آریاورزش
هدف این مجله اینترنتی پوشش همه جانبه والیبال ایران و جهان در سطح مردان و بانوان بوده تا بتوانیم به مدد این رشته اخلاق گرا مرزهای فرهنگی را جدای از تعصبات قومی و نژادی چه در سطح ملی و چه جهانی به هم نزدیکتر کنیم.

باشگاه گرین‌یارد مازِیک: مشتاق حضور اسفندیار در لیگ بلژیک و اروپا هستیم

به گزارش آریاورزش، تیم والیبال گرین‌یارد مازِیک بلژیک در آستانه شروع رقابت‌های لیگ برتر این کشور و همچنین رقابت‌های پلی‌آف لیگ قهرمانان اروپا، به معرفی بازیکنان جدید خود پرداخت و با انتشار تصویری از امیرحسین اسفندیار در کنار مجسمه استفان اورتس، موتورسوار مشهور بلژیکی ابراز امیدواری کرد که تیم مازیک بتواند در کنار بازیکنان ایرانی خود عملکرد موفقی در فصل باشگاهی داشته باشد.

باشگاه مازیک مطلب خود را اینطور آغاز کرد: “وقتی می‌خواهیم بازیکن جدیدی را از تیم مازیک معرفی کنیم، دوست داریم در مورد برخی ویژگی‌های خاص او محاسن و معایبش نیز به اختصار توضیحاتی بدهیم. شهر نیروتغن بلژیک یکی از قهرمانان موتور کراس جهان یعنی «استفان ایورتس» را دارد که در سراسر جهان او را به عنوان بهترین موتور سوار تمام دوران‌ها شناخته‌اند. وقتی امیرحسین اسفندیار در کنار تندیس استفان ایورتس قرار گرفت واکنش خاصی نشان نداد و با آوردن نام استفان اورتس هم تحت‌تأثیر قرار نگرفت، اینطور به نظر می‌رسد که موتور کراس در ایران خیلی شناخته شده نیست. اما این بازیکن ۲ متر ۹ سانتیمتری در کنار تندیس این قهرمان جهان عکس یادبودی گرفت.”

این باشگاه در ادامه گزارش خود نوشت: “البته این نکته را می‌دانیم که اسفندیار را برای مسابقات موتور کراس به مازیک نیاورده‌ایم. این استعداد والیبال از شمال ایران نزدیک دریای خزر در سنین پایین مورد توجه مربیان قرار گرفت. او در سال ۲۰۱۴ وقتی فقط ۱۵ سال سن داشت در مسابقات قهرمانی زیر ۱۸ سال به عنوان بهترین مهاجم آسیا انتخاب شد. در سال ۲۰۱۶ در مسابقات زیر ۲۰ سال، و در سال ۲۰۱۷ جام جهانی زیر ۱۹ سال به عنوان بهترین اسپکر انتخاب شد.

او در سه جام متوالیِ جام جهانی زیر ۱۹ سال ۲۰۱۷، زیر ۲۰ آسیا ۲۰۱۸ و جام جهانی زیر ۲۱ سال ۲۰۱۶ به عنوان ارزشمندترین بازیکن انتخاب شد. پس همانطور که می‌بینید ما منتظر چالش این بازیکن در رقابت‌های لیگ بلژیک و بازی‌های اروپایی هستیم.”

باشگاه مازیک در خاتمه گزارش عنوان کرد: “با اینکه تیم ملی ایران بازی‌های بسیاری را در رقابت‌های بین‌المللی انجام داده است، اما دو ملی‌پوش تیم مازیک برای اولین‌بار است که لیگ خارجی را امتحان می‌کنند. البته شیوع ویروس کرونا برنامه سفر آنها را به تعویق انداخت و بعد از ورود هم دوران قرنطینه را پشت سر گذاشتند، که این مدت برای او خیلی لذت‌بخش نبوده است. او نیز مانند بسیاری از بازیکنان از راه دور با خانواده خود در ارتباط است و دوست دارد خیلی زود خانواده‌اش به بلژیک بیایند. اما فعلا بی‌صبرانه منتظر شروع فصل است.”

گفتنی است لیگ والیبال بلژیک از امروز سوم اکتبر آغاز می‌شود و تیم گرین‌یارد مازیک در اولین بازی خود به مصاف تکتم آچل می‌روند. این باشگاه همچنین برای حضور در رقابت‌های پلی‌آف لیگ قهرمانان اروپا پنجم اکتبر مقابل شاختار سولیگورسک بلاروس قرار می‌گیرد.

باشگاه گرین‌یارد مازیک اسفندیار
امیرحسین اسفندیار در کنار تندیس استفان ایورنس

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد