آندره گاردینی به گزینه های هدایت لهستان اضافه شد

به گزارش آریاورزش تیم ملی والیبال لهستان در مرحله گروهی رقابت‌های یورو والی ۲۰۲۱ بی‌نقص کار کرده است و تاکنون موفق شده در مرحله گروهی تیم‌های بلژیک، اوکراین، پرتغال یونان و حتی صربستان قهرمان ۲۰۱۹ را شکست دهد و با ۱۴ امتیاز صدرنشین شود. اما جایگاهی که در حال حاضر توسط ویتال هینن رهبری می‌شود همچنان یک علامت سؤال بزرگ باقی مانده است. در میان گزینه‌های جانشینی او, نام «آندره‌آ گاردینی» نیز اضافه شده است.

سرمربی ایتالیایی باشگاه یاستژبسکی وگیل که فصل گذشته با این تیم قهرمان پلاس لیگا شد. او دیدار تیم‌های لهستان و اوکراین را که با پیروزی ۳-۰ لهستان به پایان رسید، از نزدیک تماشا کرد.

گاردینی پس از پایان بازی گفت: “بازگشت به رقابت‌ها پس از شکست کار آسانی نیست. در بازی‌های المپیک، به نظر می‌رسید که لهستان دارد برای کسب مدال می‌جنگد؛ اما مغلوب فرانسه شد و در نهایت مدال طلا به تیم ملی فرانسه رسید. کمتر کسی انتظار چنین چیزی را داشت. دوست دارم در بازی‌های یورو بار دیگر شاهد رقابت بین لهستان و فرانسه باشم.”

وقتی از گاردینی درباره احتمال حضورش در تیم ملی لهستان سؤال شد، سعی کرد با شوخ طبعی پاسخ روشنی ندهد. او با خنده گفت: “من لهستانی نمی‌فهمم، نمی‌دانم درباره چی صحبت می‌کنید. البته کار کردن با باشگاه‌ها و تیم‌های ملی بزرگ همیشه یک امتیاز ویژه محسوب می‌شود. بنابراین هر زمان که چنین امکانی وجود داشته باشد، باید به آن توجه شود.”

آندره‌آ گاردینی پیش از این از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۷ سرمربی ایندیکپول اولشتین بود. سپس به زاکسا رفت رفت و به مقام قهرمانی در پلاس لیگا و جام حذفی لهستان در فصل ۲۰۱۸-۲۰۱۹ رسید. او همچنین در سال‌های ۲۰۱۱-۲۰۱۳ دستیار آندره‌آ آناستازی در تیم ملی لهستان بود. لازم به ذکر است که نام آندره‌آ آناستازی بار دیگر به عنوان کاندیدای نیمکت تیم ملی لهستان ذکر شده است.

تیم والیبال لهستانقهرمانی اروپا2021والیبالوالیبال لهستانویتال هاینن
نظرات (0)
افزودن نظر