المپیک توکیو آخرین حضور «جان لورنزو بلنجینی» در رأس کادر فنی تیم ملی ایتالیا

به گزارش آریاورزش، المپیک ۲۰۲۰ توکیو آخرین حضور «جان لورنزو بلنجینی» در رأس کادر فنی تیم ملی ایتالیا بود. او در مرحله یک‌چهارم نهایی مغلوب آرژانتین شد و حتی نتوانست عنوان نایب قهرمانی المپیک ۲۰۱۶ ریو را تکرار کند. او پس از المپیک قرار است جای خود را به فردیناندو دی‌جورجی بدهد و به جای او بر روی نیمکت باشگاه سابق خود «لوبه چیویتانووا» بنشیند.

بلنجینی در مورد نتیجه به دست آمده در توکیو گفت: از عملکردمان عصبانی نیستم، اما متأسفم. برای اینکه دوست داشتیم به مراحل بالاتر برویم و تک‌تک اعضای تیم تمام تلاش خود را کرده بودند. از همان بازی اول، با وجود مصدومیت‌ها و مشکلات ناشی از آن، بدون آن که دنبال بهانه‌ای باشیم به کارمان ادامه دادیم. از سطح بازی‌های المپیک آگاه بودیم. گاهی یک یا دو نکته ریز می‌تواند نتیجه بازی را رقم بزند. اما آرژانتین هم با شکست دادن سایر تیم‌های بزرگ شخصیت و تداوم خود را نشان داده است. بازیکنان آلبی سلسته بهترین دوره خود را سپری می‌کنند.

او در مورد مصدومیت زایتسف در المپیک گفت: ایوان به خاطر خستگی و مشکل جسمانی تابستان عذاب‌آوری را پشت سر گذاشت. مشکل دستش هم کمکی به او نکرد. ما سعی کردیم شرایط تمام بازیکنان را مدیریت کنیم. ایوان هم به عنوان کاپیتان، به خاطر عشق به پیراهن تیم ملی دندان روی جگر گذاشت.

پس از آن که ایتالیا نتوانست به نیمه نهایی صعود کند، زایتسف عثمانی خوآنتورنا را در آغوش گرفت و به او دلداری می‌داد. بلنجینی در این مورد گفت: در یک گروه متحد چنین صحنه‌هایی رخ می‌دهد. اشک‌های عثمانی، بازیکنی که خدمات بسیاری برای تیم ملی انجام داده است، بیان‌گر غم و اندوه همه ما از این رؤیای بر باد رفته بود. به علاوه، آن بازی آخرین حضور خوآنتورنا با پیراهن تیم ملی بود.

سرمربی جدید باشگاه لوبه در مورد خداحافظی از تیم ملی و بازگشت خود به این باشگاه گفت: من آرام هستم. سفر من به عنوان سرمربی تیم ملی ایتالیا به پایان رسیده و اکنون تمام تمرکزم را بر روی لوبه، آینده این باشگاه و یک رقابت سخت در سوپر لیگ ایتالیا گذاشته‌ام.

وی در مورد پیش‌بینی خود از قهرمانی لوبه با وجود تیم‌های مدعی چون مودنا و پروجا توضیح داد: باشگاه لوبه علیرغم عناوینی که در رقابت‌های باشگاهی به دست آورده اما عقب‌نشینی نمی‌کند و مثل همیشه سعی دارد با وجدان و حرکت هدفمند تیم خوبی آماده کند و رو به جلو پیش برود. به دلیل سرمایه‌گذاری قابل توجهی که مودنا و پروجا در نقل و انتقالات انجام دادند، رقابت در سوپر لیگ سخت‌تر شده است. ما مدافع عنوان قهرمانی هستیم و بقیه به دنبال ما می‌دوند. مهمتر از همه این است که بخواهیم برنده شویم، نه اینکه مجبور به برنده شدن باشیم.

او افزود: من فعلا به تقویم مسابقات فکر نمی‌کنم. ما با تمام تیم‌ها روبرو خواهیم شد. هر کس که می‌خواهد برنده شود باید به بهترین شکل و با بهترین رتبه وارد رقابت شود. مسابقه اصلی با پروجا و مودنا در مرحله پلی‌آف خواهد بود. البته بدیهی است که شرایط یک تیم در مرحله دوره‌ای بر وضعیت تیم‌ها در دور دوم تأثیرگذار است. صدرنشینی می‌تواند تغییر ایجاد کند.

نظرات (0)
افزودن نظر