تکلیف صعود ایران به بازی آخر کشیده شد

به گزارش آریاورزش تیم والیبال  ایران توان مقابله با تیم قدتمند ایتالیا را نداشت.

‌‌تیم والیبال ایران و ایتالیا در آخرین بازی گروه A مسابقات والیبال المپیک مقابل یکدیگر قرار گرفتند که نتیجه این دیدار 3️⃣ – 1️⃣ به سود ایتالیا شد تا شرایط ایران برای صعود سخت شود. ایران با این شکست به رده پنجم سقوط کرد تا تکلیف صعود به مرحله یک‌چهارم نهایی به بازی آخر مقابل ژاپن بکشد.

تیم ایران در ست نخست شانس پیروزی داشت. آنها بازی را خوب شروع کردند و تا امتیاز ۱۰ هم برابر پیش رفتند. اما ایتالیا توانست سه پوئن برتری ایجاد کند. ایران در امتیازات ۲۰ و ۲۳ بازی را به تساوی رساند. یک دفاع خوب از مجرد که در واقع اولین دفاع روی تور ایران در ست اول بود، به یک set point رسید. اما خطای سرویس موسوی مانع از این شد که نتیجه به سود ایران تمام شود.

آلکنو در ست سوم تغییراتی در ترکیب تیم ایجاد کرد و صابر کاظمی و جواد کریمی را به جای غفور و معروف به زمین فرستاد. این تعویض جوابگو بود و موجب پیروزی ایران شد.

سرمربی تیم ملی ایران کاظمی و کریمی را در ست چهارم حفظ کرد، با وجود تلاش بسیار بازیکنان، اما این ست نیز به سود ایتالیا شد.

ایران در مجموع ۵۲ حمله، ۹ دفاع، ۵ سرویس و ۲۹ امتیاز از اشتباهات حریف بدست آورد. ایتالیا نیز ۵۴ حمله، ۱۰ دفاع، ۵ سرویس و ۳۲ امتیاز از خطاهای ایران کسب کرد.

ایران در آخرین بازی خود یکشنبه ۱۰ مرداد ساعت ۱۵:۱۰ به مصاف ژاپن می‌رود.

تیم والیبال ایران

olympicstokyo2020المپیک توکیوتوکیو2020سعید معروفوالیبالوالیبال ایرانولادیمیر آلکنو
نظرات (0)
افزودن نظر