کی روش: قول می دهم تا آخرین نفس بجنگیم

IMG_0068-copy-635535640121942771سرمربی تیم ملی عصر امروز با حضور ر آکادمی ملی فوتبال پاسخگوی خبرنگاران بود.
کی‌روش عصر یکشنبه درباره شرایط فعلی تیم ملی فوتبال با خبرنگاران صحبت کرد. وی ابتدا به خبرنگاران خوش آمد گفت و اینطور ادامه داد: به خاطر نزدیک شدن به جام ملت‌های آسیا اینجا حضور داریم تا مسائل را به صورت شفاف بیان کنیم. اگر لازم باشد، یک، دو، سه و حتی ۱۰ بار مطالبی را که نیاز باشد، تکرار می کنم و حاضرم به صورت مکتوب برنامه‌های پیش روی تیم ملی را توضیح دهم. از شما خبرنگاران می‌خواهم درباره تمام شبهاتی که برای شما وجود دارد، سؤال کنید و امروز راحت باشید.
کی روش درخصوص اینکه اردوی تیم ملی در آفریقای جنوبی چه زمانی آغاز و چه شرایطی خواهد داشت، گفت: هفته هفدهم لیگ برتر این هفته برگزار می‌شود و ما روز ۲۱ آذر ماه تعدادی از بازیکنان را معرفی می کنیم که آنها باید آمادگی حضور در لیست نهایی را داشته باشند، به ویژه آنهایی که قرار است در جام ملت‌های آسیا همراه ما باشند. علاوه بر این به صورت جداگانه اسامی بازیکنانی که در اردوی آفریقا جنوبی حضور خواهند داشت، اعلام می‌شود.
سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان ادامه داد: یکسری از بازیکنان به دلیل عضویت در تیم‌های اروپایی و یکسری دیگر از بازیکنانی که درگیر تیم‌های باشگاهی‌شان هستند، با ما در اردوی آفریقا نخواهند بود؛ اما ما را در استرالیا همراهی می‌کنند. تیم ملی ۱۹ بازیکن راهی آفریقای جنوبی می شود که سه دروازه‌بان و ۱۶ بازیکن دیگر آنها را تشکیل خواهند داد.
کی‌روش با بیان اینکه طبق محاسبات انجام شده ۵۰ درصد بازیکنان اصلی در اردوی آفریقا در اختیارش هستند، گفت: دلایل حضور ما در اردوی آفریقا، ابتدا تطبیق‌پذیری بازیکنان با شرایط استرالیا است و بازیکنان در این اردو می‌توانند به خوبی با شرایطی که در جام ملت‌ها با آن روبه‌رو می شوند، آشنا شوند. ۵۰ درصد بازیکنانی هم که در این اردو همراه ما نیستند، تلاش خواهند کرد که بعد از اردوی آفریقای جنوبی خود را با تیم تطبیق دهند.
وی با اشاره به اینکه هدف دوم کادر فنی در اردوی آفریقای جنوبی انتخاب نهایی بازیکنان است، گفت: این اردو به من کمک خواهد کرد تا هر چیزی را که در ذهن دارم، پیاده کنم. شاید در ادامه راه با مصدومیت بازیکنان یا هر مشکل دیگری روبه‌رو شویم که اجازه ندهد ما ۲۳ بازیکن نهایی خود را برای استرالیا انتخاب کنیم، به همین دلیل در این اردو می‌توانیم در خصوص بازیکنان به قطعیت برسیم.
سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان افزود: در درجه سوم می‌خواهیم به اردوی آفریقا برویم تا در آنجا بازی دوستانه انجام دهیم، البته هنوز بازی ما با آفریقای جنوبی قطعی نشده است اما همچنان این امید را داریم که در آنجا با این تیم بازی انجام دهیم. این در صورت  اگر بخواهیم در ایران بمانیم و در اینجا تمرین کنیم هیچ شانسی برای انجام بازی دوستانه نداریم.
کی‌روش با بیان اینکه در آفریقای جنوبی این شانس را خواهیم داشت تا مقابل تیم‌هایی که قرار است در استرالیا مقابل ما بازی کنند دیدار تدارکاتی برگزار کنیم، گفت: ما باید مقابل تیم قطری بازی کنیم که از بازیکنان عرب و آفریقایی تشکیل شده است و بازیکنانش چند ملیتی هستند. تیم ملی امارات نیز همین شرایط را دارد و اگر ما بتوانیم در آفریقای جنوبی مقابل تانزانیا، گوآتمالا، بوتسوانا و … بازی کنیم به ما کمک خواهد کرد تا برای بازی با تیم‌های هم‌گروه‌مان آماده شویم. باید این را بپذیرید که ما در ایران چنین شانسی را نداریم اما حالا هم اردوی آفریقا به خاطر مشکلات هتل و هزینه‌های پرواز ما کمی دچار مشکل شده است.
وی ادامه داد: بعد از اردوی آفریقای جنوبی در روز ۲۸ دسامبر دیدار دوستانه‌ای با فلسطین برگزار می‌کنیم. بعد از بازی با فلسطین به استرالیا خواهیم رفت و اردوی پیش از مسابقات جام ملتها را برگزار می‌کنیم. به دلیل بعد مسافت مجبور هستیم زودتر به استرالیا برویم. اکثر تیم‌ها نیز همین کار را انجام می‌دهند و چند روز زودتر به استرالیا می‌روند. در حال حاضر دیگر بازی دوستانه قطعی ما با عراق، ۶ روز قبل از بازی با بحرین در جام ملت‌ها خواهد بود.
سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان تصریح کرد: این برنامه من است که قبل از جام جهانی تهیه شده و ما جلسات متعددی را با فدراسیون، سازمان لیگ برگزار کردیم و خیلی وقت پیش در خصوص این برنامه توافق کردیم. در حال حاضر کاری که ما می‌کنیم این است که طبق برنامه، تمام بندهای برنامه خود را پیاده کنیم و در این خصوص توافقاتی صورت گرفته است.
وی در ادامه افزود: حالا سؤال اینجاست تأثیر کی‌روش در این برنامه چه بوده است؟ می‌خواهم خودم پاسخ بدهم. تغییر بزرگی در این فصل فوتبال ایران رخ داده است. ما از مردادماه تا الان می‌دانستیم برنامه لیگ چطور است و مثلاً پرسپولیس قرار است چه روز با چه تیمی بازی کند. این نظم و سازماندهی بسیار خوب بوده و حالا برای من مهم نیست که بگویند این برنامه‌ریزی تاثیر کی‌روش بوده یا خیر.
کی‌روش در ادامه گفت: شاید خیلی‌ها دوست ندارند که کارها از پیش‌ برنامه‌ریزی شده باشد و دوست دارند تمام تصمیمات در لحظه آخر گرفته شود. برنامه لیگ فوتبال ایران در این فصل مشخص بوده مثل کشورهایی مانند انگلیس، فرانسه، آلمان .

وی افزود: در چند روز گذشته عده‌ زیادی از مربیان و مسئولان تیم‌های لیگ ایران صحبت‌هایی درباره ۵۰ روز تعطیلی لیگ ایران به خاطر تیم ملی ایران داشتند. من این مطلب را قبلاً گفته‌ام که تصمیم اینکه بازی‌های جام ملت‌های آسیا در دی‌ماه برگزار شود را من نگرفته ام و این برنامه کنفدراسیون فوتبال آسیاست. جام جهانی امسال در برزیل و در خردادماه انجام شد و این تصمیم را فیفا گرفت. کشورهایی مانند برزیل، اروگوئه و آرژانتین دو ماه لیگ خود را تعطیل کردند، چون تصمیم فیفا بود. واقعاً هنوز یکسری افراد هستند که این برداشت را دارند که برگزاری جام ملت‌ها در دی‌ماه تصمیم من بوده اما به هیچ وجه اینطور نیست.
سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان خاطرنشان کرد: سؤال دیگر من این است که آیا جام ملت‌های آسیا برای ایرانی‌ها اهمیت دارد یا خیر؟ من نباید پاسخ این سؤال را بدهم، بلکه ۶۵ میلیون ایرانی باید جوابگو باشند. مسئه مهم دیگر توافق ما با سازمان لیگ بود. بنا بر توافق صورت گرفته ما ۱۴ روز را در روزهای فیفا برای برگزاری لیگ اختصاص دادیم و در عوض ۱۰ روز را پیش از مسابقات درخواست کردیم.
وی ادامه داد: این مطلب را فراموش نکنید که تمام آرزو و هدف ما از حضور در جام ملت‌ها این است که در فینال حضور داشته باشیم حالا اگر این اتفاق رخ دهد چه کسی از تعطیلی ۴۵ روزه لیگ برتر ناراحت می‌شود؟. مطمئناً اگر به فینال برسیم باعث خوشحالی ۹۹ درصد مردم ایران خواهیم بود.
کی‌روش عنوان کرد: مطمئنا همه شما و مردم ایران به خدا اعتقاد دارید. پس بیایید همگی با هم دعا کنیم تا لیگ ۴۵ روز به وقفه بیفتد و ما به فینال برسیم و بار دیگر شاهد این باشیم که ۴۰ میلیون نفر در ایران شاد ‌شوند. اگر لیگ ۳۰ روز به وقفه بیفتد تنها کسی که باید با مشکلات دست و پنجه نرم کند، من هستم. اگر لیگ ۳۰ روز تعطیل شود به درگاه خدا دعا خواهم کرد چون اگر برگردم معلوم نیست چه بلایی سرم می‌آید.
کی روش در پاسخ به این سؤال که آیا انگیزه‌ای که بازیکنان در جام جهانی داشتند، در جام ملت‌ها نیز همراه آنها خواهد بود یا نه، گفت: به شخصه فکر می‌کنم اگر شرایط ما را در نظر بگیرید که تا به اینجا اردوی پرتغال و بازی کره‌جنوبی را پشت سر گذاشته‌ایم، انگیزه و روحیه بازیکنان کاملاً مشهود بوده است. اینکه تا چه زمانی قادر خواهیم بود که این روحیه در بازیکنان حفظ کنیم، چیزی است که از آن بی‌خبرم.
کی‌روش افزود: تنها مطلبی که می‌توانم بگویم این است که برای حضور در استرالیا باید روحیه‌ای مناسب و انگیزه‌ای مثبت داشته باشیم تا به موفقیت برسیم اما اگر با انگیزه‌ای منفی به مسابقات برسیم موفقیتی بدست نمی آید. یک مطلب وجود دارد و آن این است که بازیکنان و تمامی اعضای تیم استحقاق تحسین شدن را دارند به خاطر اینکه ما با منافع مالی و حمایت‌های محدود توانستیم در جام جهانی به موفقیت برسیم و حالا اگر این حمایت‌ها بیشتر شود آن وقت باید ببینید که چه اتفاقی رخ خواهد داد.
سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان ادامه داد: می‌توانم قول بدهم و ضمانت کنم که تیم من تا آخرین نفس خواهد جنگید و انگیزه را کنار نخواهیم گذاشت. برای موفقیت و سربلندی ایران این کار را خواهیم کرد اما با شرایط فعلی کارمان سخت‌تر خواهد بود. رقبای ما یعنی بحرین، قطر و امارات روزبه‌روز قوی‌تر می‌شوند و ما هم دوست داریم که قوی‌تر شویم اما کار برای‌مان سخت است.
وی در پاسخ به سؤال بعدی مبنی بر اینکه آیا فکر می‌کند افرادی در ایران هستند که موفقیت تیم ملی در جام ملت‌ها را نخواهند، عنوان کرد: درباره این موضوع باید بسیار شفاف صحبت کنم. مطمئنا دلایل و مدارکی وجود دارد که خودتان از همه بهتر می‌دانید. مطمئناً رقبایی هستند که دوست ندارند ایران نتیجه بگیرد. این شواهد بسیار واضح است که همه از آن مطلع هستند. به عنوان مثال تیم ازبکستان از ۹ دسامبر در امارات اردوی خود را آغاز کرده که از ما هم تقاضا داشتند بازی دوستانه‌ای را در تاریخ ۱۰ دسامبر با آنها داشته باشیم اما اگر می‌خواستیم این بازی را انجام دهیم باید لیگ بیشتر تعطیل می‌شد و ۵۰ روز وقفه در مسابقات ایجاد می‌کردیم. به همین دلیل این درخواست را رد کردیم.
سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در ادامه افزود: سختی کار ما در اینجا مشخص می‌شود که قطر از زمانی که کارش را برای جام ملت‌های آسیا آغاز کرده هفت بازیکن جدید به تیمش اضافه کرده و ۱۳ بازی دوستانه را از خردادماه تاکنون انجام داده است. دلیل این کار آنها چیست؟  آیا آنها می‌خواهند از ایران ضعیف‌تر باشند که اینگونه خود را آماده می‌کنند؟ مطمئناً آنها می‌خواهند قوی‌تر شوند. تیم امارات ۱۴ بازی انجام داده که یک بازی هم در استرالیا خواهند داشت و بحرین نیز برای آماده‌سازی جام ملت‌ها ۱۲ بازی خواهد داشت.
وی با بیان اینکه برای پیشرفت کردن راهکاری وجود دارد که باید آن را عملی کنیم، گفت: باید از مربیان جوانی مانند یحیی گل‌محمدی، علیرضا منصوریان، علی دایی و بازیکنانی که تازه از فوتبال خداحافظی کرده‌اند مانند مهدی مهدوی‌کیا و همچنین عبدالله ویسی استفاده کنیم، چرا که آنها می‌توانند به آینده فوتبال ایران کمک کنند. اگر نتوانیم از این راهکار استفاده کنیم مطمئنا مانند کشتی تایتانیک غرق خواهیم شد. راهکاری که وجود دارد تا از این شرایط خارج شویم این است که دلسوزان فوتبال ایران بیایند و از فرصت استفاده کنیم نه آنهایی که دلسوز نیستند.
سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان ادامه داد: به نظر من افراد دلسوز باید در فوتبال حضور داشته باشند و به این ورزش خدمت کنند. آنهایی که دلسوز واقعی هستند مسئولیت بزرگی دارند تا نگذارند فوتبال در اختیار دیگران باشد. من از جنس فوتبال هستم که ۳۳ سال سابقه مربیگری دارم.
وی در مورد مشکل بازیکنان سرباز گفت: من قطعاً هیچ راهکاری برای این مسئله ندارم و فقط می‌توانم نقطه‌نظر خود را بیان کنم. اول باید بگویم که هیچ شکی ندارم که هر شهروندی در دنیا باید به وظایف خود نسبت به کشور و قانون شهروندی‌اش عمل کند. نظر دیگرم این است که به خاطر حساس بودن موضوع شخصا اعتقاد دارم باید محرمانه و به صورت سربسته و خصوصی در مورد آن صحبت شود و نباید این مسئله عمومی شود.
وی در ادامه افزود: همانطور که همه می‌دانند ایران در سراسر جهان یکی از امن‌ترین، باثبات‌ترین و صلح‌آمیز ترین کشورهاست پس درخواست می‌کنم و مطمئن هستم روش مناسبی وجود دارد تا این مشکل حل شود. باز هم تکرار می‌کنم مطمئنم اگر در خصوص این مورد افراد صحیح ورود کرده و با آن برخورد کنیم کاملاً قابل حل شدن است. در شرایطی که ایران یکی از باثبات‌ترین و امن‌ترین کشورهاست حتماً راه‌حلی پیدا می‌شود تا این مشکل حل شود. شاید بهتر باشد این بازیکنان وظیفه خود را در قبال تیم ملی انجام داده و بعد از آن وظیفه شهروندی خود را انجام دهند.
سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان ادامه داد: مقامات برای بازیکنانی که با مشکل سربازی روبه‌رو هستند راهکاری را پیش پای ما بگذارند نه اینکه بگویند آنها وظایف‌شان را نسبت به کشورشان انجام نداده‌اند. صحبت من این نیست که آنها در باشگاه‌های خود بازی نکنند بلکه آنها بیایند و وظایف ملی خود را مقابل قطر، بحرین، امارات و… انجام دهند. ما در جام ملت‌های آسیا یک توریست نیستیم بلکه به یک تورنمنت بزرگ می‌رویم که باید به بهترین شکل انجام وظیفه کنیم. پس از این انجام وظیفه توسط بازیکنان، این بسیار مهم است که آنها به قوانین احترام بگذارند و خدمت مقدس سربازی‌شان را به موقع انجام دهند.
کی‌روش با بیان اینکه اگر می‌خواهید معیارهای بازیکنان براساس شرایط فنی را بررسی کنیم مربوط به سؤال دیگری می‌شود که باید به آن پاسخ بدهم، اظهار داشت: بازیکنی که شما به آن اشاره کردید که به غیر از او یک بازیکن دیگر هم هست خودش تصمیم گرفته در یک برهه زمانی استراحت کند. این تصمیم خود رحمتی بود و می‌توانید این موضوع را پیگیری کنید که خودش نخواست برای تیم ملی بازی کند. از دنیایی که من می‌آیم که اسم آن دنیا، دنیای فوتبال است این را یاد گرفته ام که بازیکن این اختیار را ندارد که بگوید من فعلا برای تیم ملی بازی نمی‌کنم. مثلا بازیکن بگوید نمی‌خواهم مقابل لبنان و کره بازی کنم.
وی تأکید کرد: مشکلی که این بازیکن به آن اشاره کرد و تصمیم گرفت به تیم ملی نیاید فرق دارد با اینکه شما یک مشکل جدی یا خانوادگی داشته باشید یا اینکه سلامتی‌تان در خطر باشد. برخی مربیان پس از اینکه با این دسته از بازیکنان به مشکل می‌خورند روی زانوی خود خم می‌شوند، گریه می‌کنند و بازیکن را برمی‌گردانند اما باید از شما عذرخواهی کنم که من چنین کاری را انجام نمی‌دهم. من راه دیگری را انتخاب کرده‌ام که سخت‌تر کار کنم و دیگر بازیکنان را تمرین دهم و آنها را به آمادگی برسانم. من به بازیکنانم اعتمادبه‌نفس می‌دهم که آنها می‌توانند بازی کنند و این را به آنها القا می‌کنم که مقابل کره بازی کنند تا پیروز شویم و به جام جهانی صعود کنیم. این شخصیتی است که من دارم و تنها دلیلی که باعث شده چنین برخوردی داشته باشم این است که کارلوس کی‌روش هستم.
سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان ادامه داد: دلیل اینکه کنفرانس مطبوعاتی برگزار کردم این است که آماده پاسخگویی به هر سؤالی هستم؛ اما این مسئله دلیل نمی‌شود که ما با هم یک نقطه‌نظر مشترک داشته باشیم. درست است که نقطه‌نظر ما با هم مشترک نیست اما می‌خواهم صحبت‌ها و نظرات مرا منعکس کنید. شما (خبرنگار) آرامش داشته باشید و بدانید حرفی که زدم نقطه‌نظر شخصی بوده است.
کی روش در ادامه و در پاسخ به خبرنگاری دیگر افزود: اصلاً بحث جرم و مجرم نیست. شما که از این لفظ استفاده می‌کنید، اگر بگویید کسی مجرم است بار حقوقی دارد. من و شما در جایگاهی نیستیم که در این خصوص اظهارنظر کنیم. فکر می‌کنم در این مورد توضیحات کامل را داده‌ام.
کی‌روش در پاسخ به اینکه او گفته تیم ملی بعد از جام‌جهانی به خواب رفته و چه کسی مسئول این خواب است، تأکید کرد: بعد از جام جهانی و برای موفقیت نباید فقط به تیم ملی تأکید کنیم یا یک مربی خاص و یکسری بازیکنان خاص. این مسئله باید مثل پرورش یک گل باشد که به یک باغبان، خاک، نور و آب کافی نیاز دارد تا بتواند رشد کند. اعتقاد من این است که مثل تمام تیم‌ها و بعد از جام جهانی باید یک روحیه ساختارسازی جدید در خودمان القا کنیم. من برای شما مثالی می‌زنم، فدراسیون فوتبال آلمان که قهرمان جام جهانی شد تنها هفت روز پس از بالا بردن جام و در شرایطی که همه مشغول جشن و شادمانی بودند، برنامه‌ای تهیه کرد تا بتواند در جام جهانی بعدی قهرمانی کسب کند. وقتی آلمان‌ها در جام جهانی قهرمان شدند می‌دانستند که تیم‌هایی مانند فرانسه، ایتالیا، هلند به دنبال آنها خواهند بود، مخصوصا برزیل که هیچ وقت نمی‌تواند آن شکست سنگین هفت بر یک مقابل انها را فراموش کند. آلمان‌ها می‌دانند رقبای‌شان دنبال انتقام‌گیری هستند پس الان که قهرمان شدند طوری برنامه ریزی می‌کنند که در چهار سال آینده قهرمان جام جهانی روسیه شوند.
سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان خاطرنشان کرد: پس از اینکه ما در مسیر جام جهانی، کره‌جنوبی را شکست دادیم آنها بیش از ۱۰ بار تقاضا کردند تا با ایران بازی کنند و حتی می‌گفتند هزینه سفر به تهران را خودمان می‌دهیم، چون نمی‌توانند شکست مقابل ایران را فراموش کنند، همینطور قطری‌ها. آنها تمام تمرکزشان را گذاشته‌اند تا مقابل ایران موفق شوند. شما فکر می‌کنید بحرینی‌ها شکست سنگین در تهران را فراموش می‌کنند؟
کی‌روش ادامه داد: خدا به ما کمک کند، چون قطر، بحرین و امارات با ما در یک گروه قرار دارند و تمام فکرشان یک چیز است، و آن شکست ایران است. شما فکر می‌کنید وقتی کره‌جنوبی در تهران و در یک بازی دوستانه به ما باخت، چرا بازیکنانش آن عکس‌العمل‌ها را نشان دادند؟
وی خاطرنشان کرد: به دنبال موفقیتی که ما در جام جهانی به دست آوردیم و توانستیم به نام ایران اعتبار ببخشیم باید دست در دست هم دهیم و با هم کار کنیم. چطور؟ با آموزش مربیان، بالا بردن سطح لیگ و بازیکنان، برگزاری مسابقات زیر ۱۷ سال و زیر ۱۹ سال و … . اینها مأموریت ماست.
کی روش در ادامه افزود: همیشه شما از من می‌پرسید و حالا من می‌خواهم از شما بپرسم. در این فصل شاهد تغییرات جدید و اتفاقات تازه‌ای بودید که در فصل گذشته نبوده است؟ خبرنگاران پاسخ دادند: تغییر چشمگیری نبوده و فقط برنامه‌ریزی بهتر شده است. کی‌روش در پاسخ گفت: منظورتان تقویم است. خوشحال می‌شوم که در این مسئله مرا مقصر بدانید ولی آیا مربیان تغییر کرده‌اند یا زمین‌ها بهتر شده‌اند. اعتقاد من این است که اگر هرسال در یک مسیر باشیم و درجا بزنیم تغییر بزرگی صورت نداده‌ایم.
وی ادامه داد: شما پرسیدید که چه کسانی می‌توانند در این مسئله نقش داشته باشند من هم باید خیلی شفاف بگویم افرادی که دلسوز فوتبال هستند و به آن اهمیت می‌دهند مثل منصوریان، گل‌محمدی، مهدوی‌کیا، باقری، دایی، کریمی و نکونام. اینها افرادی هستند که به فوتبال اهمیت می‌دهند.
کی‌روش در پاسخ به این سؤال که فدراسیون فوتبال در کجای این دایره قرار دارد، اظهار داشت: مطمئناً فدراسیون فوتبال هم وظایف خودش را دارد اما صحبتی که می‌کنم و اسامی که مطرح می کنم کسانی هستند که دلسوز این فوتبال هستند. آنها نباید برای فدراسیون فوتبال، سازمان لیگ یا اتحادیه مربیان صبر کنند و خودشان باید بیایند و کار را رهبری کنند. در این بین من برای کمیته فنی هم احترام قائلم.
سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در ادامه در مورد موفقیت در جام ملتها افزود: به عنوان یک مربی می‌خواهم این دو کشتی را از هم جدا کنم. یک مطلب به مسائل کلی فوتبال مربوط می‌شود و مسئله دیگر احتیاجاتی است که باید به تیم ملی اختصاص یابد. از بعد برنامه‌ریزی که به قضیه نگاه کنیم ما یک برنامه‌ریزی با سازمان لیگ داشتیم و بیشترین مشکلی که در این باره داشتیم پیدا کردن تیم‌هایی بود که با آنها بازی تدارکاتی انجام دهیم. به همین دلیل ما در اردوی پرتغال با استوریل و بنفیکا بازی کردیم و در اردوی قبلی نیز سعی داشتیم با دو تیم بازی تدارکاتی داشته باشیم که در لحظه آخر یکی از این بازی‌ها لغو شد. واقعا در این باره دچار مشکل هستیم و برای بازی تدارکاتی با تیم‌هایی روبه رو می‌شویم که از لحاظ کیفی چندان خوب نیستند و باقی تیم‌ها که از نظر کیفی خوب هستند درخواست مالی بالایی دارند که ما توانایی پرداخت آن را نداریم.
وی افزود: اکنون نزدیک اردوی آفریقا هستیم و سعی کردیم در این اردو با تیم‌هایی به توافق برسیم تا با آنها بازی کنیم اما وقتی با زیمباوه یا آفریقای جنوبی یا کنیا صحبت کردیم اولین سؤال آنها این بود که آیا اردوی شما در آفریقای جنوبی قطعی است؟ که ما هم جوابی برای سوال آنها نداشتیم. شما فکر می‌کنید آفریقای جنوبی می‌تواند صبر کند که ما به آنها اعلام کنیم بازی می‌کنیم یا نه؟. اگر تلویزیون اعلام کند که در چنین روزی بازی ایران و آفریقای جنوبی پخش می‌شود دیگر نمی‌توانند کاری کنند. باید از این مسائل مطلع باشید و گمانه‌زنی نکنید.
کی‌روش در پایان افزود: کاری که کفاشیان و مسئولان فدراسیون فوتبال سخت به دنبال آن هستند این است که بازی تدارکاتی در آفریقای جنوبی را قطعی کنیم اما قبل از اینکه مطمئن باشیم که اردو برگزار می‌شود یا نه نمی‌توانیم تصمیمی بگیریم چون در آن صورت باید جریمه سنگینی را پرداخت کنیم. من آرزویم این بود که چند مربی از کادرم را برای آنالیز قطر، امارات و بحرین به عربستان بفرستم تا در جام خلیج فارس بازی حریفان ما را آنالیز کنند اما آیا منابع مالی برای این کار را داشتیم؟ خیر. ما چنین منابعی را نداشتیم. با در نظر گرفتن تمام این مشکلات من و کفاشیان تمام تلاش‌مان را می‌کنیم تا این برنامه‌ریزی تحقق پیدا کند و باید بگویم از شماره یک تا ۱۰ به کاری که تا به حال انجام دادیم نمره هفت یا هشت می‌دهم.

Wwwxxxx downlod xxx video mula-landi