آریاورزش
هدف این مجله اینترنتی پوشش همه جانبه والیبال ایران و جهان در سطح مردان و بانوان بوده تا بتوانیم به مدد این رشته اخلاق گرا مرزهای فرهنگی را جدای از تعصبات قومی و نژادی چه در سطح ملی و چه جهانی به هم نزدیکتر کنیم.

در آستانه ۴۰ سالگی، موریلو اندرس به پست اصلی‌اش برمی‌گردد

می‌توانم دفاع کنم، و این فوق‌العاده‌ است.

به گزارش آریاورزش، فصل جدید لیگ والیبال برای موریلو اندرس با احساسات تازه‌ای همراه است. او پس از مدت‌ها که از مصدومیت شانه‌اش می‌گذشت و او را ناگزیر به بازی در پست لیبرو کرده بود، توانست مجدداً به نقش اصلی خود برگردد.

‌دریافت‌کننده سابق تیم ملی برزیل که دارای دو مدال نقره المپیک است، در این مورد می‌گوید: “دو سال پیش تلاش زیادی کرده بودم تا بتوانم به پست اصلی خودم برگردم. اما وقتی برای تمرینات پیش‌فصل رفتم، نتایج آزمایشات نشان می‌داد که مصدومیت‌های شانه و آرنج من هنوز بطور کامل خوب نشده و من مجبورم باز هم به عنوان لیبرو بازی کنم. اما این‌بار شرایط فرق می‌کرد. چون به خاطر کرونا، برای اولین‌بار بود که در طول دوران حرفه‌ای‌ام ماه‌ها دست به توپ نزدم یا وزنه‌ای بلند نکردم. برای همین بدنم فرصت خوبی داشت تا بهبود پیدا کند و مربی‌مان نیز از من پرسید که آیا می‌خواهم دوباره این پست را امتحان کنم یا نه؟”

موریلو از سال ۲۰۰۹ که باشگاه سِسی سائوپائولو کار خود را آغاز کرد عضو این تیم بود و حتی عنوان کاپیتانی را در اختیار داشت. باشگاهی که بسیاری از استعدادهای تیم ملی برزیل را در لیست خود داشت، مانند پاسور ویلیام آرجونا، قطر پاسور آلن سوزا، سرعتی‌زن اِدر کاربونرا و لوکاس لوه که همگی آنها فصل گذشته در تیم سائوپائولو بودند. اما برای فصل ۲۰۲۰/۲۱ نگرش این تیم تغییر کرد و ترجیح داد تنها موریلو را به عنوان ستاره تیم حفظ کرده و مابقی تیم را بازیکنان جوانی تشکیل بدهند که بسیاری از آنها نصف سن موریلو را دارند.

سناریوی جدید باشگاه باعث شد موریلو که از فصل ۲۰۱۷ در نقش لیبرو بازی می‌کرد، به خواسته قلبی‌اش و جایگاه اصلی خود برگردد. پستی که در آن جایزه ارزشمندترین بازیکن قهرمانی جهان ۲۰۱۰ و المپیک ۲۰۱۲ لندن را دریافت کرد. آخرین حضور او در تیم ملی برزیل نیز در نقش لیبرو بود که واکنش‌های منفی هواداران سلسائو را در پی داشت. اما این موضوع باعث ناامیدی او نشد تا هنوز در ۳۹ سالگی انگیزه کافی داشته باشد.

این بازیکن باتجربه در اولین بازی رسمی خود در پست قدرتی‌زن عملکرد خوبی داشت. با اینکه سائوپائولو در دیدار افتتاحیه مسابقات قهرمانی ایالت پائولیستا با نتیجه ۳-۱ برابر والی یو ام شکست خورد، اما او از عملکرد خود بسیار هیجان‌زده بود.

او درباره احساساتش با هیجان می‌گوید: “خیلی عالی بود. مدت‌ها بود که اینطور خسته نشده بودم. من می‌توانستم با دفاع کردن امتیاز بگیرم، و این چیزی بود که دلم خیلی برای آن تنگ شده بود. شانه من مثل گذشته خیلی قوی و سریع نیست، با این وجود توانستم چند امتیاز کسب کنم. فعلا سرویس‌ زدن سخت‌ترین کار برای من است. چون مصدومیت آرنج هنوز کمی آزارم می‌دهد و این موضوع زمانی که می‌خواهم سرویس‌ بزنم مشخص است.”

موریلو درباره شرایط باشگاه سسی سائوپائولو در فصل جدید گفت: “تیم ما امسال ترکیب کاملا جدیدی دارد، بنابر‌این همه ما باید صبور باشیم. با اینکه تیم، جوان است اما پتانسیل بالایی دارد. پس هدف اول ما این است که بتوانیم در هر بازی پیشرفت کنیم. ما از رقابت‌های پائولیستا به عنوان فرصتی برای پیشرفت کردن استفاده خواهیم کرد تا دو ماه دیگر در سوپرلیگ حاضر شویم.”

موریلو اندرس
موریلو اندرس – سسی سائوپائولو

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد