آریاورزش
هدف این مجله اینترنتی پوشش همه جانبه والیبال ایران و جهان در سطح مردان و بانوان بوده تا بتوانیم به مدد این رشته اخلاق گرا مرزهای فرهنگی را جدای از تعصبات قومی و نژادی چه در سطح ملی و چه جهانی به هم نزدیکتر کنیم.

آنچه در هفته پنجم لیگ برتر والیبال گذشت / از تلاش قابل تمجید گنبدی‌ها تا انتقام سپاهان

چهارمین برد چهار تیم ثبت شد

هفته پنجم لیگ برتر والیبال امروز (چهارشنبه) با هفت دیدار پیگیری شد و گنبدی‌ها به رغم شکست در دیدار مقابل سایپا، نمایش قابل تمجیدی داشتند.

هفته پنجم مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های برتر مردان ایران جام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، امروز (چهارشنبه) با هفت دیدار در شهرهای ارومیه، رامسر، قزوین، اراک، سیرجان، تهران و اصفهان پیگیری ‌شد.

در دیدارهای این هفته، تیم‌های آذرباتری ارومیه، راه‌یاب ملل کردستان، پیکان تهران، شهروند اراک، فولاد سیرجان، شهرداری گنبد و شهرداری ارومیه برابر حریفان خود مغلوب شدند تا در نهایت، چهارمین برد تیم‌های سایپا، فولاد مبارکه سپاهان، شهرداری ورامین و شهداب یزد به ثبت برسد.

از سوی دیگر، تیم فولاد سیرجان که تا این هفته شکست نداشت، مقابل شهرداری ورامین مغلوب شد تا نخستین ناکامی را در دیدار خانگی تجربه کند.

بر اساس نتایج دیدارهای هفته پنجم لیگ برتر، تیم‌های سایپا تهران و فولاد سیرجان با چهار برد و ۱۳ امتیاز در پایان هفته پنجم لیگ برتر در رتبه‌های اول و دوم قرار گرفتند.

فولاد مبارکه سپاهان اصفهان و شهرداری ورامین نیز با چهار برد و ۱۲ امتیاز جایگاه‌های سوم و چهارم جدول را به خود اختصاص دادند.

در انتهای جدول نیز تیم‌های آذرباتری ارومیه و شهروند اراک بدون برد و امتیاز در رتبه‌های چهاردهم و پانزدهم باقی ماندند.

🔻 آذرباتری باز هم ناکام ماند

آذرباتری ارومیه صفر – شهداب یزد ۳

شاگردان ساسان خداپرست در پنجمین بازی خود در لیگ برتر، میزبان شهداب یزد بودند. آذرباتری ارومیه که تاکنون موفق به کسب پیروزی در این دوره از رقابت‌ها نشده است، این بار هم کاری از پیش نبرد تا چهارمین باخت خود را در روز میزبانی از یزدی‌ها با نتیجه ۳ بر صفر و با امتیازات (۱۸ بر ۲۵)، (۲۲ بر ۲۵) و (۱۸ بر ۲۵) تجربه کند.

به این ترتیب شاگردان محمد عمده‌غیاثی چهارمین پیروزی خود را در لیگ به ثبت رساندند. در این دیدار، سلیم چپرلی بازیکن شماره ۸ شهداب یزد، کارت زرد گرفت.

مهدی نویدی، محمد عشق‌دوست، مسعود یزدان‌پناه، امیر صداقت و حمید ساداتی به ترتیب به عنوان داور اول، داور دوم، ناظر فنی، ناظر داوری و ناظر ویژه، قضاوت و نظارت این مسابقه را بر عهده داشتند.

🔻شکست شهروند اراک برابر نماینده آمل در بازی خانگی

شهروند اراک صفر – لبنیات هراز آمل ۳

شاگردان بهروز عطایی در تیم لبنیات هراز آمل، بعد از برد دلچسب‌شان در هفته چهارم برابر سایپا آن هم در یک بازی سنگین ۵ سته، این هفته برابر تیم قعرنشین جدول به سومین برد خود دست یافتند.

اراکی‌ها این هفته به‌‌رغم برخورداری از امتیاز میزبانی، در سه ست متوالی و با نتایج (۱۶ بر ۲۵)، (۲۳ بر ۲۵) و (۱۸ بر ۲۸) برابر میهمان خود تن به شکست دادند.

قضاوت این دیدار به عهده مجتبی بیداریان و محمد آقایی به عنوان داوران اول و دوم بود. امین برق‌لشگری و محمدحسین شفقی هم به ترتیب به عنوان ناظر فنی و ناظر داوری، نظارت بر این مسابقه را بر عهده داشتند.

🔻 شهرداری قزوین جبران مافات کرد

شهرداری قزوین ۳ – پیکان تهران صفر

شهرداری قزوین و پیکان تهران که هفته چهارم لیگ برتر را با باخت برابر حریفانشان پشت سرگذاشته بودند، این هفته به دنبال جبران مافات بودند. این دو تیم تا پایان هفته چهارم تنها یک برد در کارنامه ثبت کرده بودند، اما برد ۳ بر صفر شاگردان مسعود آرمات در هفته پنجم مقابل پیکان تهران، این تیم را صاحب دومین پیروزی در لیگ برتر کرد.

این دیدار با امتیازات (۲۵ بر ۲۱)، (۲۵ بر ۱۶) و (۲۵ بر ۲۱) به سود شهرداری قزوین تمام شد. در این مسابقه احمد سرمست، اصغر میرزایی، عزیز پرتوی و بهروز جعفری به عنوان داور اول، داور دوم، ناظر فنی و ناظر داوری، قضاوت و نظارت کردند.

🔻تلاش قابل تمجید گنبدی‌ها برابر نارنجی‌پوشان / سایپا با شکست گنبدی‌ها صدرنشین شد

سایپا تهران ۳ – شهرداری گنبد صفر

تیم دوم جدول رده‌بندی که سه برد و یک باخت و ۱۰ امتیاز تا پایان هفته چهارم کسب کرده بود، در پنجمین بازی خود به چهارمین پیروزی رسید و صدرنشین جدول شد.

سایپای تهران که هفته گذشته در عین ناباوری مقابل هراز آمل تن به شکست داد، این هفته به سختی مقابل شاگردان عظیم جزیده در تیم شهرداری گنبد به پیروزی رسید.

ثبت امتیازات (۲۵ بر ۲۲)، (۳۵ بر ۳۳) و (۲۶ بر ۲۴) به سود سایپا، نشان می‌دهد گنبدی‌ها بازی قابل قبولی مقابل حریف قدر خود به نمایش گذاشته‌اند.

در این بازی که کیوان عابدزاده به عنوان داور اول قضاوت آن را برعهده داشت، عظیم جزیده سرمربی شهرداری گنبد در ست سوم با کارت زرد مواجه شد.

در این دیدار سید محمد مهدی‌ موسوی، محمد حسن خوشدل، علی یاوری و سیف‌اله ترابی به ترتیب به عنوان داور دوم، ناظر فنی، ناظر داوری و ناظر ویژه حضور داشتند.

🔻 ورامین اولین باخت سیرجانی‌ها را رقم زد / فولاد سیرجان صدر جدول را از دست داد

فولاد سیرجان ۲ – شهرداری ورامین ۳
دیدار سرنوشت‌ساز فولاد سیرجان و شهرداری ورامین در هفته پنجم لیگ برتر والیبال به سود شاگردان شاگردان مجید تابش‌نژاد تمام شد. تیم فولاد سیرجان که در پایان هفته چهارم لیگ برتر والیبال با کسب ۴ برد و ۱۲ امتیاز موفق شده بود بدون باخت صدرنشین جدول رده‌بندی شود، در بازی خانگی هفته پنجم برابر شهرداری ورامین، مغلوب تیم میهمان شد تا هم صدر جدول را از دست بدهد و هم پیروزی‌های متوالی‌اش متوقف شود.

