گربیچ، گزینه اصلی نیمکت تیم ملی لهستان…؟!

به گزارش آریاورزش، پس از انتخابات فدراسیون والیبال لهستان «سباستین شیدرسکی» رئیس باشگاه زاکسا کوژله به عنوان رئیس جدید فدراسیون معرفی شد.

یکی از وظایف اصلی او انتخابات سرمربیان تیم‌های زنان و مردان لهستان خواهد بود. قرارداد ویتال هینن پس از پایان مسابقات یورو به پایان رسید و سرمربی زنان نیز به تازگی استعفا داده است. گزینه‌هایی که به عنوان جانشینی هینن در رسانه‌ها مطرح شده است می‌توان به آندره‌آ آناستازی، آندره‌آ گاردینی، مارسلو مندز، لورنزو برناردی، میخائو وینیارسکی و نیکولا گربیچ اشاره کرد. بسیاری از لهستانی‌ها معتقدند نیکولا گربیچ به واسطه همکاری با شیدرسکی در باشگاه زاکسا، گزینه اصلی نیمکت تیم ملی مردان است و وینیارسکی دستیار او خواهد بود.

شیدرسکی در خصوص روند انتخاب سرمربیان گفت: تجربه‌ی کار در باشگاه‌ها، تجربیاتی که به دست آورده‌ام و آشنایی و روابطی که دارم اکنون به من کمک خواهد کرد. باید یک کارگروه تشکیل بدهیم و با هم همه چیز را تجزیه و تحلیل کرده و سپس با نامزدها به گفتگو بنشینیم. سه‌شنبه قرار است هیأت مدیره تشکیل شود. البته از قبل گزینه‌هایی را مدنظر داریم. البته قبل از هر چیز باید به این موضوع بپردازیم که چرا تیم به هدفی که قبل از المپیک برای خود تعیین کرده بود نرسید، یعنی مدال نگرفت.

رئیس جدید فدراسیون والیبال لهستان در مورد گمانه‌زنی‌ها مبنی بر اینکه نیکولا گربیچ گزینه اصلی فدراسیون است، گفت: من مفاد قرارداد گربیچ با پروجا را نمی‌دانم. اخیراً او را دیده‌ام و با هم بصورت مختصر صحبت کردیم. متأسفانه او تمام وقت در باشگاه است. البته ما هنوز درباره آینده با هم صحبتی نکردیم. فقط می‌دانیم که او به مربیگری در تیم ملی لهستان علاقمند است. نیکولا گربیچ کاندیدایی که برای همه شناخته‌شده است. بازیکنانی که در زاکسا با او کار کردند خاطرات خوبی با او دارند و قهرمان اروپا شدند. او در حال حاضر سرمربی پروجاست و خودشان را برای قهرمانی ایتالیا و اروپا آماده می‌کنند. هینن نیز قبل از این همزمان در باشگاه و تیم ملی کار می‌کرد و ما به خوبی می‌دانیم هینن چه مشکلاتی داشت و چطور با آن کنار می‌آمد. اما اجازه بدهید طوری صحبت نکنیم که انگار از قبل همه چیز را با گربیچ تمام کرده‌ایم. بیایید به سایر مربیانی که دوست دارند سرمربی لهستان باشند شانس بدهیم.

او در مورد اینکه گفته می‌شود وینیارسکی یکی از گزینه‌هاست و حتی ممکن است دستیار گربیچ شود، توضیح داد: من حتما با میخائو صحبت می‌کنم. او و نیکولا از زمین والیبال همدیگر را می‌شناسند و با هم دوست هستند. آنها هر عنوانی که در والیبال بوده را برنده شدند. هر دوی آنها در باشگاه ترنتینو کنار هم بازی کردند و در سال ۲۰۰۹ قهرمان اروپا شدند. قطعا دوست دارم میخائو در کادر ما باشد، اما به هر حال سرمربی جدید خودش کادر فنی را انتخاب می‌کند.

تیم ملی لهستانسرمربی تیم والیبال لهستانفدراسیون والیبالنیکولا گربیچوالیبالوالیبال لهستانویتال هایین
نظرات (0)
افزودن نظر