موسوی :بازی با پیکان بار فنی نداشت اما تا دلتان بخواهد حاشیه داشت

به گزارش آریاورزش، سیدمحمدموسوی در مورد پیروزی ۳ بر یک مقابل پیکان در هفته سیزدهم رقابت‌های لیگ برتر والیبال باشگاه‌های کشور، اظهار داشت: اصلا بازی سختی نبود و بار فنی بالایی نداشت. در سه ستی که به پیروزی رسیدیم کار ما راحت بود. هر چند که چند بازیکن اصلی حریف در زمین نبودند اما باید بگویم که در بازی دور رفت هم که تمام نفرات پیکان حضور داشتند ما توانستیم آنها را سه بر صفر شکست دهیم. نباید فراموش کنیم که در بازی رفت تیم ما شرایط ایده‌آلی نداشت و هنوز بازیکنان با هم هماهنگ نشده بودند در بازی برگشت اگر شرایط فراهم بود، حتی همین یک ست را هم به حریف نمی‌دادیم اما برخی اتفاقات از جمله مصدومیت خودم باعث شد که ۳ بر یک پیروز شویم.من خودم بعد از حدود یک ماه اولین جلسه تمرین – بازی را انجام دادم و پیش از آن حتی تمرین هم نداشتم.

تصاویر مسابقه پیکان و بانک سرمایه در هفته سیزدهم لیگ برتر والیبال ۹۴
محمد موسوی و مهدی مهدوی

بازی با پیکان بار فنی نداشت، اما تا دلتان بخواهد حاشیه داشت

وی با بیان اینکه بازی بار فنی خوبی نداشت، عنوان کرد: شاید اگر کسی اسامی بازیکنان را نمی‌دانست فکر می‌کرد این مسابقه جدال تیم‌های هشتم و نهم جدول رده‌بندی است. بر خلاف اینکه بازی هیچ گونه بار فنی نداشت باید بگویم تا دلتان بخواهد این مسابقه حاشیه داشت. فکر می‌کنم تا الان همه بدانند که چه اتفاقاتی در جریان بازی ما با تیم پیکان افتاد اما شاید لازم باشد باز هم این اتفاقات را بازگو کنم تا مردم بتوانند بهتر قضاوت کنند و بدانند چه کسی مقصر بود.

سرعتی‌زن ملی‌پوش تیم والیبال بانک سرمایه ادامه داد: ورمیلیو پاسور ایتالیایی تیم پیکان پیش از شروع مسابقه، در زمان گرم کردن و حتی سکه انداختن صحبت‌هایی را مطرح کرده بود که شاید خیلی هم زیبنده والیبال نباشد. وی در زمان سکه انداختن خطاب به مهدی مهدوی کاپیتان تیم ما گفت که بهتر است شما ابتدا برگه منشی را امضا کنید چرا که ابتدا تیم بازنده باید این کار را انجام دهد و فکر می‌کنم همین صحبت‌ها شروع حاشیه‌های این مسابقه بود. ما از ابتدای مسابقه قرار گذاشته بودیم هیچ کسی واکنشی به رفتارهای ورمیلیو نشان ندهد. چرا که او را به خوبی می‌شناختیم  و می‌دانستیم دنبال حاشیه‌سازی و سوءاستفاده از شرایط است.

تصاویر مسابقه پیکان و بانک سرمایه در هفته سیزدهم لیگ برتر والیبال ۹۴

ورمیلیو به تمام زبان‌های زنده و مرده دنیا به بازیکنان ما فحاشی کرد!

موسوی خاطرنشان کرد: زمانی که برای شروع مسابقه در صف ایستاده بودیم وی روبروی بازیکن ما ایستاد و حرکات ناشایستی انجام داد که فرهاد ظریف و مباشری با دیدن این حرکات بسیار ناراحت شدند اما سایر بازیکنان ورمیلیو را آرام کردند که تنها فرهاد ظریف قبل از شروع مسابقه به سمت یکی از مسئولان برگزاری مسابقات رفت و از آنها خواست که نسبت به این بازیکن با دقت بیشتری رفتار کند. از امتیاز اول این مسابقه ورمیلیو به تمام زبان‌های زنده و مرده دنیا به بازیکنان ما فحاشی کرد و حتی به شخص من به زبان فارسی چندین بار فحش داد. چراکه وی چند سالی است که در ایران حضور دارد و متاسفانه برخی از الفاظ ناشایست را هم یاد گرفته است اما من اصلا حوصله نداشتم که بخواهم با وی کل کل کنم.

وی گفت: در اواخر ست دوم مسابقه ورمیلیو به شهرام محمودی فحاشی کرد که در این صحنه شهرام به شدت عصبانی و ناراحت شد و در پایان ست به وی اعتراض کرد که چرا از چنین کلماتی استفاده کرد. در پایان مسابقه هم زمانی که بازیکنان در حال دست دادن به هم بودند به جای گفتن خسته نباشید به تمام بازیکنان فحاشی کرد. ما که تیم برنده بودیم و هیچ مشکلی نداشتیم  تا اینکه به عادل غلامی رسید. بحث میان ورمیلیو و غلامی ایجاد شد و وقتی من می‌خواستم با ورمیلیو دست بدهم او با مشت به روی دست من کوبید و دستم را پس زد. بعد از این اتفاقات من به سمت او رفتم و دستی به سرش کشیدم. هر چند شاید حرکت من خیلی هم دوستانه نبود اما می‌خواستم به وی بگویم که این تنها یک مسابقه بود و اینقدر ارزش ندارد که بخواهیم چنین کارهایی انجام دهیم.

تصاویر مسابقه پیکان و بانک سرمایه در هفته سیزدهم لیگ برتر والیبال ۹۴
تصاویر مسابقه پیکان و بانک سرمایه در هفته سیزدهم لیگ برتر والیبال ۹۴

 

خدا را شکر که مصدوم بودم وگرنه…

موسوی اظهار داشت: وقتی برگشتم که به سمت رختکن تیم‌مان بروم وی به شدت من را هل داد. همه می‌دانند که من به دلیل آسیب‌دیدگی در ناحیه کمر حدود یک ماه بود که از میادین دور بودم و نمی‌توانستم در مسابقات حاضر شوم. خدا را شکر می‌کنم که کمرم مشکل داشت وگرنه شاید من هم نمی‌توانستم خودم را کنترل کنم و اتفاقی به مراتب بدتر می‌افتاد. پس از آن هم دقیقا ندیدم که چه اتفاقاتی افتاد. فقط متوجه شدم که سایر بازیکنان در حمایت از من با او برخورد کردند.

سرعتی‌زن ملی‌پوش تیم والیبال بانک سرمایه در مورد احضارش به کمیته انضباطی عنوان کرد: وقتی اسامی دعوت‌شدگان به کمیته انضباطی را دیدم واقعا خنده‌ام گرفت. من مشکلی با حضورم در کمیته انضباطی ندارم و می‌آیم تا با قدرت از خودم دفاع کنم و شک ندارم که مسئولان فدراسیون قادر هستند و بهترین تصمیم را می‌گیرند. مصاحبه مسئولان پیکان را دیدم که می‌گفتند ورمیلیو هم روی اعصاب خود کنترل ندارد و ما از ابتدا با وی مشکل داشتیم. حالا شما تصور کنید وقتی مسئولان تیم پیکان در مورد بازیکنشان چنین حرفی می‌زنند ما چه می‌توانیم بگوییم؟ شاید با این حرف‌ها مقصر اتفاقات بازی با پیکان هم کاملاً مشخص شود.

تصاویر مسابقه پیکان و بانک سرمایه در هفته سیزدهم لیگ برتر والیبال ۹۴

ورمیلیو سالم به رختکن رفت و مصدوم خارج شد

وی با اشاره به بازی تدارکاتی پیش از فصل پیکان مقابل متین صالحین ورامین تصریح کرد: در آن بازی هم ورمیلیو جنجال آفرید اما چون خبرنگار و دوربینی نبود مسکوت ماند. حتی بازی ابتدایی سال گذشته مقابل نوین کشاورز هم این بازیکن وارد حاشیه شد و سعی داشت بازی را خراب کند. امیدوارم مسئولان نسبت به رفتارهای این بازیکن دقت نظر داشته باشند و بهترین تصمیم را بگیرند.

موسوی با بیان اینکه خیلی عجیب بود که در پایان بازی ورمیلیو سالم به رختکن رفت و مصدوم خارج شد، گفت: در پایان بازی من باید تست دوپینگ می‌دادم و اتاق تست دوپینگ دقیقا روبروی رختکن پیکانی‌ها بود. من با چشمان خود دیدم که ورمیلیو کاملا سالم و در حالی که زیر لب فحش می‌داد، وارد رختکن شد اما نمی‌دانم چه اتفاقی افتاد که چند دقیقه بعد دو نفر زیربغل این بازیکن را گرفتند و از رختکن خارج شدند. ورمیلیو زمانی که نزد ناظر رفت زخمی را نشان داد که ما والیبالی‌ها خیلی خوب آن را می‌شناسیم.

سرعتی‌زن ملی‌پوش تیم والیبال بانک سرمایه ادامه داد: والیبالیست‌ها در جریان بازی معمولا خیلی زیاد از بغل شیرجه می‌زنیم و این کار موجب خراشیدگی قسمت‌های مختلف بدن می‌شود.من خودم همین حالا چند تا از این زخم‌ها روی بدنم هست که دقیقا می‌دانم چه زمانی اینگونه شدم و اکثر والیبالیست‌ها با این مشکل روبرو هستند. اگر فردی لگد بخورد کبود خواهد شد اما ورمیلیو زخمی را به ناظر نشان داد که دقیقا ناشی از سائیدگی با زمین بود.

تصاویر مسابقه پیکان و بانک سرمایه در هفته سیزدهم لیگ برتر والیبال ۹۴

رزومه و سابقه مهدی مهدوی و ورمیلیو کاملاً مشخص است

وی در خصوص اظهارات ورمیلیو مبنی بر اینکه حاشیه‌های بازی را از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد کرد، گفت: اگر بحث شکایت باشد ما هم می‌توانیم این کار را انجام دهیم. این دعوا زمانی آغاز شد که ورمیلیو من را هل داد. اگر من نتوانم در بازی‌های آینده برای تیمم به میدان بروم، آیا او پاسخگو خواهد بود؟ شکایت کردن به تنهایی موضوع مهمی نیست بلکه مهم این است که بتوانیم ادعای خود را ثابت کنیم. من فکر نمی‌کنم ورمیلیو آنقدر دلیل و مدرک داشته باشد که بتواند شکایت کند. من هم می‌توانم بروم و از فردی شکایت کنم و مدعی شوم که او مرا کتک زده است. در حالی که شکایت به تنهایی معنی ندارد و باید بتوانم آن را ثابت کنم.

موسوی در مورد واکنش مهدی مهدوی نسبت به رفتارهای ورمیلیو تصریح کرد: رزومه و سابقه مهدی مهدوی و ورمیلیو کاملا مشخص است. در ایتالیا، ایران، روسیه و لهستان همه ورمیلیو را می‌شناسند و بازیکن مطرحی در سطح جهان است، تا جایی که خیلی‌ها یک لقب زشت هم برای این بازیکن در نظر گرفتند. ما باید از تیم‌های اروپایی الگو بگیریم. وقتی آنها بازیکنان سرشناس خود را به دلیل مسائل انضباطی اخراج می‌کنند چرا ما این کار را نکنیم؟ متاسفانه در ایران برخی‌ها تمام راه‌ها را برای بازیکنی که لیگ را به هم ریخته باز می‌کنند و به او یاد می‌دهند که برود و به کلانتری شکایت کند!

تصاویر مسابقه پیکان و بانک سرمایه در هفته سیزدهم لیگ برتر والیبال ۹۴

نتوانستم توهین‌های ورمیلیو به خودم، خانواده‌ و مملکتم را تحمل کنم

سرعتی‌زن ملی‌پوش تیم والیبال بانک سرمایه با بیان اینکه ورمیلیو به ایران آمده و در یک مسابقه به بازیکنان،‌خانواده آنها و حتی ملت و مملکت ایران توهین می‌کند اما نمی‌دانم چرا برخی‌ها سکوت می‌کنند،‌ افزود: به هر حال هر کسی ظرفیتی دارد اما ورمیلیو به قدری بی‌احترامی و فحاشی کرد که تمام بازیکنان عصبی شدند. من فکر می‌کنم مسئولان والیبال ایران باید این موضوع را دقیق بررسی و علت اصلی را پیدا کنند. برای مثال جنگ ایران و عراق را مطرح می‌کنم. آیا می‌شود که عراق به ما حمله کند و ما بنشینیم و آنها را  نگاه کنیم؟ فکر می‌کنم ابتدایی‌ترین کار این باشد که از خودمان دفاع کنیم. شاید قشنگ نباشد که در یک سالن والیبال چنین اتفاقاتی رخ دهد اما وقتی به ملت و کشور ایران توهین شود ما وظیفه خود می‌دانیم که واکنش نشان دهیم.

موسوی خاطرنشان کرد: متاسفانه جوی درست شده است که پیروزی ما در دور رفت و برگشت مقابل پیکان کمرنگ جلوه داده می‌شود و همه تنها از حواشی که ایجاد شده، صحبت می‌کنند. هیچ کسی دقت نمی‌کند که تیم بانک سرمایه در نخستین سال حضورش به صدر جدول رسیده است و فکر می‌کنم پیکانی‌ها وقتی دیدند زور‌شان به ما نمی‌رسد سعی کردند بازی را به حاشیه بکشند. زمانی که بازیکنان بانک سرمایه می‌خواستند در حمایت از من با ورمیلیو برخورد کنند از مسئولان پیکان شنیدم که می‌خواستند تا بازیکنان را رها کرده که بتوانند با این بازیکن برخورد کنند. این صحبت‌ها چه معنایی دارد غیر از این که ما می‌خواهیم اینجا جنجال شود و از آب گل‌آلود ماهی بگیریم؟

تصاویر مسابقه پیکان و بانک سرمایه در هفته سیزدهم لیگ برتر والیبال ۹۴

پیکانی‌ها به ورمیلیو نیاز دارند و با وی برخوردی نمی‌کنند

وی با بیان اینکه به نظر من هیچ کدام از بازیکنان ایرانی و مربیان مقصر نبودند، افزود: دعوا را از همان دقیقه اول ورمیلیو آغاز کرد که حتی پیکانی‌ها هم این موضوع را می‌دانند، اما نمی‌دانم  چرا برخوردی نمی‌کنند. ورمیلیو در باشگاهی کار می‌کند که بسار سابقه دارد و هیچ کسی در آن باشگاه نمی‌تواند حاشیه‌سازی کند.  من خودم چندین سال در آن تیم حضور داشتم و می‌دانم اگر بازیکنی مشکل داشته باشد همان باشگاه با بازیکن برخورد می‌کند اما حالا فکر می‌کنم به ورمیلیو نیاز دارند و نمی‌توانند کاری با او داشته باشند.

موسوی گفت: من فکر می‌کنم باید برخورد جدی با ورمیلیو کنند و درغیر این صورت تمام کارهایی که انجام داده در والیبال ایران رسم می‌شود. ممکن است بقیه هم یاد بگیرند تا وقتی زورشان به حریف نمی‌رسد وارد حاشیه شوند که اگر اینگونه باشد سنگ روی سنگ بند نمی‌شود و از همین حالا باید جلوی رفتارها گرفته شود. مخصوصاً وقتی این رفتارها از سوی یک بازیکن باتجربه خارجی سر بزند. خبرهای بازی ما با پیکان همین حالا در تمام دنیا پیچیده است و من دیدم که خبرگزاری‌های خارجی هم به این موضوع پرداختند. ممکن است اینگونه تحلیل کنند که ورمیلیو در لیگ ایران جنجال درست کرد و هیچکس با وی برخورد نکرد و امکان دارد از سال‌های بعد هر بازیکن خارجی که می‌خواست به لیگ ایران بیاید چننی ذهنیتی داشته باشد.

تصاویر مسابقه پیکان و بانک سرمایه در هفته سیزدهم لیگ برتر والیبال ۹۴

سید محمد موسوی افزود: این موضوع برای فدراسیون ما که جز بهترین‌‌های دنیا است هم خوب نیست، ضمن اینکه سایر بازیکنان جوان‌تر هم یاد می‌گیرند و از بازی‌های بعدی به داور و بازیکنان حریف بی‌احترامی می‌کنند. امیدوارم حداقل شرایطی فراهم شود که این بازیکن دیگر از این کارها نکنند. بازیکنی که یک سال است به ایران آمده و برای شکایت به کلانتری می‌رود نشان دهنده خیلی از موارد است، مثلاً اینکه به وی یاد داده‌اند از این راه موضوع را پیگیری کند!

ورمیلیو باید بداند که هیچ‌وقت به یک ایرانی بی‌احترامی و توهین نکند

موسوی درخصوص مصدومیتش عنوان کرد: همچنان مصدوم هستم و فیزیوتراپی می‌کنم. امیدوارم بتوانم برای بازی بعدی برای تیمم به میدان بروم، چراکه بازی سخت و حساسی مقابل ثامن‌الحجج خراسان داریم. شاگردان قوچان‌نژاد در مشهد خیلی خوب بازی می‌کنند و امیدوارم تا روز یک‌شنبه مصدومیتم برطرف شود. بخدا قسم وقتی ورمیلیو مرا هل داد خیلی کمرم درد گرفت وگرنه شاید اولین نفری بودم که با او برخورد می کردم. مردم مرا می‌شناسند و می‌دانند که همیشه حرف‌هایم را صادقانه بیان می‌کنم. حالا هم می‌گویم که اگر واقعاً از نظر جسمانی شرایط ایده‌آلی داشتم و کمرم درد نمی‌کرد شاید اتفاقات خیلی بدی رخ می‌داد، چون واقعاً به من برخورد که یک خارجی در کشورم به من، خانواده و مملکتم توهین کند. ورمیلیو باید بداند که هیچ‌وقت به یک ایرانی بی‌احترامی و توهین نکند.

وی ادامه داد: به هر حال جالب است که بخاطر اینکه من دست روی سر او کشیده‌ام به کمیته انضباطی دعوت شدم. خیلی امیدوارم که کمیته انضباطی مانند همیشه عادلانه تصمیم‌گیری و رای صادر کند.

تصاویز مسابقه بانک سرمایه و شهرداری ارومیه در لیگ برتر والیبال ۹۴

[su_animate type=”bounceInUp” duration=”2″ delay=”1″ inline=”yes”][tooltip text=”گروه رسانه های خبری آریاورزش” gravity=”w”] برگرفته از فارس [/tooltip][/su_animate]

Wwwxxxx downlod xxx video mula-landi