برزیل میزبان رقابت های جام باشگاه های جهان شد.

به گزارش آریاورزش بتیم برزیل میزبان رقابت های قهرمانی باشگاه های جهان شد.

بعد از انصراف چین از میزبانی رقابت های قهرمانی باشگاه های جهان، صحبتها بر آن بود که ایتالیا میزبان این دوره از رقابت ها باشد اما در نهایت انتخاب فدراسیون جهانی والیبال در خصوص میزبانی مسابقات مردان بر بتیم برزیل قرار گرفت.

بتیم برزیل برای پنجمین بار است که میزبانی این رقابت ها را به عهده میگیرد. رقابت های قهرمانی باشگاه های جهان در دو بخش بانوان و آقایان در ماه دسامبر 2021 به ترتیب به میزبانی در دو کشور ترکیه و برزیل برگزار خواهد شد.

ساداکروزیرو به عنوان میزبان و قهرمان باشگاه های آمریکای جنوبی در سال های  2019 و 2020 یکی از شش تیم حاضر در این رقابت ها خواهد بود. پنج باشگاه دیگر عبارتند از قهرمان لیگ قهرمانان اروپا باشگاه زاکسا کوژله لهستان، نایب قهرمان لیگ قهرمانان ترنتینو ایتالیا، نایب قهرمان باشگاه های امریکای جنوبی تیم سن خوان یو پی وی سی در سال های 2019 و 2020، تائوباته قهرمان برزیل در سال 2021 و تیم فولاد سیرجان قهرمان آسیا در سال 2021.

تیم ترنتینو با 5 قهرمانی، بیشترین عنوان قهرمانی این دوره از رقابت ها را دارد. لوبه قهرمان دوره قبلی این رقابت ها است.

بتیم ، برزیل ، مسابقات جهانی باشگاه های مردان بعدی را برای پنجمین بار برگزار می کند. این مسابقات از 8 تا 12 دسامبر  برابر با  17 تا 21 آذرماه 1400برگزار می شود. راه اندازی رسمی این مسابقات هفته آینده انجام می شود ، زمانی که جزئیات بیشتری از مسابقات توسط FIVB اعلام می شود.

رقابت های قهرمانی باشگاه های بانوان جهان نیز به میزبانی ترکیه برگزار میشود و تاریخ برگزاری آن  از 15 تا 19 سپتامبر برابر با 24 تا 28 آذرماه  خواهد بود.

آمریکای جنوبیبتیم برزیلتائوباتهزاکسافدراسیون جهانی والیبالفولاد سیرجانقهرمانی باشگاه های جهانوالیبالوالیبال ایران
نظرات (0)
افزودن نظر