین ویتال هاینن در سمت سرمربی تیم ملی لهستان خواهد شد. میخائو وینیارسکی در میان نامزدهای انتخاب سرمربی تیم لهسستان حضور دارد. او برای سرمربیگری تیم لهستان اظهار امادگی کرده است ولی بیان داشته است که  انتخاب به عهده او نیست.

وینیارسکی با رئیس فدراسیون والیبال لهستان، سباستین اویدرسکی صحبت کرده است. اما هنور پیشنهاد نهایی برای هدایت تیم لهستان به او داده نشده است.

او در این مورد ابراز داشت:

  “همه زندگی من  پر از چالش بوده است. من به عنوان یک پسر پانزده ساله  آرزو داشتم که  در تیم ملی لهستان بازی کنم و رویایم به حقیقت پیوست. وقتی مربی شدم، آرزو داشتم که زمانی تیم ملی را هدایت کنم و آیا اکنون  اسم من در این لیست وجود دارد.  احساس میکنم من گرفتن این سمت کاملا اماده هستم، اما تصمیم با من نیست”

موضوعی که در این مدت کاملا مشخص شد، این بود که فدراسیون لهستان تمایل بسیاری برای به خدمت گرفتن نیکولا گربیچ سرمربی حال حاضر پروجا دارد. اما مدیر باشگاه پروجا جینو سیرچی اعلام کرده است اصلا با دو شغل بودن مربی تیمش موافق نیست و حتی بیان داشته است که او باید  تنها در باشگاهی که به آن متعهد شده است مشغول به فعالیت باشد.

وینیاریسکی قهرمان جهان سال 2014 است که در سال 2017 مربیگری را اغاز کرد. دو سال اول کارش به عنوان مربی تیم اسکرا فعالیت کرد. او سال 2019 سرمربی تیم ترفل گدانسک شد.

ترفل گدانسکسرمربی تیم لهستانوالیبالوالیبال لهستانویتال هایننوینیارسکی
نظرات (0)
افزودن نظر