برزیل دست خالی ماند/آرژانتین بعد از 33 سال برنز المپیک را برگردن آویخت

به گزارش آریاورزش تیم والیبال آرژانتین در بازی رده بندی به مصاف برزیل رفت و توانست قهرمان المپیک و جهان را شکست دهد و به مدال برنز توکیو برسد.

دیدار رده بندی بازی های توکیو 2020 بین دو تیم از آمریکای جنوبی برزیل و آرژانتین انجام شد. تیم آرژانتین که در نیمه نهایی به مصاف فرانسه رفته بود و نتوانست بازی خوبی ارائه دهد با نتیجه 3-0 شکست خورد تا تیم فرانسه برای اولین بار در تاریخ المپیک به فینال راه پیدا کند.

در بازی دیگر نیمه نهایی دو تیم روسیه و برزیل به مصاف هم رفتند که در یک بازی سخت و نفس گیر این روسها بودند که قهرمان المپیک ریو را ناکام گذاشتند و 3-1 پیروز بازی شدند.

بدین ترتیب دو تیم آرژانتین و برزیل برای کسب مدال برنز رویای هم قرار گرفتند تا بعد از 33 سال بازی رده بندی المپیک سئول تکرار شود. در آن بازی هم برزیل 3-2 مقابل آرژانتین شکست خود و آرژانتین موفق به کسب مدال برنز شد.

اما برزیل بعد از 17 سال نه تنها از فینال جاماند بلکه دست خالی از این المپیک به کشورش برمیگردد.  آنها در چهار مسابقات المپیک اخیر دو مدال طلا در 2004 آتن و 2016 ریو، و دو نقره 2008 بجینگ و 2012 لندن را کسب کرده بودند.

دو تیم در دور مقدماتی بازی ها نیز هم گروه بودند و در ان بازی هم تیم آرژانتین بازی 2-1 برده را 3-2 واگذار کرد و تیم آرژانتین که بازی ها را بخوبی آغاز نکرد توانست با شکست تیم آمریکا خود را در بین چهار تیم صعود کننده از گروه B قرار دهد.

تیم آرژانتین در یک چهارم نهایی بنابر قرعه کشی به مصاف تیم ایتالیا رفت و توانست 3-2 نیز این تیم قدرتمند قاره اروپا را از پیش رو بردارد و به نیمه نهایی بازی ها برسد.

تیم آرژانتین این بازی را با دفاع های خالی و اسپک های قدرتی و هدفمند خود 3-2 و با امتیازات 25-23، 20-25، 20-25، 25-17 و 15-13 از ان خود کرد.

امتیاز آورترین بازیکن تیم آرژانتین فاکوندو کونته با 21 امتیاز بود. لوسر مدافع میانی انها هم 14 امتیاز به دست اورد.

در تیم برزیل والاس 17 و لوکاس 14 امتیاز به دست آوردند.

دیدار رده بندی المپیک از ان آرژانتین شد

توکیو 2020دیدار رده بندیمدال برنزوالیبالوالیبال آرژانتینوالیبال المپیکوالیبال برزیل
نظرات (0)
افزودن نظر