آریاورزش
هدف این مجله اینترنتی پوشش همه جانبه والیبال ایران و جهان در سطح مردان و بانوان بوده تا بتوانیم به مدد این رشته اخلاق گرا مرزهای فرهنگی را جدای از تعصبات قومی و نژادی چه در سطح ملی و چه جهانی به هم نزدیکتر کنیم.

مرحله مقدماتی کاپ روسیه: کوزباس صدر نشین شد/زنیت سن پترزبورگ در  قرنطینه قرار گرفت

هوادارن تیم کوزباس

به گزارش آریاورزش در مرحله مقدماتی کاپ روسیه کوزباس با ۸ برد از ۸ بازی صدر نشین  شد و زنیت سن پترزبورگ در  قرنطینه قرار گرفت.

مرحله مقدماتی کاپ روسیه والیبال مردان ۲۰۲۱ – ۲۰۲۰ روسیه با دو مسابقه  دیگر به پایان رسید. در گروه یک این بازیها تیم کوزباس با هشت پیروزی از ۸ بازی ، از جمله دیدار  مقابل قهرمان لیگ روسیه، لوکوموتیو ، کاملاً بر منطقه نووسیبیرسک سلطه یافت۔

تیم کوزباس با نتیجه ۳-۱ (25-23 ، 25-23 ، 18-25 ، 25-20) تیم لوکوموتیو را شکست داد. ایوان زایتسف بازیکن تیم ملی ایتالیا بار دیگر کلاس بازی خود را به نمایش گذاشت و 18 امتیاز به دست آورد. با این حال ، دفاع های میخائیل شوچرباکوف نیز قابل توجه است او ۷ دفاع قدرتمند داشت. دراشن لوبوریچ صربستانی هم 15 امتیاز برای لوکوموتیو کسب کرد.

تیم کوزباس
تیم کوزباس

در مسابقه دیگر آخرین روز مرحله مقدماتی ، همچنین در گروه یک، یوگرا-ساموتلور در پنج ست گازپروم-یوگرا را شکست داد.

طبق قوانین کاپ، 12 تیم برتر (چهار تیم برتر در هر سه گروه) برای صعود به مرحله نیمه نهایی شامل سه گروه چهار تیمی خواهند بود. ولی با اوضاع پیش امده در کاپ روسیه مشخص نیست دقیقاً به همین منوال دنبال شود.

با توجه به اینکه در مرحله بعدی سه گروه چهار تیمی حضور خواهند داشت, احتمالاً نفتیانیک آخرین تیم گروه ۱ به دلایل مالی از رقابتها کنار برود، و هنوز مشخص نیست که چه تیمی جای او را در مرحله بعدی می گیرد – تیم پنجم در گروه ۱ ( گازپروم-یوگرا) یا تیم پنجم در گروه ۲ (دینامو- لو)؟
گازپروم-یوگرا، ۲ امتیاز در مقایسه با دینامو-لو 0 امتیاز, شانس بیشتری برای جایگزینی دارد. رسانه های روسیه حدس می زنند تیم سورگوت هم به دلایلی که تیم نفتیانک دارد کنار رود.

نتایج بازی های کاپ روسیه
نتایج بازی های کاپ روسیه

جالب اینجاست که زنیت سن پترزبورگ, به دلیل مبتلا شدت به کرونا, فقط دو مسابقه انجام داده و بازیهایش متوقف شد. رسانه ها گزارش دادند که تعداد موارد مثبت COVID-19 در تیم به 14 مورد رسیده است. فدراسیون روسیه (VFV) ادعا می کند که در مورد زنیت سن پترزبورگ به دلیل فورس ماژور استثنا قائل می شود. قانون VFV به وضوح می گوید: “اگر تیمی نتواند در یک بازی ظاهر شود ، باخت فنی میگیرد و یک امتیاز از آن تیم کسر می شود. و اگر دوباره برای بازی حاضر نشود ، از مسابقات حذف می گردند”. با توجه به اینکه آنها میزبان گروه ۲ بودند ، پس از شیوع ویروس کرونا در بین بازیکنان زنیت ، بازی های این گروه کاملاً متوقف شد.

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد