فرانسه تاریخ ساز شد/طلای المپیک از آن فغانسها

به گزارش آریاورزش فینال المپیک توکیو 2020 بین دو تیم اروپایی فرانسه و روسیه برگزار شد و این فرانسوی ها بودند که توانستند برای اولین بار مدال طلای المپیک آن هم از نوع گولد را بر گردن خود بیاویزند.

در بازی فینال والیبال بین دو تیم روسیه و فرانسه, تیم فرانسه توانست ۳-۲ ( ۲۵-۲۳ ,۲۵-۱۷ , ۲۱-۲۵ , ۲۱-۲۵, ۱۵-۱۲) روسیه را شکست دهد و برای اولین بار در تاریخ قهرمان المپیک شود.

روسها بازی را خوب شروع کردند و حتی در ست اول در امتیازات جلو بودند اما تایم اوت تیلیه باعث شد روند تیمی فرانسه عوض شود و ۲۳-۲۵ ست اول از ان فرانسوی ها شود.

در ست دوم بار دیگر این تیم فرانسه بود که با سرویس های خوبی که روانه زمین روسها کرد توانست اختلاف امتیاز ایجاد کند و حتی حضور پانکوف پاسور دوم هم نتوانست تاثیری در روند امتیازگیری فرانسوی ها بگذارد

از ست سوم ساملوو که چیزی برای از دست دادن نداشت بار دیگر بازی را پانکوف و پودلسنایک آغاز کرد تا روند بازی را تغییر دهد. سرویس های پودلسنایک در این ست به کمک روسها آمد و توانستند 25-21 ست سوم را از ان خود کنند تا همچنان امیدوار به قهرمانی المپیک باشند.

در ست چهارم بار دیگر روسها 4-1 پیش افتادند و ساملو مجبور به گرفتن تایم اوت شد. آبشارهای میخائولوف و کیلوکا در این ست باعث شد تا امتیازات برابر شده و روسها را پیش بیندازد و این ست هم 25-21 به سود تیم روسیه شود تا بار دیگر روسیه به بازی برگردد.

دفاع روی تور روسیه در این دیدار بخصوص از ست سوم به بعد بسیار عالی کار کرد ولی ان طرف میدان انگاپت ستاره تمام عیار فرانسوی‌ها در کنار بغیزا و کلونوت تیم را به سوی پیروز هدایت کردند.

تیلیه با قهرمانی در المپیک از تیم ملی فرانسه خداحافظی میکند و خاطرات به یاد ماندنی را در ذهن هوادارن و طرفدارانش باقی گذاشت.

۶۰ حمله, ۸ دفاع و ۱ امتیاز سرویس برای روسها و ۵۷ حمله, ۷ دفاع و ۹ امتیاز سرویس برای فرانسویها ثبت شد.

انگاپت با ۲۶ و پاتغی با ۱۴ امتیاز بیشترین امتیازات فرانسوی‌هارا کسب کردند.

میخائیلوف ۲۱ و کلیوکا ۲۰ امتیاز برای روسیه به دست آوردند.

قهرمانی تیم والیبال فرانسه در المپیک توکیو
olympicstokyo2020المپیکالمپیک 2020المپیک توکیوتوکیو2020والیبالوالیبال فرانسه
نظرات (0)
افزودن نظر