آریاورزش
هدف این مجله اینترنتی پوشش همه جانبه والیبال ایران و جهان در سطح مردان و بانوان بوده تا بتوانیم به مدد این رشته اخلاق گرا مرزهای فرهنگی را جدای از تعصبات قومی و نژادی چه در سطح ملی و چه جهانی به هم نزدیکتر کنیم.

آنچه در هفته هفتم لیگ برتر والیبال گذشت / از بازگشت هراز تا درماندگی آذرباتری

هفته هفتم لیگ برتر والیبال

به گزارش آریاورزش، هفته هفتم لیگ برتر والیبال باشگاه‌های کشور با برگزاری پنج دیدار در شهرهای مختلف پیگیری شد. دیدار شهرداری ورامین و سایپا تهران به دلیل مثبت بودن تست کرونای تعدادی از بازیکنان و اعضای کادر فنی ورامینی‌ها به تعویق افتاد. همچنین تیم‌های شهرداری ارومیه به دلیل خروج اراکی‌ها از جدول مسابقات و راهیاب ملل به دلیل قرعه استراحت، در این هفته بازی نداشتند.

بازی اول: شهداب یزد ۳ – ۱ پیکان

تیم والیبال پیکان در شرایطی به مصاف شهداب رفت که سرمربی و تعدادی از بازیکنان خود نظیر امین رضوی و تقوی را به دلیل مشکوک بودن تست کرونا در اختیار نداشت و مرتضی عهدی به همراه علیرضا طلوع‌کیان به جای ترکاشوند تیم را هدایت می‌کردند. همچنین مصطفی شریفات نیز به دلیل مصدومیت برای پیکان بازی نکرد.
در ست اول شهدابی‌ها بازی را در اختیار گرفتند و به راحتی ۲۵–۱۴ پیروز شدند. ست دوم این تیم پیکان بود که حریف خود را ۲۳–۲۵ شکست داد. در ست سوم با اینکه پیکان بازی را بهتر آغاز کرده بود اما باز هم شهداب یزد جریان بازی را در اختیار گرفت و با حداقل سه امتیاز برتری تا پایان پیش رفت و در نهایت ۲۵–۱۹ پیروز شد. خودروسازان که تصمیم نداشتند در این دیدار بازنده باشند، در ست چهارم با تمرکز بیشتری بازی کردند و نتیجه را در امتیاز ۱۸ به تساوی رساندند و حتی ۲۰–۲۲ به برتری رسیدند. اما عمده غیاثی با تغییراتی که در تیم خود ایجاد کرد، نتیجه را برگرداند و ۲۵–۲۳ پیکان را شکست داد.

بازی دوم: آذر باتری ارومیه ۰ – ۳ فولاد سیرجان

صدرنشین لیگ برتر والیبال در هفته هفتم مهمان آذرباتری ارومیه در سالن غدیر بود. شاگردان محمدرضا تندروان کار چندان سختی برای حفظ جایگاه خود در صدر جدول نداشتند و در سه ست پیاپی با امتیازات ۱۹–۲۵، ۲۳–۲۵، ۲۰–۲۵ شاگردان خداپرست را شکست داشتند. ضمن اینکه تیم آذرباتری سرمربی خود ساسان خداپرست و برخی اعضای کادر فنی خود را به دلیل محرومیت در اختیار نداشت.

بازی سوم: شهرداری قزوین ۰ – ۳ سپاهان

سپاهانی‌ها که پیش از این بازی در رده دوم قرار داشتند، در این دیدار نیز که ۸۴ دقیقه طول کشید با نتیجه سه بر صفر و با امتیازات ۱۹–۲۵، ۲۳–۲۵، ۱۷–۲۵ پیروز شدند تا رده دوم را حفظ کنند. شهرداری قزوین نیز پس از این شکست چهارمین باخت خود را تجربه کرد.

بازی چهارم: هورسان رامسر ۳ – ۱ شهرداری گنبد

هورسان که پیش از این بازی با دو برد و سه باخت در رده دهم قرار داشت، در این هفته موفق شد شهرداری گنبد را شکست دهد و به سومین برد خود دست یابند. هورسان ابتدا ست اول را ۲۵–۲۲ پیروز شد. ست دوم را ۲۳–۲۵ به مهمان خود واگذار کرد اما در دو ست بعدی به ترتیب ۲۵–۲۳ و ۲۵–۲۰ به برتری رسید. شهرداری گنبد با این شکست سه امتیازی باقی ماند و پس از پیکان در رده دوازدهم باقی ماند.

بازی پنجم: خاتم اردکان ۲ – ۳ هراز آمل

خاتم اردکان که هفته قبل راهیاب ملل را شکست داده بود، در هفته هفتم به دنبال چهارمین برد خود بود تا بتواند جایگاه خود را ارتقاء دهد. در این دیدار علیرغم اینکه جدال سخت و نزدیکی با هراز داشتند اما در پایان مغلوب شدند. خاتم ست اول را ۲۵–۲۰ پیروز شد. ست دوم و سوم را ۲۱–۲۵ و ۲۰–۲۵ واگذار کرد اما در ست چهارم به بازی برگشت و ۲۵–۱۴ شاگردان عطایی را شکست داد تا ست پنجم برنده بازی را مشخص کند. در ست پنجم این تیم هزار بود که توانست ۱۳–۱۵ برنده بازی باشد.

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد