انگاپت: داشتن مربی مثل برناردینو برای ما موضوع مهمی است / او می‌داند چطور برنده شود

به گزارش آریاورزش اغوین انگاپت فوق‌ستاره والیبال دنیا در خصوص حضور برناردو رزنده بر روی نیمکت تیم ملی فرانسه گفت داشتن چنین مربی بزرگی بهترین اتفاقی بود که می‌توانست برای تیم آنها بیفتد.

ارزشمندترین بازیکن المپیک توکیو افزود: “من و برونو بهم خیلی نزدیک هستیم و رفاقت دیرینه داریم. زمانی که با هم در مودنا بازی می‌کردیم، برناردینو اغلب برای دیدار با پسرش به آنجا می‌آمد. در آن زمان فرصتی پیش آمد تا بیشتر با هم آشنا شویم و صحبت کنیم. من درباره او به عنوان یک مربی شناختی نداشتم، اما می‌دانستم که برناردینو رزنده چهره شاخص و ماندگاری در والیبال است. او واقعاً بهترین فردی است که پس از ۱۰ سال کار کردن با لوغان تیلی می‌توانستیم داشته باشیم. برای این که فوراً پس از قهرمانی در توکیو کارمان را شروع کنیم، به یک مربی اسم و رسم‌دار نیاز داشتیم، کسی که شخصیت جذاب و پر جذبه داشته باشد و بداند چطور برنده شود.”

انگاپت با بیان اینکه هدف اصلی فرانسه المپیک ۲۰۲۴ پاریس است، افزود: “برناردینو می‌داند قهرمانی در رقابت‌هایی که کشورت میزبان است، چگونه است. او یکبار این حس را در المپیک ۲۰۱۶ ریو با تیم ملی برزیل تجربه کرده است. ورود او بهترین اتفاقی بود که می‌توانست برای تیم ما بیفتد. حتی با اینکه بعد از المپیک استراحت چندانی نداشتیم، اما همه ما بی‌صبرانه منتظر بودیم تا تمریناتمان را با او شروع کنیم. برای ما داشتن چنین مربی بزرگی بسیار مهم است.”

تیم ملی فرانسه در گروه D رقابت‌های یورو والی با تیم‌های آلمان، کرواسی، اسلواکی، استونی و لتونی همگروه بود و با پنج برد متوالی و ۱۵ امتیاز به عنوان صدرنشین گروه صعود کرد. آنها باید در مرحله یک هشتم نهایی به مصاف جمهوری چک بروند.

فهرمانی اروپاوالیبالوالیبال اروپاوالیبال فرانسه
نظرات (0)
افزودن نظر