رده بندی لیگ های دارای بازیکن ایرانی (لژیونرها)

به گزارش آریاورزش بیش از 26 بازیکن ایرانی در لیگ های تراز اول دنیا توپ میزنند یا به مربیگری مشغول هستند. از اینرو پایگاه خبری آریاورزش سعی بر این دارد تا با پوشش عملکرد این لژیونرهای عزیز، به پیشرفت و توسعه والیبال کشورمان کمک کند.

🔹 در سوپرلیگ فنلاند و در تیم رایسون لویمو علی فضلی و طیب عینب بازی می کنند.

🔹 در پلاس لیگای لهستان میلاد عبادی پور در ایم اسکرابلخاتوف و میثم صالحی در تیم اولشتین بازی می کند

🔹 در سوپرلیگ بانوان پرتغال مهتاب رحمانی و مونا دریس محمودی در تیم بواویشتا و نگین شیرتری در تیم آوس بازی می کنند.

🔹 در سوپرلیگ مردان پرتغال و در تیم کالداس احسان احمدی، محمدرضا بیک و امیرعباس مردای بازی می کنند.

🔹 در سوپرلیگ صربستان امیرحسین توخته در تیم رادنیسکی بازی می کند که البته در هفته اول به علت حضور در مسابقات قهرمانی جوانان جهان حضور نداشت. پندار مومنی مقدم دیگر بازیکن ایرانی سوپرلیگ صربستان در تیم متالاک بازی می کند که البته به علت عدم صدور کارت بازی، هفته اول بازی نکرد. هفته دوم سوپرلیگ صربستان فردا جمعه پیگیری می شود.

🔹 سودابه باقرپور امسال به تیم جنی والی اسلوونی پیوست که البته به علت حضور در مسابقات قهرمانی باشگاه های بانوان آسیا، در این تیم حضور نداشت.

🔹 آکو کریمی همچون سال گذشته به عنوان کمک مربی در تیم آچه هاوالی اسلوونی حضور دارد.

🔹 در سوپرلیگ بانوان اسلوواکی زهرا مغانی به تیم بروسنو پیوسته ولی به علت عدم صدور کارت بازی در هفته دوم حضور نداشت. بروسنو در هفته اول استراحت داشت. (لیگ 9 تیمی)

🔹 در مسابقات کاپ ترکیه نیز دو بازیکن ایرانی حضور دارند. امیرحسین خانی در تیم آلتکما که در گروه B حضور دارد و تیم اسپورتوتو که از حضور مرتضی شریفی بهره می برد در گروه C است. تیم اسپورتوتو به مرحله بعد صعود کرد.

اخبار لژیونرهاوالیبالوالیبال ایران
نظرات (0)
افزودن نظر