آریاورزش
هدف این مجله اینترنتی پوشش همه جانبه والیبال ایران و جهان در سطح مردان و بانوان بوده تا بتوانیم به مدد این رشته اخلاق گرا مرزهای فرهنگی را جدای از تعصبات قومی و نژادی چه در سطح ملی و چه جهانی به هم نزدیکتر کنیم.

عملکرد خارق‌العاده کورک در لیگ ژاپن / شاگردان مساجدی شکست خوردند

احمد مساجدی

به گزارش آریاورزش، لیگ والیبال ژاپن با نام «وی لیگ» از ابتدای هفته و با برگزاری دو دیدار متوالی طی روزهای شنبه و یکشنبه آغاز شد. ژاپنی‌ها نیز مانند چینی‌ها سرمایه‌گذاری مناسبی در زمینه والیبال دارند و حتی برخی ستاره‌های مطرح دنیا را به خدمت می‌گیرند. امسال نیز از حضور دیمیتری موزرسکی (سان بردز)، میخائو کوبیاک (پاناسونیک پنترز)، بارتوش کورک (وُلف داگز) و توماس ادگار (جِی‌تی تاندرز) بهره می‌برند.

بارتوش کورک در اولین بازی رسمی خود در ژاپن عملکرد خارق‌العاده‌ای داشت. هر چند تیمش در هر دو بازی برابر سانتوری سان بردز که موزرسکی را در اختیار نداشت با نتایج ۱-۳ و ۰-۳ شکست خورد، اما کورک از عملکرد خود راضی است. او در حالی که تنها در دو ست آخر به میدان رفته بود توانست ۲۹ امتیاز شامل ۲۰ حمله، ۳ دفاع و ۶ سرویس بدست آورد. او در بازی یکشنبه نیز ۱۶ امتیاز کسب کرد. کورک پس از تحمل یک دوره مصدومیت که منجر به عمل جراحی شد، اکنون به آمادگی کامل رسیده و قاعدتاً روی فرم بودن او بیش از هر چیز ویتال هینن را خوشحال خواهد کرد که تیمش را برای المپیک توکیو آماده می‌کند.

بارتوش کورک در تیم ولف داگز
بارتوش کورک در تیم ولف داگز

‌از سوی دیگر میخائو کوبیاک که پنجمین فصل متوالی خود را در ژاپن می‌گذراند، در هر دو بازی پاناسونیک برابر اف ‌سی توکیو ۳-۱ و ۳-۰ به برتری رسید. کاپیتان تیم ملی لهستان در بازی اول ۱۵ و در بازی دوم ۱۸ امتیاز بدست آورد. هدایت پاناسونیک بر عهده لوغان تیلی است.

همچنین تیم والیبال وی‌سی ناگانو که احمد مساجدی را به عنوان سرمربی در اختیار دارد، هر دو بازی خود را برابر ساکای بلازرس با نتیجه ۱-۳ و ۰-۳ واگذار کرد.

مساجدی پس از پایان بازی گفت: “با نگاهی به بازی دیروز آن بازی را به دقت بررسی کردم، فکر می‌کنم در ست اول عملکرد خوبی داشتیم و خوب پیش رفتیم ولی به نظر من علت شکست این بود که بعد از سرویس حریف و گرفتن امتیاز ۱۶ از ما، دیگر نتوانستیم بازی را کنترل کنیم و احساسی عمل کردیم و بازی را واگذار کردیم. هفته آینده در ماتسوموتو میزبان هستیم، بنابراین دوست دارم تیمم عملکرد خوبی از خود نشان داده و پیروز بازی شویم.”

بارتوش کورک
احمد مساجدی

یوجی نیشیدا بازیکن تیم ملی ژاپن و ارزشمندترین بازیکن فصل گذشته نیز رکورد ۳۹ امتیاز در یک بازی را در این دو روز به ثبت رساند.

۱۰ تیم در لیگ ژاپن حضور دارند و در مرحله دوره‌ای چهار مرتبه با یکدیگر بازی می‌کنند (دو بازی رفت، دو بازی برگشت). در پایان سه تیم برتر به پلی‌آف راه پیدا می‌کنند. تیم اول مستقیم به فینال می‌رود و تیم‌های دو و سوم نیمه‌نهایی را برگزار خواهند کرد.

رده‌بندی تیم‌ها پس از دو بازی بصورت زیر است:

بارتوش کورک در تیم ولف داگز لیگ ژاپن

 

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد