رویارویی تیم های والیبال ایران و کانادا

به گزارش آریاورزش بازی‌های روز سوم مسابقات والیبال المپیک ۲۰۲۰ توکیو با دیدار دو تیم‌ والیبال ایران و کانادا  از ساعت ۴:۳۰ بامداد روز چهارشنبه آغاز می‌شود.

‌تیم والیبال ایران با ۲۶۵ امتیاز رتبه دهم را در رنکینگ فدراسیون جهانی دارد و کانادا با ۲۵۳ امتیاز دوازدهم است.

تیم ملی کانادا در بازی‌های انتخابی المپیک با تیم‌های چین، آرژانتین و فنلاند همگروه بود که در آن تورنمنت آرژانتین با صدرنشینی در گروه جواز توکیو را بدست آورد. گوزن‌ها در ژانویه ۲۰۱۹ شانس خود را در رقابت‌های انتخابی قاره‌ای در منطقه نورسکا امتحان کردند و با غلبه بر مکزیک، کوبا و پورتوریکو بلیت المپیک ۲۰۲۰ را کسب کردند.

این سومین حضور آنها در المپیک است. المپیک ۱۹۷۶ مونترال اولین حضور کانادا در المپیک بود که در آن مسابقات میزبان بودند. سپس بیست سال بعد در المپیک ۱۹۹۶ آتلانتا شرکت کردند و به مقام هفتمی دست یافتند. بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریودوژانیرو سومین حضور آنها بود.

تیم والیبال ایران و کانادا تاکنون هشت مرتبه در مسابقات جهانی به مصاف هم رفتند که سهم هر کدام چهار برد بوده است. تیم ملی والیبال ایران در سه بازی اخیر مقابل کانادا برنده بوده است. آخرین نبرد آنها در لیگ ملت‌ها ۲۰۲۱ بود که ایران با نتیجه ۳-۱ پیروز شد.

تیم ملی کانادا در دو بازی گذشته خود مقابل ایتالیا (۳-۲) و ژاپن (۳-۱) شکست خورده و با یک امتیاز در رتبه پنجم گروه A قرار دارد. ایران نیز با دو برد و ۵ امتیاز، بعد از ژاپن در رده دوم گروه هستند.

تاریخچه بازی‌های تیم والیبال ایران و کانادا


🔽تاریخچه بازی‌های تیم والیبال ایران و کانادا:

انتخابی المپیک ۲۰۰۴: ایران صفر – کانادا ۳

جام جهانی ۲۰۱۵: ایران صفر – کانادا ۳

انتخابی المپیک ۲۰۱۶: ایران ۳ – کانادا ۲

لیگ ملت‌ها ۲۰۱۸: ایران ۱ – کانادا ۳

قهرمانی جهان ۲۰۱۸: ایران ۲ – کانادا ۳

لیگ ملت‌ها ۲۰۱۹: ایران ۳ – کانادا صفر

جام جهانی ۲۰۱۹: ایران ۳ – کانادا ۱

لیگ ملت‌ها ۲۰۲۱: ایران ۳ – کانادا ۱

olympicstokyo2020المپیک توکیوتیم والیبال کاناداوالیبالوالیبال ایران
نظرات (0)
افزودن نظر