لیگ‌های والیبال در سال ۱۴۰۰ با جدیدترین قوانین داوری برگزار می‌شود

به گزارش آریاورزش، فدراسیون جهانی والیبال در سی و هفتمین کنگره جهانی خود که زمستان گذشته برگزار شد تغییراتی را در چند قانون والیبال تصویب کرد که جریان بازی جذابیت بیشتری پیدا کند. رئیس کمیسیون داوران و قوانین فدراسیون جهانی والیبال و کمیسیون بازی‌ها، گیلرمو پارِدِس، اصلاحات پیشنهادی را به نمایندگان کنگره ارائه داد. این پیشنهادها با ۱۶۰ رأی موافق، ۳ رأی مخالف و یک رأی ممتنع تصویب شد.

بر اساس اعلام سازمان لیگ فدراسیون والیبال، لیگ‌های برتر مردان و زنان، لیگ دسته یک مردان و زنان، لیگ سری B دسته یک مردان باشگاه‌های کشور در سال 1400 با جدیدترین تغییرات و اصلاحات قوانین داوری برگزار خواهد شد تا مسابقات داخلی والیبال نیز مطابق با آخرین استانداردهای دنیا برگزار شود و بازیکنان و مربیان داخلی نیز با قوانین بین‌المللی و به‌روز والیبال دنیا آشنایی هرچه بیشتری پیدا کنند

از جمله این تغییرات می‌توان به حذف منطقه جریمه، بازیکن پس از اخراج باید به رختکن برود، حذف تکنیکال تایم اوت، لیبرو می‌تواند کاپیتان تیم شود و … اشاره کرد که دفترچه آنلاین این تغییرات از سوی کمیته داوری تهیه و تنظیم شده است و در اختیار تیم‌ها و ناظران قرار می‌گیرد.

والیبال، والیبال ایران، لیگ برتر والیبال، لیگ والیبال ۱۴۰۰، لیگ برتر والیبال ۱۴۰۰
نظرات (0)
افزودن نظر