آریاورزش
هدف این مجله اینترنتی پوشش همه جانبه والیبال ایران و جهان در سطح مردان و بانوان بوده تا بتوانیم به مدد این رشته اخلاق گرا مرزهای فرهنگی را جدای از تعصبات قومی و نژادی چه در سطح ملی و چه جهانی به هم نزدیکتر کنیم.

انتخابی لیگ قهرمانان اروپا: درخواست ناعادلانه باشگاه رومانیایی از CEV

به گزارش آریاورزش، باشگاه والیبال سی‌اس آرکادا گالاتی رومانی که موفق شده بود به مرحله دوم انتخابی لیگ قهرمانان اروپا راه پیدا کند، با درخواست ناعادلانه خود از کنفدراسیون والیبال اروپا CEV خشم لهستانی‌ها را برانگیخت. ‌

اولین تورنمنت مرحله دوم انتخابی لیگ قهرمانان اروپا قرار بود ۲۲-۲۴ مهرماه به میزبانی شهر یاست‌شِبیه لهستان برگزار شود، اما به دلیل ابتلای ویروس کرونا در تیم‌های یاستژبسکی لهستان و فینو کاپوس‌وار مجارستان، این بازی‌ها لغو و به تاریخ دیگری موکول شد.

در این میان باشگاه آرکادا گالاتی تصمیم داشت از این شرایط به نفع خود استفاده کند و از کنفدراسیون اروپا در خواست کرد نتیجه این دیدارها باخت فنی به سود آنها شود.

آدام گُرُل رئیس باشگاه وگیل در این مورد گفت: “من این موضوع را تأیید می‌کنم، متأسفانه حقیقت دارد. واقعاً رفتار ناجوانمردانه‌ای بود. من خودم هیچوقت راضی نیستم در مسابقه‌ای که حریفانم نمی‌توانند در آن حضور داشته باشند و بجنگند، امتیازی بگیرم. جا دارد کنفدراسیون والیبال اروپا برای مراحل بالاتر این شرایط را در نظر بگیرد و تصمیم درستی اتخاذ کند.”

علاوه‌براین کارشناسان شبکه پل‌ست اسپورت نیز به این اتفاق واکنش نشان دادند.

یوآنا کاچور، یکی از کارشناسان شبکه گفت: “این رفتار اصلا ورزشی نیست. آنها قطعا به خاطر این رفتارشان کارت سبز نمی‌گیرند. به دنبال شانس صعود به مرحله نهایی هستند آن هم به قیمت سلامتی دیگران؟ این راهش نیست!” (کارت سبز کارتی است که کنفدراسیون اروپا به بازیکنان یا تیم‌هایی که رفتار جوانمردانه داشته باشد، اعطاء می‌کنند)

دامیان داتسویچ دیگر کارشناس شبکه اظهار داشت: “بالاخره بعضی تیم‌ها جوری بسته شده‌اند که نه تنها در لیگ‌های کشوری مدعی باشند، بلکه بتوانند در مسابقات اروپایی نیز نتایج خوبی کسب کنند. لیگ قهرمانان هم اعتبار زیادی دارد و هر کسی که در توان‌اش باشد دوست دارد در آن بازی کند. اما در مورد این باشگاه رومانیایی، بسیار شرم‌آور و مضحک بود. واقعاً نمی‌توانید تا این حد در مجامع بین‌المللی خودتان را به سخره بگیرید. به نظرم در کنفدراسیون اروپا هم باید در مورد باشگاه‌هایی که می‌خواهند اینطور ناعادلانه و کثیف وارد مرحله گروهی شوند، بحث شود. ”

علیرغم تلاش‌های رومانیایی‌ها مبنی شکست فنی تیم‌های وگیل و فینو، در نهایت cev تصمیم به لغو بازی‌ها گرفت و بازی‌های این گروه را به تاریخ ۶-۸ آبان به میزبانی رومانی موکول کرد. برنده این گروه به لیگ قهرمانان اروپا صعود می‌کند.

تیم آرکادا در مرحله قبل با یک پیروزی ۳-۲ برابر فورد استامالای فنلاند به دور دوم راه پیدا کرده بود. دیدار آنها برابر ریبولا کاشتلای کرواسی به دلیل عدم حضور به موقع ریبولا در تست‌های کووید ۱۹ برگزار نشد و ۳ بر صفر به سود تیم رومانی به پایان رسید.

لیگ قهرمانان والیبال اروپا
آرکادا گالاتی – فورد استمالا / انتخابی لیگ قهرمانان والیبال اروپا

tekirdağ escescoro

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد