در جلسه کارشناسی بررسی عملکرد تیم ملی والیبال چه گذشت

به گزارش آریاورزش، پس از پایان تلخ مسابقات جام جهانی ۲۰۱۵ و کسب نتایج امید کننده والیبالیست های ایران در این رقابت ها، فدراسیون والیبال با تشکیل یک کارگروه تخصصی با حضور کارشناسان و صاحب نظران فعال در این رشته ورزشی ضمن بررسی عملکرد تیم های ملی در سال ۱۳۹۴ راهکارها و پیشنهادات ارائه شده برای کمک به موفقیت والیبال را مورد ارزیابی قرار داد.
روز گذشته (دوشنبه) نخستین نشست این کارگروه با حضور ۱۷ کارشناس از مجموع ۲۶ نفر صاحبنظر دعوت شده در فدراسیون والیبال برگزار شد.
کارشناسان شرکت کننده در این نشست دیدگاه های خود را درباره عملکرد تیم ملی و راهکارهای کمک به این تیم ارائه کردند که شرح آن به قرار زیر است:

نخستین نشست کارگروه بررسی عملکرد تیم های ملی
نخستین نشست کارگروه بررسی عملکرد تیم های ملی

ایرج مظفری

خیلی خوب است که رئیس فدراسیون متوجه می‌شود که باید از کارشناسان کمک بگیرد و این موضوع قابل تحسین است. فکر می‌کنم برای اولین بار است در ورزش ایران که چنین اتفاقی رخ می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: خوشحالیم که توانستیم نظرات خود در جلسه‌ای با حضور رئیس فدراسیون را اعلام کنیم. من فکر می‌کنم راه خوبی است که باید ادامه پیدا کند. درمورد کواچ هم باید بگویم که خودش باید تصمیم بگیرد که کادرش تقویت شود یا خیر؛ تا زمانی که خودش نخواهد هیچ اتفاقی رخ نمی‌دهد.

کارشناس والیبال ایران عنوان کرد: اگر پلی‌آف از لیگ برتر والیبال حذف شود بهتر است، چون لیگ کوتاه می‌شود و مصدومیت‌ها به حداقل می‌رسد تا به این ترتیب زمان بیشتری در اختیار ملی‌پوشان و کادر فنی قرار بگیرد.

مظفری درمورد کادر فنی تیم ملی والیبال تصریح کرد: آنالیزورها، کمک‌ها و بدنساز تیم ملی باید تقویت با تغییر کنند. به نظر من حتی خوش‌خبر به عنوان سرپرست تیم ملی والیبال بد نیست که شخصی کنارش باشد که بتواند در کارها به وی کمک کند.

damghani
حمیدرضا دامغانی:
حمید رضا دامغانی که یکی از افراد حاضر در جلسه کارگروه تخصصی بررسی کادرفنی تیم ملی والیبال ایران بود، درباره برآورد خود از  این جلسه گفت: مباحث خوبی در این جلسه مطرح شد و همه نقطه نظرات خود را عنوان کردند.  با این حال اعتقاد من این است که به صلاح تیم ملی والیبال است که کواچ در مقطع کنونی به همکاری خود با تیم ملی ایران ادامه دهد.
وی تصریح کرد: البته باید این نکته را یادآور شوم که کواچ با کادر فعلی خود نمی‌تواند موفق باشد. نفراتی که در حال حاضر دستیاران این مربی صربستانی هستند در حد و اندازه تیم ملی والیبال ایران نیستند.
این عضو کارگروه بررسی عملکرد کادر فنی تیم‌های ملی، اضافه کرد: متاسفانه در جام جهانی پس از شکست تیم ملی والیبال ایران مقابل آرژانتین کادر فنی و سرپرست تیم نتوانستند روحیه از دست رفته تیم را بازگرداند و بازیکنان رفته رفته عملکرد بدتری از خود ارائه دادند. شاید اگر افراد با تجربه تری روی نیمکت کواچ نشسته بودند شرایط بهتری در تیم ایران حاکم می‌شد.
دامغانی خاطرنشان کرد: بازیکنان فعلی تیم ملی والیبال ایران جزو بهترین‌های جهان هستند و این نسل شاید سال‌های سال تکرار نشود. باید تمام توان خود را به کار ببریم تا با این ستاره‌ها طلسم راهیابی والیبال ایران به المپیک را بشکنیم در غیر این صورت شاید رخ دادن این اتفاق در المپیک‌های بعدی کار ساده‌ای نباشد.
دامغانی ادامه داد: به اعتقاد من انتخاب کواچ پس از رفتن ولاسکو از ایران، انتخاب صحیحی نبود اما نمی‌توان درباره گذشته اظهارنظر کرد. با این حال اکنون زمان مناسبی برای تغییر سرمربی تیم ملی نیست.
وی در توضیح این مطلب که در حال حاضر شرایط برای تغییر سرمربی مهیا نیست، گفت: هر مربی فارغ از هر میزان تجربه و شهرتی که داشته باشد اگر جایگزین کواچ شود، در صورت نتیجه نگرفتن قطعا کمبود وقت و زمان  و عدم آشنایی با تیم ملی و بازیکنان را بهانه خواهد کرد به همین دلیل بهتر است سرمربی فعلی سرکار خود باقی بماند و دستیاران با تجربه‌تری جای نیمکت این مربی را بگیرند.
نخستین نشست کارگروه بررسی عملکرد تیم های ملی
نخستین نشست کارگروه بررسی عملکرد تیم های ملی

کارخانه:
مصطفی کارخانه سرمربی تیم والیبال بانک سرمایه گفت: نشست کارگروه خیلی خوب بود و مطالب مفیدی برای بهتر شدن عملکرد تیم ملی والیبال در آینده در این گروه ارائه شد.
وی تصریح کرد: ۹۰ درصد کارشناسان و اعضای کارگروه بر این عقیده هستند که باید کادر فنی کواچ تقویت شود. عملکرد تیم ملی والیبال ایران در لیگ جهانی و جام جهانی نموداری رو به پایین است که باید جهت این نمودار به بالا تغییر کند.
سرمربی اسبق تیم والیبال جوانان گفت: اکثر اعضای کارگروه دلسوزانه و عاشقانه درباره تیم ملی اظهار نظر کردند و این موضوع نشان دهنده نگرانی آنان آینده برای والیبال ایران است.
وی گفت: تیم ملی والیبال در حال حاضر شرایط سنی خاصی دارد و با برطرف کردن نقاط ضعف می تواند با استفاده از تجربه بازیکنان سهمیه المپیک ۲۰۱۶ را کسب کند.

۱۳۹۲۰۲۱۸۰۹۰۳۰۹۶۱۲۴۹۱۱۴۳
لاهوتی:
احمد لاهوتی نیز گفت: در حال حاضر انتقاد از تیم ملی والیبال بیش از حد معمول است که نشان از تسویه حساب های شخصی برخی افراد دارد. مشکل تیم ملی والیبال ایران در جام جهانی انگیزشی و دست کم گرفتن حریفان بوده است که با برنامه ریزی برطرف می شود.
وی گفت: بازیکنان ایران به لحاظ فنی مشکل خاصی ندارند و اگر در جام جهانی موفق عمل نکردند به دلیل مسایل غیر فنی است. نخستین موضوع در این زمینه نداشتن تجربه لازم از سوی کادر فنی است که تاکنون در مسابقات به این حساسی شرکت نکرده بودند.
لاهوتی افزود: امیدوارم با استفاده از نتایج این کارگروه بتوانیم تیم ملی والیبال ایران را به روزهای اوج خود بازگردانیم.

