تیلیه: قهرمانی مثل یک افسانه زیباست

به گزارش آریاورزش تیم والیبال فرانسه بعد از پیروزی مقابل تیم روسیه در فینال رقابت های المپیک تاریخ سازی کرد و برای نخستین بار قهرمان رقابت های المپیک شد. لوغان تیلیه سرمربی تیم والیبال فرانسه این قهرمانی را مانند یه افسانه زیبا می داند.

تیم ملی فرانسه با پیروزی بر کمیته المپیک روسیه (ROC) در مسابقات والیبال مردان المپیک توکیو 2020 و کسب مدال طلا به یک نتیجه تاریخی دست یافت.

لوغان تیلیه سرمربی تیم که ببا اتمام این رقابت ها دوره مربیگری اون نیز در تیم ملی والیبال فرانسه به اتمام میرسد و برناردو رزنده برزیلی جانشین او خواهد شد در مورد این قهرمانی بیان داشت:

“این قهرمانی مانند یک افسانه زیبا است. امیدوارم همه بازیکنان و کادر اولین تمرین ماه جولای را به خاطر داشته باشند که به بازیکنان گفتم آنها باید رویای قهرمانی در بازی های المپیک را داشته باشند و هر روز به آن فکر کنند. وقتی در مسیری که در حال پیمودن هستید هدف از پیمودن مسیر را برای خود تکرار کنید مطمئنا به آن چیز خواهنید رسید. ما باید در این تورنمنت صبور می بودیم. ما بازیکنان بسیار با استعدادی داریم، اما امروز، این فقط مربوط به بازیکنان با استعداد نبود، بلکه مربوط به تیمی بود که تابستان شگفت انگیزی داشت. بعد از سه بازی اول، ما وضعیت خوبی در جدول نداشتیم تنها 4 امتیاز از 3 بازی داشتیم و این موقعیت ما را برای صعود به خطر می انداخت. پیروزی 3- 1 مقابل روسیه در مرحله گروهی برای ما یک جهش بزرگ بود و بعد از ان فقط باید تلاش میکردیم و مقاومت و صبوری به خرج میدادیم و بارومان را به خود حفظ میکردیم.  واقعا حیرت انگیز است نمیدانم چه باید بگویم”

 

تیم ملی والیبال فرانسه
Laurent TillieNgapetholympicsتوکیو 2020طلای المپیکقهرمان المپیکوالیبالوالیبال فرانسه
نظرات (0)
افزودن نظر