هینن: سه سال کنار همدیگر کار کردیم اما به هدف اصلی خود نرسیدیم

به گزارش آریاورزش، تیم ملی والیبال لهستان در بازی یک‌چهارم نهایی المپیک توکیو مقابل فرانسه شکست خورد و از صعود به نیمه نهایی باز ماند.

تیم والیبال لهستان تاکنون موفق نشدند از این مرحله عبور کنند، بنابراین هدف اصلی‌ و رؤیایشان در توکیو صعود به نیمه نهایی بود. اما برای پنجمین دور متوالی در مرحله یک‌چهارم نهایی حذف شدند. ویتال هینن با حضور در برنامه «استودیو توکیو» در خصوص عملکرد تیم ملی والیبال لهستان در المپیک و ادامه همکاری با فدراسیون لهستان توضیح داد.

او در مورد حذف از رقابت‌های المپیک گفت: من هنوز هم از این اتفاق گیجم و حالم بد است. ما داریم سه سال با هم کار می‌کنیم، بنابراین الان درکش سخت است که بعد از این سه سال موفق نشدیم به هدفمان برسیم. فکر می‌کنم بازیکنان هم نظر مشابهی دارند.

هینن در پاسخ به این سؤال که آیا در مورد انتخاب ترکیب تیم تصمیمی گرفته که الان از آن پشیمان باشد، گفت: من هنوز به این تورنمنت فکر می‌کنم. نمی‌دانم انتخاب بازیکنان مشکل‌ساز بود یا نه. اما برای خودم اینطور به نظر می‌رسد که بهترین بازیکنانی که در اختیار داشتم را انتخاب کردم. در این مورد شکی ندارم.

سرمربی تیم ملی لهستان در مورد مهمترین عاملی که موجب شکست‌شان مقابل فرانسه در مرحله یک‌چهارم نهایی شد، توضیح داد:

فکر می‌کنم سه فاکتور در این شکست مؤثر بود. اینکه بخواهید شرایط یک ورزشکار یا یک تیم مدعی را از نظر روحی حفظ کنید کار آسانی نیست. فرانسه – روسیه! هیچکس فکر نمی‌کرد فینال المپیک اینگونه باشد.

وی افزود:

من فکر می‌کنم ما در گروه بسیار آسانی قرار داشتیم. مجبور نبودیم در گروهمان خیلی تلاش کنیم و خسته شویم تا مهارت‌هایمان را به نمایش بگذاریم. ما برای جنگ آماده نبودیم. میخائو کوبیاک مهمترین بازیکن ماست، اما در بازی مقابل ایران مصدوم شد. البته الکساندر شیفکا به جای او بازی کرد، اما شیفکا نمی‌تواند در همان سطح کوبیاک بازی کند. تیم ما نمی‌دانست چطور از لحاظ ذهنی با کوبیاک مصدوم بازی کند.

او در مورد برنامه خود برای مسابقات قهرمانی اروپا گفت:

فکر می‌کنم سه بازیکن به تیم اضافه کنیم، اما شاکله اصلی تیم تغییر نمی‌کند.

هینن در مورد ادامه همکاری خود با تیم ملی لهستان پس مسابقات قهرمانی اروپا توضیح داد:

البته هدایت تیم ملی لهستان خیلی خوب است. از همان روز اول، این شغل باعث رضایت من بود. با توجه به نتیجه‌ای که به دست آمد، فکر نمی‌کردم انقدر همه از من تعریف کنند و چنین نظرات مثبتی داشته باشم. همه بعد از این شکست با من مهربان بودند و می‌دانند شکست خوردن با چنین اهداف جاه‌طلبانه‌ای چقدر دردناک است. من احساس خلأ در درون خودم داشتم. اما شاید بعد از قهرمانی اروپا دیدگاه‌های متفاوتی وجود داشته باشد. ما به هدفمان نرسیدیم و نتوانستیم رؤیای خودمان را محقق کنیم. فکر می‌کنم صحبت در مورد آینده من را باید به بعد از مسابقات قهرمانی اروپا موکول کنیم.

 

ویتال هاینن سرمربی تیم ملی لهستان
olympicstokyo2020المپیک 2020والیبالوالیبال لهستانویتال هایننویتال هینن
نظرات (0)
افزودن نظر