هاشمی: از فدراسیون انتقاد میکنیم، خبرگزاری ها سانسور میکنند

به گزارش آریاورزش، تیم والیبال بانوان سایپا موفق شد پس از ۵۴ سال به جمع چهار تیم برتر مسابقات قهرمانی باشگاه‌های آسیا صعود کند. در این مسابقات پوران زارع نیز به عنوان برترین مدافع روی تور در تیم رؤیایی قرار گرفت.

مریم هاشمی در گفتگو با آریاورزش در مورد این دوره از رقابت های جام باشگاه های آسیا ابراز داشت:

بازی‌ها شرایط خاصی داشت. ما قرنطینه وحشتناکی داشتیم، حق ورود به سالن را هم نداشتیم. سیزده روز فقط به سالن رفتیم و تمرین کردیم و بازی کردیم.

وی در مورد سطح بازی‌ها افزود: بازی‌ها خیلی خوب بود. تایلند دو تیم داشت. حتی تیم تایلند ۲، از تیم‌های ملی ویتنام و چین تایپه هم قوی‌تر بود. همین تیم برای حضور در قهرمانی و نایب قهرمانی حضور داشت. البته پاسور ملی‌پوش تایلند در تیم دومشان حضور داشت و اَرنج خیلی خوبی را تشکیل داده بودند و خیلی خوب با هم مچ شده بودند.

هاشمی در مورد دو تیم بودن تیم قزاقستان ادامه داد: قزاقستان هم دو تیم داشت. تیم اولشان تیم ملی‌ آنها بود که با عنوان تیم آلتای حضور پیدا کرد و قهرمان شد. تیم دوم هم بسیار تیم قوی بود و سه لژیونر از باشگاه‌های روسیه، اوکراین و سنگال جذب کرده بود. اگر بازی‌ها را تماشا می‌کردید می‌دید که یک بازیکن سیاه‌پوست خارجی به زمین ما امد.‌ سطح مسابقات بسیار بالا بود.

سرمربی تیم بانوان سایپا در مورد عملکرد تیمش در این رقابت‌ها گفت: اتفاق مهمی که در این مسابقات افتاد این بود که ما بسیار جنگنده بودیم و خوب بازی کردیم. یعنی برای تک تک امتیازات می‌جنگیدیم. من یاد ندارم هیچ زمانی از تایلند ست گرفته باشیم. هیچ موقع ست را ۲۵-۲۳ به تایلند واگذار نکرده بودیم. هیچ‌گاه تایلند از ایران نترسیده بود، ولی این بار اینگونه با ترس بازی کرده بود.
ما همیشه از پیش بازنده وارد زمین می‌شدیم و این یک معضل بود و خدا را شکر امسال ما این شرایط را مهیا کردیم تا این جریان حل شود و بچه‌ها با جنگندگی تمام بازی کنند و به چهار تیم صعود کنیم. این داستان باعث خوشحالی ماست و فکر می‌کنم کار خیلی بزرگی کردیم. چون قطعا هر کسی آنجا بود می‌دانست بعد از این همه تلاش چه اتفاقی برای بانوان ما افتاده است. انشاءالله که سال‌های بعد روی سکوبرویم و بتوانیم ومدال کسب کنیم.

هاشمی در مورد حمایت فدراسیون اظهار داشت: حمایت فدراسیون از مردان با حمایت از بانوان خیلی فرق می‌کند و اصلا قابل قیاس نیست. ما حتی وقتی وارد ایران شدیم، از فدراسیون والیبال حتی نائب رییس هم به استقابال تیم نیامد، حتی هیچ‌کس نیامد از ما سوال کند اصلا چیکار کردید. دستتان درد نکند بالاخره آمدید در بین چهار تیم. این افتخار برای فدراسیون است. درست است که برای منِ مربی و بازیکنان هم افتخار است، ولی هیچ‌کس در فرودگاه حضور پیدا نکرد. در حالی که وقتی تیم جوانان بعد از اینکه مقام نهم جهان را کسب کردند، شخص داورزنی به استقبال آنها رفت. تفاوت به این محسوسی! الان انتظار دارید چه بگویم تفاوت‌ها خیلی زیاد هستند.
حتی فدراسیون هنوز بعد از گذشت این مدت، تقدیر هم نکرده است. تمام کسانی که مصاحبه می‌گیرند توان نوشتن این مطالب را ندارند. خیلی گفتم، ولی وقتی سایتشان را چک می‌کنم می‌بینم چیزی ننوشتند خب این بی‌احترامی است. چون من می‌گویم که بنویسید و مسلما انتظار دارم.

سرمربی تیم سایپا در مورد شرایط این تیم گفت: تیم ما تنها تیمی بود که با چهار کادر فنی به مسابقات رفت. البته تیم ما امسال شرایط مالی سختی داشت. همه تیم‌ها آنالیزور داشتند که هر لحظه کنارشان بود، برنامه‌ها را به آنها می‌داد، در حین مسابقه آنالیز می‌کرد. هر تیمی ۵-۶ مرد همراه داشت و هر کدام بخشی را در دست گرفته بودند. یکی لیبروها را تمرین می‌داد، یکی دریافت‌کننده و …

ولی در تیم ما فقط ما چهار نفر بودیم که همه کارها را انجام می‌دادیم. همه این مسئولیت‌ها خیلی مهم است. برای تمرین‌دهی نیاز به کمک هست و شما نیاز به حمایت‌های زیادی داری. باید آنالیزور کنار تیم باشد. ما حتی بدنساز هم نبرده بودیم و تمام اینها شرایط الزامی بود که ما نداشتیم. البته وجود این شرایط منوط به حمایت باشگاه بود. ما باید تعداد خاصی اسامی می‌دادیم. چون برای باشگاه هزینه‌ها مهم بود، ما سعی کردیم با کمترین تعداد به این مسابقات برویم. این مسائل فشار را بر سرمربی زیاد می‌کند و باید تمام این شرایط را پوشش دهد. من فکر می‌کنم با وجود این همه شرایط و کمبود، خیلی خوب بودیم. وقتی تمام تیم‌ها را نگاه می‌کنم می‌بینم تورنمنت‌های مختلفی شرکت کردند و بازی‌های تدارکاتی داشتند. ولی ما حتی یک بازی دوستانه نداشتیم. ما دو سال است خارج از ایران بازی نکردیم. چه توقعی هست از این تیم؟! بازیکنان حتی بازی در حد ازبکستان هم ندیدند ولی با این حال بازی‌های خوبی انجام دادیم.

هاشمی در ادامه گفت: از بچه‌ها تشکر می‌کنم. از همکارانم که با من بودند و به من کمک کردند تشکر می‌کنم. از باشگاه سایپا که تمام تلاشش را کرد تا ما را اعزام کند ممنونم.

هاشمی در پاسخ به این سوال که در لحظاتی از بازی بازیکنان نوسان داشتند، گفت: یکی از بزرگترین دلایل آن نداشتن تجربه در بازی‌های بین‌المللی است. اگر ما بعد از این ۷-۸ بازی وارد یک تورنمنت بین‌المللی بشویم تغییرات کاملا محسوس خواهد بود. دومین دلیل هم اینکه بچه‌ها هنوز به ان باور نرسیدند و همیشه از پیش بازنده وارد زمین می‌شوند. انقدر رفتند به این مسابقات و هفتم و هشتم می‌شدند که این ذهنیت برای آنها به وجود آمده که نمی‌توانند پیروز باشند.
وقتی ما قزاقستان را بردیم، واقعا خود بچه‌ها تعجب کرده بودند می‌دانستند که می‌توانند ولی هنوز باور صد درصدی به خودشان نداشتند. ما خیلی سعی کردیم روی اعتماد به نفس بچه‌ها کار کنیم. اینکه وقتی یک بازیکن چند سالی است حتی با یک کشور همسایه یک بازی دوستانه نداشته مدیریتی هم در شرایط ندارد. ما همیشه از بیرون کُچ می‌کنیم، ولی در نهایت کار را باید بازیکن انجام بدهد و این برای ما مشکل‌ساز است. این تیم نسبت به تیم‌های سال‌های پیش که دیده بودیم خیلی بهتر بود.

سرمربی بانوان سایپا در پاسخ به این که به غیر از خانم باقرپور که از اسلوونی و خانم زارعی از ذوب آهن به صورت قرضی برای این مسابقات به سایپا آمده بودند، بقیه بازیکنان بازیکنان امسال سایپا هستند اظهار کرد: خانم باقرپور بازیکن سال گذشته ما بود که امسال لژیونر شد. خانم آشفته هم همینطور که امسال به باریج اسانس رفته ولی موظف بودند که همراه ما به این مسابقات بیایند. خانم کلایی و کدخدا از باریج، خانم بخشی از پیکان و خانم زارعی را از ذوب آهن قرض گرفتیم و بقیه امسال بازیکنان سایپا خواهند بود.

هاشمی در مورد لیگ برتر امسال گفت: من فکر می‌کنم تیم‌ها شرایط خیلی بهتری نسبت به سال گذشته داشته باشند. درست است که پیکان جوان شده، ولی همیشه در کورس قهرمانی است. باریج اسانس چند بازیکن ملی‌پوش گرفته و تیم ذوب آهن تیم خوبی است و دو بازیکن ملی‌پوش هم جذب کرده است. تیم ما هم همیشه در کورس بوده و سال گذشته هم که قهرمان شدیم. چند تیم هم از مشهد، سیرجان و شیراز قرار است امسال به لیگ اضافه بشوند و این شرایط لیگ را بهتر می‌کند

مریم هاشمیوالیبالوالیبال ایرانوالیبال بانوان
نظرات (0)
افزودن نظر