سیرجانی‌ها امروز میزبان یکی از دیدارهای جذاب هفته پنجم بودند. رقابتی که با برد 3 بر 2 میهمان ورامینی همراه بود؛ آن‌ هم درست زمانی که شاگردان محمدرضا تندروان به دنبال حفظ صدرنشینی و نوار پیروزی‌های متوالی خود در لیگ بودند. اما شهرداری ورامین نخستین شکست سیرجانی‌ها را به این تیم تحمیل کرد تا این تیم را از صدر جدول به زیر بکشد و سقوط یک پله‌ای میزبان را رقم بزند. شهرداری ورامین نیز به رغم این پیروزی، سقوط یک پله‌ای را تجربه کرد تا با ۴ برد و یک باخت، در جایگاه چهارم جدول رده‌بندی بایستد.
در این مصاف، امتیازات (۲۵ بر ۲۳)، (۲۸ بر ۳۰)، (۲۵ بر ۱۴) و (۲۵ بر ۱۶) به سود ورامینی‌ها به ثبت رسید.

داود نافعی(داور اول)، امید فولادی‌وندا(داور دوم)، شهباز صدری(ناظر فنی) و علی‌اصغر حاج‌کاظمی(ناظر داوری) تیم داوری و نظارت این مسابقه را تشکیل دادند. در این دیدار احسن‌اله شیرکوند بازیکن شماره ۸ شهرداری ورامین و رحمان داودی بازیکن شماره ۱۱ فولاد سیرجان کارت زرد دریافت کردند.

🔻هورسان به دومین برد خود رسید

هورسان رامسر ۳ – راه‌یاب ملل کردستان یک

تیم تازه لیگ برتری شده هورسان رامسر، این هفته به بهترین نحو ممکن از امتیاز میزبانی خود استفاده کرد. شاگردان عارف باقرزاده که قصد داشتند دومین برد خود را این بار در خانه جشن بگیرند، موفق شدند در یک بازی ۴ سته، با نتیجه ۳ بر یک به پیروزی برسند. در این دیدار که به مدت ۱۵۰ دقیقه به طول انجامید، تیم راه‌یاب ملل کردستان تنها یک ست از میزبان خود گرفت تا در نهایت با ثبت امتیازات (۲۳ بر ۲۵)، (۲۵ بر ۲۲)، (۲۵ بر ۲۲) و (۳۰ بر ۲۸) تن به شکست دهد.
محمد شاهمیری و احسان شهرکهایی به عنوان داور اول و دوم قضاوت این دیدار را بر عهده داشتند. مسعود قاری و خلیل یگانه‌مجد هم ناظر فنی و ناظری داوری بازی بودند.

🔻زور ارومیه به سپاهان نرسید

فولاد مبارکه سپاهان ۳ – شهرداری ارومیه یک

دیدار تیم‌های فولاد مبارکه سپاهان و شهرداری ارومیه، این هفته نقش تعیین‌کننده‌ای در جدول لیگ برتر داشت. دو تیم در شرایط یکسان (۳ برد، یک باخت و ۹ امتیاز) مقابل هم قرار گرفتند اما در نهایت این شاگردان رحمان محمدی‌راد بودند که موفق شدند با برد ۳ بر یک، میهمان مدعی خود را بدرقه کنند. در این مسابقه که ۱۲۰ دقیقه به طول انجامید، سپاهانی‌ها با امتیازات (۲۵ بر ۲۳)، (۲۸ بر ۳۰)، (۲۵ بر ۱۴) و (۲۵ بر ۱۶) به پیروزی رسیدند.
در جریان این دیدار، پوریا یلی بازیکن شماره ۲۰ شهرداری ارومیه کارت زرد دریافت کرد.
وحید پورکاشیان، میثم پارسه، نادر انصاری و مسعود ذوقی به ترتیب به عنوان داور اول، داور دوم، ناظر فنی و ناظر داوری حضور داشتند.

🔻نتایج کامل هفته پنجم لیگ برتر والیبال به قرار زیر است:

نتایج هفته پنج لیگ
نتایج هفته پنجم لیگ

رده بندی تا پایان هفته پنجم
رده بندی تا پایان هفته پنجم

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد