شب سرنوشت‌ساز لژیونرهای ایران در لیگ اروپا

به گزارش آریاورزش، رقابت‌های لیگ قهرمانان و چلنج اروپا به مرحله حساسی رسیده که در بازی‌های امشب لژیونرهای ایران در آستانه‌ی سال نو به مصاف حریفان خود می‌روند. در بازی‌های لیگ قهرمانان اروپا هشت تیم برتر مسابقات مشخص شدند و برای راهیابی به جمع چهار تیم نهایی با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

لوتوس گدانسک لهستان – زنیت کازان روسیه / ست طلایی تکلیف برنده را مشخص کرد

شب گذشته در اولین بازی برگشت از مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، تیم زنیت کازان روسیه با نتیجه ۳ بر ۲ مغلوب شاگردان آناستازی در تیم لوتوس گدانسک لهستان شد.

از آنجایی که زنیت در بازی رفت موفق شده بود نماینده لهستان را با همین نتیجه (۳-۲) شکست دهد، در نتیجه ست طلایی تعیین‌کننده سرنوشت تیم صعودکننده به مرحله نیمه نهایی شد.
شاگردان آلکنو ست‌های اول و دوم را به حریف لهستانی خود واگذار کردند اما در ست‌های سوم و چهارم توانستند به بازی برگردند. در نهایت ست پنجم با نتیجه ۱۷-۱۵ به سود شاگردان آناستازی شد تا همه چیز به ست طلایی وابسته باشد. در ست طلایی اما این شاگردان آلکنو بودند که توانستند ۱۲-۱۵ به برتری برسند تا به عنوان اولین تیم به مرحله نیمه نهایی صعود کنند.

لیگ قهرمانان اروپا / زنیت کازان – لوتوس گدانسک

زنیت سن‌پترزبورگ روسیه – اسکرا بلخاتوف لهستان / شب سرنوشت‌ساز یاران عبادی‌پور

در دیگر بازی این مرحله، امشب بار دیگر نمایندگانی از روسیه و لهستان ساعت ۲۰ به مصاف هم می‌روند.
در بازی رفت تیم اسکرا بلخاتوف در یک بازی خانگی موفق شد نماینده روسی را ۳ بر یک شکست دهد تا با خیالی آسوده‌تر راهی سن‌پترزبورگ شود.

شاگردان پیاتزا در تیم اسکرا تنها به دو ست برای رسیدن به جمع چهار تیم نهایی نیاز دارند، در صورتی که این دیدار ۳ بر یک به سود سن‌پترزبورگ شود، ست طلایی تعیین‌کننده برنده بازی خواهد بود. اما اگر زنیت با نتیجه ۳-۰ در این بازی پیروز شود، در اینصورت یاران عبادی‌پور وداع تلخی با لیگ قهرمانان خواهند داشت. برای تیم سن‌پترزبورگ گئورگی گروزر ملقب به بمب‌افکن بازی می‌کند، شاگردان پیاتزا برای رسیدن به پیروزی باید مراقب سرویس‌های زهردار این بازیکن باشند. مخصوصاً این که او با ۱۴۱ امتیاز، امتیازآورترین بازیکن تیمش است.

در سایر بازی‌ها پروجا ایتالیا امشب ساعت ۲۳ رو در روی شومون فرانسه قرار می‌گیرد. لوبه ایتالیا نیز فردا به مصاف دینامو مسکو می‌رود.

اسکرا بلخاتوف

مونزا ایتالیا – بلوگوری بلگرود روسیه / فینال چلنج کاپ اروپا

در بازی رفت از مرحله فینال چلنج کاپ اروپا، تیم والیبال مونزا که امیر غفور را در اختیار دارد، امشب از ساعت ۲۳ در یک بازی خانگی به مصاف تیم بلوگوری بلگرود می‌رود. هدایت این تیم روسی بر عهده اسلوبودان کواچ، سرمربی اسبق تیم ملی ایران است.

امیر غفور قطر پاسور ایرانی تیم مونزا که در ۲-۳ بازی اخیر تیمش به میدان نرفته بود، در بازی گذشته تیمش در لیگ ایتالیا به کار گرفته شد و توانست ۱۰ امتیاز کسب کند. باید دید او امشب فرصتی پیدا خواهد کرد تا مقابل سرمربی سابقش بازی کند یا خیر.

سرمربی مونزا معتقد است تجربه حریف روسی از آنها بیشتر است٬ بنابراین باید تمام پتانسیل خود را به کار بگیرند. اما کواچ می‌گوید تنها مزیت آنها این است که بازی برگشت در روسیه برگزار می‌شود.

مونزا ایتالیا
امیر غفورلژیونرهای والیباللیگ قهرمانان اروپامیلاد عبادی پوروالیبالچلنج کاپ
نظرات (0)
افزودن نظر