آریاورزش
هدف این مجله اینترنتی پوشش همه جانبه والیبال ایران و جهان در سطح مردان و بانوان بوده تا بتوانیم به مدد این رشته اخلاق گرا مرزهای فرهنگی را جدای از تعصبات قومی و نژادی چه در سطح ملی و چه جهانی به هم نزدیکتر کنیم.

 فینال سوپر کاپ ایتالیا، هشتمین جدال لوبه – پروجا/ سوپر کاپ ایتالیا به پروجا رسید.

تیم پروجا

‌به گزارش آریاورزش فینال سوپر کاپ ایتالیا برگزار شد و دو تیم قدرتمند لوبه و پروجا که در سال‌های اخیر همواره رقیب سرسخت یکدیگر بودند، بار دیگر در شهر ورونا به مصاف هم رفتند و پروجا توانست از قهرمانی خود دفاع کند. این دیدار هشتمین فینالی بود که دو تیم با هم روبه‌رو شدند. اولین‌بار در فینال لیگ برتر ۲۰۱۴–۲۰۱۳ با هم رقابت کردند که با قهرمانی سفید و مشکی‌پوشان لوبه در چهار بازی همراه بود.

فینال سوپر کاپ ایتالیا بازی حساس و جذاب  دو تیم لوبه و پروجا در فینال سوپر کاپ ایتالیا این تیم پروجا بود که از قهرمانی سال گذشته خود دفاع کرد و با نتیجه ۳- ۲ پیروز میدان شد. 2-3 (25-22, 23-25, 19-25, 25-19, 14-16)

تیم لوبه ست اول را از ان خودش کرد تا پروجا بیشتر بداند بازی بسیار سختی پیش رو خواهد داشت. ستهای دوم و سوم از ان پروجا شد ولی بار دیگر دی جی جورجی نگذاشت بازی در ست چهارم به پایان رسد و بازی به ست پنجم کشید و اینبار هاینن بود که بار دیگر نشان داد چه سرمربی بی نظیری است.

فینال سوپر کاپ ایتالیا
فینال سوپر کاپ ایتالیا

‌اما دو تیم بیشترین فینال را از فصل ۲۰۱۸–۲۰۱۷ تجربه کردند. در واقع بازی امشب هفتمین فینال متوالی است که دو ابرقدرت ایتالیا با هم مبارزه می‌کنند.

فصل ۲۰۱۷/۱۸ با سه‌گانه شیاطین سرخ پروجا همراه بود. آنها فینال سوپر کاپ را با نتیجه ۳–۱، جام حذفی را با نتیجه ۳–۲ و فینال لیگ برتر را در پنج بازی (سه از پنج) برابر رقیب سرسخت خود پیروز شدند.

سال بعد (۲۰۱۸/۱۹) باز هم این تیم پروجا بود که توانست ۳ بر ۲ برنده جام حذفی شود. اما شاگردان دی‌جورجی این‌بار با تکیه بر بازیکنان مشهور خود و سه غول کوبایی توانست شیاطین سرخ را شکست داده و قهرمان لیگ برتر ۲۰۱۹ شود.

سال گذشته نیز دو تیم برای سومین‌بار متوالی در فینال جام حذفی ایتالیا با هم روبه‌رو شدند که نتیجه ۳ بر ۲ به سود شاگردان دی‌جورجی شد.

در تمام این سال‌ها و بازی‌های فینال دو بازیکن از هر دو تیم پای ثابت مسابقات بودند. این دو بازیکن کسانی نیستند جز الکساندر آتاناسیه‌ویچ برای پروجا و جیری کوار از تیم لوبه. علاوه‌براین لوسیانو دچکو که در فینال‌های گذشته برای پروجا بازی می‌کرد، این‌بار در جمع مشکی‌پوشان لوبه خواهد بود.

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد