زنیت کازان پس از هفت سال جام حذفی را از دست داد

شانس مال کسی است که کمتر اشتباه می‌کند

به گزارش آریاورزش، تیم والیبال زنیت کازان شب گذشته در مرحله نیمه‌نهایی جام حذفی روسیه به مصاف زنیت سن‌پترزبورگ رفت و با شکست ۳ بر ۲ برابر رقیب دیرینه خود، پس از هفت سال جام حذفی را از دست داد.

زنیت در سال ۲۰۱۴ با حضور ویلفردو لئون، نیکولای آپالیکوف، ایگور کوبزار و لیبرو الکسی وربوف با نتیجه ۳ بر صفر لوکوموتیو را در فینال جام حذفی شکست داد و از آن پس این جام را به هیچ تیمی نداده بود.

تیم زنیت سن‌پترزبورگ که هدایت آن بر عهده توماس ساملوو است در دو سال گذشته به فینال راه یافته بود، اما نتیجه را به کازان واگذار کرد و موفق به کسب قهرمانی نشد. آنها شب گذشته با عملکرد درخشان ایگور کلیوکا توانستند در ست‌های دوم، سوم و پنجم به ترتیب ۲۵-۲۲، ۲۵-۲۲، ۱۷-۱۵ برنده شوند و ست‌های اول و چهارم را ۲۰-۲۵، ۲۱-۲۵ واگذار کردند تا جدال سرمربیان روسیه و ایران به سود ساملوو شود.

ایگور کلیوکا / نیمه‌نهایی جام حذفی

کلیوکا پس از مصدومیتی که در ابتدای فصل از ناحیه کتف خود داشت و در بعضی بازی‌ها حتی قادر نبود به توپ ضربه بزند، در بازی دیشب توانست ۲۵ امتیاز کسب کند و ۶۴ درصد در حمله موفق باشد.

توماس ساملوو در این مورد گفت: “امشب همان کلیوکا را دیدیم که می‌خواستیم ببینیم. او دوران سختی را گذراند اما دارد قدم به قدم به شرایط آرمانی خود برمی‌گردد.”

او درباره صعود به فینال جام حذفی گفت: “الان نمی‌توانم حرف‌های قلمبه سلمبه بزنم! اما این پیروزی، البته که بسیار مهم بود. هیچ‌وقت بازی مقابل زنیت کازان آسان نبوده و نیست. ولی الان تمام فکر ما بر روی ریکاوری بازیکنان و فینال متمرکز است. قطعا ما در مقابل دینامو مسکو مدعی نیستیم. آنها تمام فصل را بسیار با ثبات بازی کردند. بیایید ببینیم چطور می‌توانیم این بازی را مدیریت کرده و در برابر آنها بجنگیم. همیشه بازی‌های فینال جذاب هستند.”

توماس ساملوو

انتقاد رسانه‌ها از عملکرد لژیونرهای زنیت کازان

ولادیمیر آلکنو دیشب تمام تلاش خود را کرد تا بتواند تیمش را به بازی برگرداند، اما موفق نشد. او پس از پایان بازی گفت: “بازی خوبی را شاهد بودیم و تقریباً برابر بود.‌‌ در پایان نتیجه نهایی با یک یا دو امتیاز مشخص شد. ما یک مقدار بدشانس بودیم. اما شانس مال کسی است که کمتر اشتباه می‌کند. ایگور کلیوکا امشب عالی بود و در لحظات حساس گره از تیم‌اش باز می‌کرد. با این حال من هیچ شکایتی از بچه‌هایم ندارم.”

اگرچه انگاپت ۱۴ امتیاز و بدنوژ ۱۸ امتیاز بدست آوردند، اما سایت بیزینس اسپورت انتقاداتی نسبتاً به عملکرد لژیونرهای زنیت داشت. مرد فرانسوی هنوز هم به خاطر رفتاری که چند وقت پیش داشت و بدون اجازه به کشورش برگشت، نتوانسته دل رسانه‌ها بدست بیاورد.

زنیت کازان

به نقل از بیزینس اسپورت: “اگر آلکنو بلافاصله بعد از یک بازی پنج گیمه با یک رقیب سرشناس، شروع به انتقاد از بازیکنانش در ملأ عام کند، عجیب خواهد بود. اما در واقع برخی از بازیکنان زنیت اصلا در سطح خود بازی نکردند که از میان آنها انگاپت اول از همه است.

این بازیکن فرانسوی نه تنها به خاطر رفتار خود، همه را در باشگاه عصبانی کرد؛ بلکه او ۱۰ روز از جلسات تمرینی را از دست داد و فقط پنج روز مانده به نیمه‌نهایی با تیم تمرین کرد. این موضوع می‌توانست تأثیرگذار باشد. او اشتباهات غیرعادی زیادی داشت (۹ بار) و تنها ۲۷ درصد در ضربات نهایی موفق بود. در ست اول به نظر می‌رسید او در حمله خوب باشد، اما به تدریج کارایی خود را از دست داد و بازی را با امتیاز ۵- به پایان رساند. اکنون بحث شدیدی از سوی هواداران این تیم در میان است که می‌گوید باشگاه باید راهش را از این بازیکن جدا کرده و به فدور ورنکوف و آندری سارماچوسکی اعتماد کند. اما معلوم نیست این اتفاق به صلاح باشگاه باشد، چون حداقل آنها نتوانستند ساموتلور را شکست دهند.

انگاپت

بارتوش بدنوژ لهستانی نیز از شکست ۳-۰ هفته گذشته پیشرفت قابل توجهی نداشته است و تیم اغلب در حملات به ماکسیم میخائیلوف متکی بود که توانست امشب ۲۷ امتیاز بگیرد. ضربات بدنوژ بیشتر دفاع می‌شد یا از بالای دست مدافعین بیرون می‌رفت. ضربه خارج از محدوده او برای زنیت گران تمام شد.”

هواداران زنیت در این سال‌ها عادت داشتند سال نو را با بالا بردن جام حذفی جشن بگیرند، اما این‌بار حال و هوای آنها متفاوت است. بازی فینال امشب ساعت ۱۹:۳۰ میان زنیت سن‌پترزبورگ و دینامو مسکو برگزار می‌شود. دینامو مسکو با حضور سوکولوف ستاره بلغاری شب گذشته ۳-۲ لوکوموتیو نویسیبیرسک را شکست داده بود.

تسوتان سوکولوف / دینامو مسکو – لوکوموتیو نویسیبیرسک
انگاپتجام حذفیزنیت کازانوالیبالولادیمیر آلکنو
نظرات (0)
افزودن نظر