آریاورزش
هدف این مجله اینترنتی پوشش همه جانبه والیبال ایران و جهان در سطح مردان و بانوان بوده تا بتوانیم به مدد این رشته اخلاق گرا مرزهای فرهنگی را جدای از تعصبات قومی و نژادی چه در سطح ملی و چه جهانی به هم نزدیکتر کنیم.

متئو پیانو کاپیتان تیم میلانو  بعد از اتمام بازی مقابل ورونا : “احساس خیلی  عجیبی دارم”

متئو پیانو

به گزارش آریاورزش در رقابتهای کاپ ایتالیا دو تیم ورونا و میلان بعد از ماه ها دوری از میادین به مصاف هم رفتند. متئو پیانو کاپیتان تیم میلانو  بعد از اتمام بازی مقابل ورونا : “احساس خیلی  عجیبی دارم”

متئو پیانو در پایان بازی از احساسات خود در این مدت گفت که چه شرایط سختی را پشت سر گذاشته است. او از اینکه هواداران نمی توانند در سالنهای ورزشی حضور داشته باشند ابراز تاسف کرد.

پیانو در پایان مسابقه احساسی که در این بازی داشت را همراه با چشمانی پر از اشک ابراز کرد: “اصلا آسان نیست حسی که دارم را بیان کنم و زبانم از بیان احساسی که دارم قاصر است.

متئو پیانو
متئو پیانو

متئو با چشمانی از اشک پر شده ادامه داد: که تمام این ماه ها لحظات سخت و دشواری را گذراندم و الان واقعا نمی توانم جلوی گریه ام را بگیرم. اما چیزی که مسلم است اینست که الان بسیار خوشحالم ، انگار که سفر بسیار طولانی را پشت سر گذاشتم.

درام متئو با از دست دادن پیراهن تیم ملی برای بازی در المپیک توکیو در ماه اکتبر ۲۰۱۹ آغاز شد: آسیب دیدگی رباط صلیبی در زانوی چپم شروع شد و کمتر از هشت ماه بعد, آسیب دیدگی دیگری ، این بار در ساق پای راستم به وجود امد. سال 2019 برایم آزمایش سختی بود. سال 2020 هم که با ویروس کرونا آغاز شد.

با همه این سختیها او میگوید: “من از یک دوره ی بسیار پیچیده و دشوار بیرون آمدم. همیشه با خودم می گفتم همه چیز خوب میشود و روزهای خوب می ایند تا بتوانم با آرامش با تمام این مسائل کنار بیایم.
روز به روز برای دیدن روزهای خوبم تلاش بیشتری میکردم. می توانم بگویم برای یک ورزشکار ، تحمل آسیب های جدی مثل چیزهایی که من درگیرش شدم, کار آسانی نیست.  شیوع ویروس کرونا هم مزید علت بر تمامی اینها شد و همه چیز را پیچیده تر کرد اما الان از اینکه اینجا هستم بسیار خوشحالم.

او در مورد دوران سخت اسیب دیدگی اش گفت:” من هرگز به خصوص در این مدت احساس تنهایی نکردم اما اعتراف می کنم که امروز دوست داشتم افراد زیادی اطرافم باشند. دوست داشتم در پایان بازی، همه کسانی که در این مدت مرا تشویق کرده و از من حمایت کردند.  در آغوش بکشم و از انها تشکر کنم ولی متأسفانه در وضع موجود امکان چنین کاری وجود ندارد.

یکی از بزرگترین محدودیت هایی که در این این فصل باید تحمل کنیم انجام بازیها، بدون تماشاگران است که البته کار درستی است۔ باید خوشبینانه نگاه کنیم, ما به زمین برگشته ایم و در حال بازی هستیم و از این کار هیجان زده هستیم. ما همه کارها را انجام می دهیم تا به هواداران والیبال نشان دهیم که ورزش ما آینده بزرگی دارد و فقط به طرفدارانش احتیاج دارد که هر چه زودتر به روال عادی برگردند. “

متئو پیانو
متئو پیانو

کاپیتان میلان سخنان جالبی از هم تیمی ها و روبرتو پیازا سرمربی تیم می گوید: “من هم تیمی هایم را خیلی دوست دارم ، ما داخل و خارج از زمین بسیار با هم رفیقیم. ما در به خود و تیم بسیار مسئولیت داریم و با تعهد و فداکاری بسیار ، تمریناتمان را انجام می دهیم.

متئو پیانو، طبق معمول با صراحت در مورد خودش صحبت می کند و پیش زمینه جالبی از خودش میگوید : “ما در یک لحظه تاریخی زندگی می کنیم ، متفاوت از سایر زمانها و از این نظر به کمک و حمایت یکدیگر نیازمندیم.

من برای امادگی هر چه بیشتر بازگشتم به بازیها، با یک روانشناس ورزشی صحبت کردم و نکته جالب این است که او کنجکاو بود تا بداند تجربه من در این لحظه غیرمعمول چطور خواهد بود .

هفته گذشته در پایان یک بازی دوستانه ، یک خانم هشتاد ساله به من نزدیک شد و گفت “قدرت, یک موضوع عمومی است”. من آن را تأیید می کنم ، عموم مردم نقطه قوت هستند و شما در صورت عدم حضور انها این مسئله را کاملا درک می کنید. ما قدرتمندانه به بازیهای خود ادامه خواهیم داد و منتظریم هر چه زودتر مردم به جای خودشان برگردند. “

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد