آریاورزش
هدف این مجله اینترنتی پوشش همه جانبه والیبال ایران و جهان در سطح مردان و بانوان بوده تا بتوانیم به مدد این رشته اخلاق گرا مرزهای فرهنگی را جدای از تعصبات قومی و نژادی چه در سطح ملی و چه جهانی به هم نزدیکتر کنیم.

لورنزو برناردی: باید دست از احساسی بازی کردن برداریم

برناردی

به گزارش آریاورزش لورنزو برناردی بعد از شکست در برابر تیم سابق خود پروجا بیان داشت که  ما مشکلات اساسی داریم، باید از مسائل بسیار ساده تر شروع کنیم

لورنزو برناردی که به تازگی بر روی نیمکت تیم پیاچنزا نشسته است بعد از پیروزی در هفته اول سری آ ایتالیا برابر راونا، در هفته دوم برابر تیم پروچا 3-1  22-25 ،17-25 ،25-19 ،20-25 شکست خورد تا بار دیگر با انتقادات شدیدی روبرو شود.

لورنزو برناردی بیش از هر چیزی از تسلیم شدن بازیکنانش در لحظات حساس بازی رنج میبرد. او در مصاحبه بعد از بازی مقابل تیم پروجا گفت : علاوه بر بازیکنان غایبی که به دلیل مصدومیت یا بیماری در خدمت نداریم و باید نبودن آن ها را جبران کنیم، باید از لحاظ روانی و احساسی نیز  روی تک تک بازیکنان کار کنیم.  در تیم ما مشکل اساسی و جدی وجود دارد که باید آن رفع شود تا بتوانیم نفس تازه بکشیم و جان تازه ای بگیریم.

او ادامه داد: باید دوباره روی تمامی مراحل آماده سازی یک بازیکن کار کنیم.  من واقعا ناراحت میشوم وقتی تیم عقب می افتد بازیکنان خودشارن را بازنده حساب می کنند و هیچ حس جنگندگی از خود نشان نمیدهند. باید این موضوع که مشکل اساسی تیم ما است را هر چه زودتر رفع کنیم.

برناردی افزود: همه میدانید که تیم ما از یک مرحله بسیار دشوار و فاقد حامی مالی خارج شده درست است که هنوز اثراتی از آن باقی مانده ولی میتوانیم آنها را کنترل کنیم. مهمترین چیزی که الان سد راه تیم ماست  و با تکنیک فنی قابل حل شدن نیست این است که بازیکنان بسیار احساسی و عاطفی در زمین برخورد میکنند . باید این موضوع را اصلاح کنیم. ما برای اینکه در سطح بالا بازی کنیم تمرینات خوب و دراز مدتی را برنامه ریزی کرده ایم ولی تا یاد نگیریم در زمان بازی به جای اینکه بیشتر حواسمان به زمین حریف باشد ببینیم داخل زمین خودمان چه میگذرد کاری از پیش نمیبریم.

ما در ست دوم پایاپای با تیم حریف پیش رفتیم و امتیازاتمان نزدیک بود ولی در ست دوم به یکباره کنترل بازی را از دست دادیم وامتیازات زیادی عقب افتادیم . ست سوم را طور دیگری آغاز کردیم و همانطور باید پیش رفتیم، ولی در ست چهارم نگرش تیمی از ابتدا تا انتها کاملا اشتباه بود و این شد که ما به دلیل احساسی رفتار کردنمان بازی را واگذار کردیم.

لورنزو برناردی
لورنزو برناردی

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد