زهرِ کانادا، دامن ایران را گرفت

به گزارش آریاورزش تیم ملی والیبال کانادا که در دو دیدار گذشته خود بازی را خوب شروع می‌کرد اما نمی‌توانست نتیجه نهایی را به سود خود تمام کند، بالاخره زهر خود را به ایران زد.

تیم والیبال ایران در صورت پیروزی در بازی امروز صعود خود را به مرحله یک‌چهارم نهایی المپیک توکیو قطعی می‌کرد. اما با این شکست، و در صورت پیروزی لهستان در بازی امروز مقابل ونزوئلا، ایران جایگاه دوم خود را از دست خواهد داد.

سعید معروف، امیر غفور، علی‌اصغر مجرد، سید محمد موسوی میلاد عبادی‌پور، میثم صالحی، مهدی مرندی ترکیب ابتدایی تیم ایران بودند.

تیم ملی کانادا مانند دو بازی گذشته خود از همان ابتدا خوب شروع کرد و خیلی زود در ست اول ۳-۸ پیش افتاد. اما بازیکنان ایران که به نظر می‌رسید هنوز به بازی در ۹ صبح (به وقت ژاپن) عادت نکرده بودند، نتوانستند بازی خودشان را انجام دهند و بسیاری از توپ‌ها تبدیل به امتیاز نمی‌شد. ایران توانست یکبار اختلاف را به حداقل دو امتیاز برساند، اما باز هم کانادایی‌ها با حمله و دریافت‌های بهتر اجازه ندادند تا بازی برابر شود و فاصله امتیاز را بیشتر کردند تا ست نخست (۱۶-۲۵) شود.

ایران در ست دوم بازی بهتری ارائه داد و نتیجه تا امتیاز ۱۲ برابر پیش رفت. اما باز هم این تیم کانادا بود که فاصله را بیشتر کرد و (۲۰-۲۵) برنده شد. دفاع روی تور ایران در این ست عملکرد خوبی نداشت.

در ست سوم هم تا امتیازات میانی بازی پایاپای بود. اما توپ ایران به اوت رفت و سرویس کانادا در زمین ایران تبدیل به امتیاز شد تا باز هم شاگردان گلن هوگ توپ و میدان را بدست بگیرند. ایران برای جبران امتیاز تلاش زیادی کرد اما در این ست نیز (۲۲-۲۵) شکست خورد.

ایران در مجموع ۳۳ حمله، ۵ دفاع، ۶ سرویس و ۱۴ امتیاز از اشتباهات حریف بدست آورد. ونزوئلا نیز ۴۰ حمله، ۱۰ دفاع، ۴ سرویس و ۲۱ امتیاز از خطاهای ایران کسب کرد.

ایران در بازی چهارم هشتم مرداد ساعت ۱۵:۱۰ به مصاف ایتالیا می‌رود.

باخت تیم والیبال ایران مقابل کانادا

olympics tokyotokyo2020المپیک توکیوتوکیو2020سعید معروفوالیبال ایران
نظرات (0)
افزودن نظر