نخستین نشست کارگروه بررسی عملکرد تیم های ملی
نخستین نشست کارگروه بررسی عملکرد تیم های ملی

حسینی:
امیرحسینی گفت: در نشست بررسی عملکرد تیم های ملی در سال ۹۴ به نکات و ضعف های خوبی از تیم ملی اشاره شد که با برطرف کردن آنها می توانیم در مسابقات پیش رو به مراتب عملکرد بهتری داشته باشیم.
وی گفت: برنامه ریزی ها برای آماده سازی تیم ملی والیبال خالی از مشکل نیست و نیاز به بازنگری دارد. به نکات و ضعف های خوبی از تیم ملی اشاره شد که با برطرف کردن آنها می توانیم در مسابقات پیش رو به مراتب عملکرد بهتری داشته باشیم.
پاسور سابق تیم ملی والیبال گفت: به نظر می رسد که تمرینات خوبی برای آماده سازی نداشتیم .کادر فنی نیز تحلیل دقیقی از حریفان و توانایی تیم ایران نداشته است.
حسینی درباره تغییر سرمربی تیم ملی والیبال نیز گفت: به نظر من اکنون فرصت مناسبی برای این کار نیست و باید کادر فنی تقویت شود، چون انتخابی المپیک را در پیش داریم. سرمربی تیم ملی والیبال در مسابقه مقابل حریفان تصمیم گیرنده است اما باید این تصمیمات بر اساس همفکری با دیگر اعضای کادر فنی باشد.

بهروز عطایی

بهروز عطایی

بهروز عطایی عنوان کرد : بررسی‌ها در ۴ بخش انجام شد؛ عملکرد فدراسیون، کادر سرپرستی، کادر فنی و بازیکنان. در زمانی که نتیجه خوب حاصل نمی‌شود یک تیم دخیل است، اما بیشترین ایرادی که گرفته شد مربوط به کادر فنی بود.

وی ادامه داد: سرمربی و دستیارانش در حال حاضر علت اصلی ناکامی هستند و جامعه والیبال هم پذیرفته است که این کادر نتوانست در لحظات حساس به تیم ملی کمک کند؛ البته شاید برخی‌ها برایشان سوال پیش باید که پس نتایج سال گذشته چگونه کسب شده است؟

سرمربی تیم والیبال کاله آمل با بیان اینکه بیشترین توجه باید روی کادر فنی باشد، خاطرنشان کرد: بدون شک عنوان چهارمی لیگ جهانی و ششمی قهرمانی جهان نتایجی بود که متاثر از ولاسکو بود و وی آن ذهنیت را در تیم حفظ کرده بود، اما امسال زمانی بود که کواچ باید خودش را نشان می‌داد که شاهد عملکرد خوبی از وی نبودیم.

نخستین نشست کارگروه بررسی عملکرد تیم های ملی
نخستین نشست کارگروه بررسی عملکرد تیم های ملی

مسعود آرمات

آرمات اظهار داشت : به نظر من الان زمان مناسبی برای این تغییر نیست. من از ابتدا دوست داشتم یک مربی بزرگتر بجای کواچ انتخاب می‌شد، چراکه وی اصلاً در حد و اندازه تیم ملی والیبال ایران نیست.

وی ادامه داد: ما ۷ ماه بیشتر تا مسابقات انتخابی المپیک وقت نداریم و هر کسی جایگزین کواچ شود ممکن است بهانه بیاورد که زمان کافی در اختیار نداشته است. اگر والیبال ایران با این بازیکنان به المپیک نرود کارمان برای آینده بسیار سخت می‌شود.

کارشناس والیبال ایران خاطرنشان کرد: امسال حتماً باید به المپیک برویم وگرنه شاید دیگر هیچ وقت نتوانیم خود را در این جایگاه ببینیم. باید روی حریفان آسیایی تمرکز کنیم تا حداقل به عنوان بهترین تیم آسیایی جواز حضور در المپیک را کسب کنیم.

نخستین نشست کارگروه بررسی عملکرد تیم های ملی
نخستین نشست کارگروه بررسی عملکرد تیم های ملی

بهنام محمودی

بهنام محمودی نیز چنین اظهار داشت که جلسه بسیار پرباری بود. چقدر خوب می شد اگر جلسات اینچنینی با حضور صاحب نظران والیبال در فصول گذشته هم برگزار می شد. البته فکر می کنم نتایج خوب تیم ملی ایران در دو سه سال اخیر شرایطی را فراهم کرده بود که فدراسیون کمتر به فکر برگزاری جلسات این چنینی بیافتد.

وی ادامه داد: خوشحالم که اکثر مربیان خوب ایران در این جلسه حضور داشتند. به اعتقاد من همه نظرات و پیشنهاداتی که ارائه شد مفید بود و می تواند راهکار خوبی برای آینده تیم ملی باشد. به خصوص در شرایط حساس کنونی که والیبال ایران در آستانه سخت ترین آزمون سال های گذشته خود قرار دارد.

بازیکن اسبق تیم ملی والیبال ایران با بیان این که نقاط ضعف و قوت تیم ملی از تمامی جنبه ها باید مورد بررسی قرار گیرد، خاطرنشان کرد:نظر شخصی من این است که کواچ باید در ایران بماند و کادر او ، یعنی دستیارانش نیاز به تقویت دارند.

وی تصریح کرد: ما تنها ٧ ماه فرصت داریم که ۵ ماه آن هم درگیر برگزاری لیگ هستیم. باید از این فرصت نهایت استفاده را برده و بهترین تصمیم ممکن را اتخاذ کنیم.

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمودی در پایان گفت: برای هیچ کدام از افرادی که در جلسه حضور دارند ،حضور یا عدم حضور شخص خاصی اهمیت ندارد. همگی دلسوز والیبال هستیم و آرزو می کنیم باز هم شاهد درخشش والیبال ایران در میدان های بین المللی باشیم.

نخستین نشست کارگروه بررسی عملکرد تیم های ملی
نخستین نشست کارگروه بررسی عملکرد تیم های ملی

خوش خبر:
سرپرست تیم ملی والیبال نیز گفت: در کارگروه انتقاداتی به تیم ملی والیبال مطرح شد که کارشناسان حاضر درباره آنها بحث کردند و من فکر می کنم در نهایت این مباحث باعث بهبود عملکرد تیم ملی در مسابقات انتخابی آینده خواهد شد تا بتوانیم سهمیه المپیک کسب کنیم.
امیر خوش خبر درباره تقویت کادر فنی تیم ملی والیبال گفت: هرچه دایره افرادی که می توانند به تیم ملی کمک کنند وسیعتر باشد، به مراتب بهتر خواهد بود و فدراسیون نیز از این موضوع استقبال می کند.کمک افراد با تجربه به کادر فنی در نهایت کمک به موفقیت این تیم خواهد بود.
وی تصریح کرد: من به عنوان سرپرست نیز حتما ضعف هایی دارم که اگر افراد دیگری در کنارم باشند، می توانند کمک حال تیم باشند.
سرپرست تیم ملی والیبال درباره ادامه همکاری خود با تیم ملی گفت: من کارمند وزارت ورزش و جوانان هستم. این وزارت در نامه ای به فدراسیون با ادامه حضورم در والیبال مخالفت کرده است و من چون کارمند آنجا هستم هر جا تصمیم بگیرند، حضور خواهم داشت.
گفتنی است رییس فدراسیون والیبال نیز در حاشیه نشست کارگروه گفت: عمده صحبت های کارشناسان در این جلسه درباره تفاوت سبک کاری بین خولیو ولاسکو و اسلوبودان کواچ و عدم تطابق بازیکنان با این موضوع بود. این ناهمگونی، مشکلاتی از نظر روحی و روانی به وجود آورده است.
وی افزود: کارشناسان از زاویه های مختلف اظهار نظر کرده اند و همه آنها اعتقاد داشتند همین بازیکنان در تورنمنت های قبلی نتایج خوبی کسب کرده اند اما برای موفق عمل کردن یک تیم باید سه ضلع یک مثلث که شامل کادر فنی، بازیکنان و سرپرست، تعامل خوبی داشته باشند که به نظر می رسد در جام جهانی اینگونه نبوده است.
داورزنی خاطرنشان کرد: به نظر ما کادر فنی باید تقویت شود اما کواچ با این دیدگاه مخالف است. اگر کواچ بپذیرد که کادر فنی تقویت شود همچنان به کار با او ادامه خواهیم داد و گرنه مجبوریم به دنبال سرمربی دیگری باشیم.

تیم ملی والیبال ایران
تیم ملی والیبال ایران

[tooltip text=”گروه رسانه های خبری” gravity=”sw”][/tooltip]

adana escort adapazarı escort adıyaman escort afşin escort afyon escort ağrı escort ahlat escort akçaabat escort akçakale escort akçakoca escort akdeniz escort akhisar escort aksaray escort akşehir escort aksu escort akyazı escort alanya escort alaşehir escort aliağa escort altıeylül escort altınordu escort amasya escort anamur escort ankara escort antakya escort antalya escort araklı escort ardahan escort ardeşen escort arnavutköy escort atakum escort avanos escort avcılar escort aydın escort ayvacık escort ayvalık escort aziziye escort babaeski escort bafra escort bağcılar escort bağlar escort balıkesir escort bandırma escort bartın escort batıkent escort batman escort battalgazi escort bayburt escort belek escort besni escort beylikdüzü escort beyşehir escort biga escort bilecik escort bingöl escort birecik escort bismil escort bitlis escort bodrum escort bolu escort bor escort bornova escort boyabat escort bozüyük escort buca escort bucak escort bulancak escort bulanık escort bünyan escort burdur escort bursa escort çan escort çanakkale escort canik escort çankaya escort çankırı escort çarşamba escort çayeli escort çekmeköy escort çerkeş escort çerkezköy escort çeşme escort ceyhan escort çivril escort çorlu escort çorum escort çubuk escort çukurova escort çumra escort dalaman escort darıca escort datça escort davutlar escort defne escort denizli escort derince escort develi escort didim escort digor escort dinar escort diyadin escort diyarbakır escort doğanşehir escort doğubayazıt escort dörtyol escort dulkadiroğlu escort düzce escort edirne escort edremit escort efeler escort elazığ escort elbistan escort emirdağ escort erbaa escort erdemli escort ereğli escort erenler escort ergani escort ergene escort erzincan escort erzurum escort escort esenler escort eskil escort eskişehir escort espiye escort eyyübiye escort fatih escort fatsa escort fethiye escort finike escort fındıklı escort gaziantep escort gaziemir escort gebze escort gediz escort gelibolu escort gemerek escort gemlik escort gerede escort giresun escort gölbaşı escort gölcük escort görele escort görükle escort göynük escort gümbet escort gümüşhane escort güngören escort güroymak escort gürsu escort hakkari escort haliliye escort hatay escort haymana escort horasan escort iğdır escort ilgaz escort i̇lkadım escort i̇negöl escort i̇skenderun escort isparta escort i̇stanbul escort i̇zmir escort i̇zmit escort i̇znik escort kadirli escort kadıköy escort kağıthane escort kağızman escort kahta escort kaman escort kangal escort kapaklı escort karabük escort karacabey escort karahayıt escort karaköprü escort karaman escort karatay escort karesi escort kars escort karşıyaka escort kartal escort kaş escort kastamonu escort kaynaşlı escort kayseri escort keçiören escort kemer escort kepez escort keşan escort keskin escort kestel escort kilis escort kırıkhan escort kırıkkale escort kırkağaç escort kırklareli escort kırşehir escort kızıltepe escort kocaeli escort kocasinan escort konak escort konya escort konyaaltı escort körfez escort korkuteli escort köyceğiz escort kozan escort kumluca escort kumru escort kuşadası escort kütahya escort lara escort lüleburgaz escort malatya escort malazgirt escort malkara escort maltepe escort mamak escort manavgat escort manisa escort maraş escort mardin escort marmaris escort melikgazi escort menemen escort menteşe escort meram escort mersin escort merzifon escort mezitli escort milas escort mucur escort mudanya escort mudurnu escort muğla escort muratpaşa escort muş escort mut escort nazilli escort nevşehir escort niğde escort niksar escort nilüfer escort nizip escort nurdağı escort ödemiş escort of escort oltu escort onikişubat escort ordu escort orhangazi escort ortahisar escort ortaköy escort osmancık escort osmangazi escort osmaniye escort palandöken escort pamukkale escort pamukova escort patnos escort payas escort pazar escort pazarcık escort pendik escort polatlı escort rize escort safranbolu escort şahinbey escort sakarya escort salihli escort samandağ escort samsun escort sandıklı escort şanlıurfa escort sapanca escort sarıçam escort sarıkamış escort sarıyer escort şarkışla escort şehitkamil escort selçuklu escort selim escort serdivan escort serik escort seyhan escort siirt escort silifke escort simav escort sincan escort sinop escort şişli escort sivas escort siverek escort şırnak escort söğüt escort söke escort soma escort sultangazi escort suluova escort sungurlu escort sur escort suruç escort suşehri escort susurluk escort talas escort tarsus escort taşova escort tavşanlı escort tekirdağ escort terme escort tire escort tirebolu escort tokat escort torbalı escort toroslar escort trabzon escort turgutlu escort turhal escort türkoğlu escort tuzla escort ulus escort ümraniye escort ünye escort ürgüp escort urla escort uşak escort üsküdar escort üzümlü escort van escort varto escort viranşehir escort yahşihan escort yahyalı escort yakutiye escort yalova escort yatağan escort yenişehir escort yeşilyurt escort yıldırım escort yıldızeli escort yomra escort yozgat escort yunusemre escort yüreğir escort zara escort zeytinburnu escort zile escort zonguldak escort Aydın escort muğla escort tekirdağ escort manisa escort balıkesir escort manavgat escort alanya escort fethiye escort didim escort trabzon escort elazığ escort ordu escort kütahya escort ısparta escort rize escort maraş escort yalova escort giresun escort yozgat escort tokat escort şanlıurfa escort sivas escort batman escort erzurum escort sinop escort kırşehir escort karaman escort kırıkkale escort bolu escort amasya escort niğde escort uşak escort edirne escort çorum escort osmaniye escort zonguldak escort van escort erzincan escort söke escort nazilli escort kuşadası escort efeler escort didim escort çine escort bodrum escort fethiye escort marmaris escort dalaman escort menteşe escort milas escort ortaca escort seydikemer escort çerkezköy escort çorlu escort ergene escort kapaklı escort malkara escort süleymanpaşa escort akhisar escort alaşehir escort salihli escort şehzadeler escort soma escort turgutlu escort yunusemre escort bandırma escort altıeylül escort ayvalık escort bigadiç escort burhaniye escort gönen escort karesi escort susurluk escort ayvacık escort biga escort çan escort gelibolu escort yenice escort akçaabat escort araklı escort of escort ortahisar escort yomra escort karakoçan escort kovancılar escort altınordu escort fatsa escort perşembe escort ünye escort tavşanlı escort simav escort domaniç escort eğirdir escort yalvaç escort ardeşen escort cayeli escort fındıklı escort pazar escort afşin escort dulkadiroğlu escort Elbistan escort onikişubat escort pazarcık escort türkoğlu escort altınova escort çiftlikköy escort çınarcık escort bulancak escort espiye escort eynesil escort görele escort piraziz escort tirebolu escort yağlıdere escort sorgun escort sarıkaya escort çayıralan escort boğazlıyan escort akdağmadeni escort erbaa escort niksar escort turhal escort zile escort viranşehir escort suruç escort siverek escort karaköprü escort haliliye escort eyyübiye escort akçakale escort zara escort Yıldızeli escort suşehri escort şarkışla escort gemerek escort kozluk escort sason escort aziziye escort horasan escort oltu escort palandöken escort yakutiye escort ayancık escort boyabat escort gerze escort kaman escort mucur escort ermenek escort sarıveliler escort keskin escort yahşihan escort gerede escort göynük escort mengen escort mudurnu escort göynücek escort gümüşhacıköy escort merzifon escort suluova escort taşova escort bor escort çamardı escort ulukışla escort banaz escort eşme escort sivaslı escort havsa escort ipsala escort keşan escort osmancık escort sungurlu escort bahçe escort hasanbeyli escort kadirli escort toprakkale escort alaplı escort çaycuma escort ereğli escort kilimli escort başkale escort ipekyolu escort özalp escort tuşba escort kemah escort refahiye escort tercan escort üzümlü escort http://www.ddtshanghaiescort.com Antalya escort Bursa escort Mersin escort Aydın escort Balıkesir escort Çanakkale escort Kıbrıs escort Kütahya escort Manisa escort Muğla escort Tekirdağ escort Trabzon escort Yalova escort Isparta escort Maraş escort Ordu escort Rize escort Sivas escort Afyon escort Aksaray escort Giresun escort Şanlıurfa escort Yozgat escort Erzurum escort Amasya escort Çorum escort Tokat escort Uşak escort Van escort Bolu escort Burdur escort Kırşehir escort Niğde escort Osmaniye escort Zonguldak escort Düzce escort Edirne escort Erzincan escort Karabük escort Karaman escort Kastamonu escort Kırıkkale escort Kırklareli escort manavgat escort alanya escort belek escort aksu escort finike escort gazipaşa escort güllük escort kaş escort kemer escort kepez escort konyaaltı escort korkuteli escort kumluca escort lara escort muratpaşa escort serik escort gemlik escort gürsu escort inegöl escort iznik escort mudanya escort nilüfer escort orhangazi escort osmangazi escort yıldırım escort kuşadası escort didim escort nazilli escort söke escort efeler escort bandırma escort altıeylül escort edremit escort karesi escort susurluk escort bodrum escort gümbet escort turgutreis escort dalaman escort fethiye escort köyceğiz escort marmaris escort çerkezköy escort çorlu escort kapaklı escort süleymanpaşa escort meram escort anamur escort erdemli escort mezitli escort silifke escort tarsus escort akhisar escort salihli escort soma escort turgutlu escort girne escort lefkoşa escort biga escort çan escort gelibolu escort dinar escort emirdağ escort sandıklı escort merzifon escort suluova escort taşova escort yeşilyurt escort gerede escort mengen escort bucak escort kadirli escort osmancık escort sungurlu escort akçakoca escort ipsala escort keşan escort kilimli escort üzümlü escort aziziye escort palandöken escort yakutiye escort bulancak escort espiye escort tirebolu escort safranbolu escort lüleburgaz escort gediz escort simav escort tavşanlı escort elbistan escort fatsa escort ünye escort ardeşen escort çayeli escort birecik escort eyyübiye escort haliliye escort siverek escort suruç escort viranşehir escort kangal escort şarkışla escort suşehri escort yıldızeli escort erbaa escort niksar escort turhal escort akçaabat escort araklı escort of escort ortahisar escort sorgun escort www.elmasajeinfantil.com istanbul masaj salonu ankara masaj salonu izmir masaj salonu bursa masaj salonu antalya masaj salonu adana masaj salonu konya masaj salonu şanlıurfa masaj salonu gaziantep masaj salonu kocaeli masaj salonu mersin masaj salonu diyarbakır masaj salonu hatay masaj salonu manisa masaj salonu kayseri masaj salonu samsun masaj salonu balıkesir masaj salonu maraş masaj salonu van masaj salonu aydın masaj salonu tekirdağ masaj salonu sakarya masaj salonu denizli masaj salonu muğla masaj salonu bağcılar masaj salonu bahçelievler masaj salonu esenler masaj salonu esenyurt masaj salonu kadıköy masaj salonu kağıthane masaj salonu kartal masaj salonu küçükçekmece masaj salonu maltepe masaj salonu pendik masaj salonu sultangazi masaj salonu ümraniye masaj salonu üsküdar masaj salonu aliağa masaj salonu alsancak masaj salonu bayraklı masaj salonu bornova masaj salonu buca masaj salonu çeşme masaj salonu çiğli masaj salonu gaziemir masaj salonu karşıyaka masaj salonu konak masaj salonu menemen masaj salonu ödemiş masaj salonu torbalı masaj salonu çankaya masaj salonu keçiören masaj salonu mamak masaj salonu polatlı masaj salonu sincan masaj salonu alanya masaj salonu belek masaj salonu kaş masaj salonu kemer masaj salonu korkuteli masaj salonu lara masaj salonu manavgat masaj salonu serik masaj salonu side masaj salonu didim masaj salonu efeler masaj salonu kuşadası masaj salonu nazilli masaj salonu altıeylül masaj salonu bandırma masaj salonu edremit masaj salonu karesi masaj salonu susurluk masaj salonu gemlik masaj salonu gürsu masaj salonu inegöl masaj salonu mudanya masaj salonu nilüfer masaj salonu osmangazi masaj salonu yıldırım masaj salonu biga masaj salonu çan masaj salonu gelibolu masaj salonu adıyaman masaj salonu afyon masaj salonu ağrı masaj salonu aksaray masaj salonu amasya masaj salonu ardahan masaj salonu artvin masaj salonu bartın masaj salonu batman masaj salonu bayburt masaj salonu bilecik masaj salonu bingöl masaj salonu bitlis masaj salonu bolu masaj salonu burdur masaj salonu çanakkale masaj salonu çankırı masaj salonu çorum masaj salonu düzce masaj salonu edirne masaj salonu elazığ masaj salonu erzincan masaj salonu erzurum masaj salonu eskişehir masaj salonu giresun masaj salonu gümüşhane masaj salonu ığdır masaj salonu ısparta masaj salonu karabük masaj salonu karaman masaj salonu kastamonu masaj salonu kilis masaj salonu kırıkkale masaj salonu kırklareli masaj salonu kırşehir masaj salonu uşak masaj salonu kütahya masaj salonu malatya masaj salonu mardin masaj salonu nevşehir masaj salonu niğde masaj salonu ordu masaj salonu trabzon masaj salonu osmaniye masaj salonu rize masaj salonu siirt masaj salonu sinop masaj salonu sivas masaj salonu tokat masaj salonu karahayıt masaj salonu pamukkale masaj salonu nizip masaj salonu şahinbey masaj salonu şehitkamil masaj salonu antakya masaj salonu defne masaj salonu iskenderun masaj salonu darıca masaj salonu gebze masaj salonu gölcük masaj salonu izmit masaj salonu körfez masaj salonu akşehir masaj salonu beyşehir masaj salonu ereğli masaj salonu karatay masaj salonu meram masaj salonu selçuklu masaj salonu akhisar masaj salonu alaşehir masaj salonu soma masaj salonu turgutlu masaj salonu akdeniz masaj salonu anamur masaj salonu erdemli masaj salonu mezitli masaj salonu silifke masaj salonu tarsus masaj salonu toroslar masaj salonu yenişehir masaj salonu bodrum masaj salonu dalaman masaj salonu fethiye masaj salonu köyceğiz masaj salonu marmaris masaj salonu menteşe masaj salonu milas masaj salonu adapazarı masaj salonu serdivan masaj salonu atakum masaj salonu çarşamba masaj salonu ilkadım masaj salonu eyyübiye masaj salonu siverek masaj salonu viranşehir masaj salonu çerkezköy masaj salonu çorlu masaj salonu erbaa masaj salonu
Wwwxxxx downlod xxx video mula-landi