گزارش سایت ورزشی لهستان از حواشی تابعیت میلاد عبادی‌پور

عبادی‌پور: لهستان خانه دوم من است

به گزارش آریاورزش، اهدای گواهینامه شهروندی به میلاد عبادی‌پور از سوی لهستانی‌ها در حاشیه تورنمنت ۹۰ سالگی باشگاه اسکرابلخاتوف‌، خبری بود که باعث شد بسیاری از افراد دچار سوءبرداشت شوند. اما واقعا این گواهینامه به چه معناست؟ یکی از سایت‌های ورزشی لهستان در گزارشی به این موضوع پرداخت  و نوشت: علیرغم اینکه میلاد عبادی‌پور لهستان را خانه دوم خود می‌داند، اما او قصد ندارد از تیم ملی ایران کناره‌گیری کند.

روز جمعه بود که عبادی‌پور پیش از آغاز تورنمنت ۹۰ سالگی باشگاه اسکرا این حکم را از ریشار چارنسکی نایب رئیس فدراسیون لهستان دریافت کرد. اما این حکم بسیار متفات‌تر از ماجرای بازیکنی مثل ویلفردو لئون است. چرا که لئون برای تغییر تابعیت ورزشی خود در فدراسیون جهانی و فدراسیون لهستان درخواست داد و پرونده‌ای ایجاد کرد. اما حکمی که میلاد دریافت کرد مجوزی برای بازی در تیم ملی لهستان نیست. او همچنان در لیگ لهستان یک خارجی محسوب می‌شود.

این سایت در ادامه گزارش خود می‌نویسد: بارها اتفاق افتاده که میلاد به خاطر مشکلات ویزا نتوانسته راحت رفت و آمد کند و خودش را سر وقت به لهستان برساند. به عنوان مثال ژانویه ۲۰۱۹ پس از اینکه میلاد در مسابقات انتخابی المپیک برای تیم ملی کشورش به میدان رفت، باز هم برای بازگشت به لهستان دچار مشکل شد. دو سال پیش نیز در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا، وقتی اسکرا برای بازی مقابل لوکوموتیو نویسیبرسک به روسیه رفت، در فرودگاه مانع ورود میلاد شدند، چون او عضوی از اتحادیه اروپا نبود بنابراین تیم اسکرا در فرودگاه معطل شد.

کنارد پیه‌خوسکی رئیس باشگاه در این مورد گفت: “میلاد در کشور ما احساس خوبی دارد. او چند سال است که در لهستان بازی می‌کند و سعی دارد بیشتر و بیشتر لهستانی حرف بزند. همسرش هم همینطور است. این موضوع برای من باعث خوشحالی است. چون معمولا مرسوم نیست که مردی از آن بخش کره زمین چنین نگرشی داشته باشد. البته به مسائل اقتصادی هم توجه کردیم.”

در حقیقت میلاد تمایلی برای دریافت شهروندی از خود نشان نداده بود، برای همین روز جمعه از این اتفاق بسیار شگفت‌زده شد. او پنج ماه پیش در مصاحبه با یک خبرگزاری ایرانی گفته بود اگر بخواهد کشور دیگری را برای زندگی انتخاب کند، آن کشور لهستان خواهد بود. او می‌گوید چند سال که در لهستان زندگی می‌کند و آنجا را با شخصیت و روحیاتش مناسب دیده است.

اما خبر تابعیت لهستانی میلاد بسیاری از ایرانی‌ها را نگران کرد. مخصوصاً با توجه سابقه بازی‌های پر حاشیه میان دو تیم، هواداران ایرانی از خود می‌پرسیدند: آیا او واقعاً به لهستان می‌رود؟ اما میلاد در واکنش به این حواشی می‌گوید خیال ندارد از کشورش دست بکشد.

“از همان سه سال پیش که به لهستان آمدم، فوراً احساس کردم اینجا خانه دوم من است. از قبل هم وقتی با تیم ملی ایران برای مسابقه به اینجا می‌آمدم نسبت به لهستان شناخت داشتم. آخر چرا باید ملیت‌ام را عوض کنم و به تیم دیگری بروم؟ مهمتر از همه اینکه تیم ملی لهستان به دریافت‌کننده نیازی ندارد، چون در این پست بهترین بازیکنان را در اختیار دارند.”

گزارش سایت ورزشی لهستان از حواشی تابعیت میلاد عبادی‌پور

این سایت در پایان گزارش خود ذکر کرد: امسال چهارمین فصل میلاد عبادی‌پور در پلاس لیگا است. علاوه بر اینکه میلاد اولین ایرانی در لهستان است، مدت حضورش در لیگ اروپایی نیز در نوع خود رکورد به حساب می‌آید. چرا که اکثر ایرانی‌ها تمایل زیادی به بازی در خارج از کشور نشان نمی‌دهند و ترجیح می‌دهند قرارداد بهتری در لیگ داخلی ایران امضا کنند. او علیرغم اینکه بازیکن آرامی است اما گاهی هم خونش به جوش می‌آید. در جریان بازی‌های لیگ چندباری این اتفاق افتاد اما توسط هم‌تیمی‌هایش آرام شد. او در ایران و مخصوصاً ارومیه شهر زادگاهش بسیار محبوب است. حتی در نظرسنجی یکی از برنامه‌های تلویزیونی ایران، بالاتر از سعید معروف بزرگ قرار گرفت.

میلاد عبادی پور در تیم اسکرا
اخبار لژیونرهااخبار لژیونرهای والیبالتیم والیبال اسکرا بلخاتوفمیلاد عبادی پورپلاس لیگا
نظرات (0)
افزودن نظر