آریاورزش
هدف این مجله اینترنتی پوشش همه جانبه والیبال ایران و جهان در سطح مردان و بانوان بوده تا بتوانیم به مدد این رشته اخلاق گرا مرزهای فرهنگی را جدای از تعصبات قومی و نژادی چه در سطح ملی و چه جهانی به هم نزدیکتر کنیم.

قهرمانی نوجونان ایتالیا در خانه

قهرمانی نوجوانان ایتالیا

به گزارش آریاورش تیم نوجوانان ایتالیا معروف به آزورینی مدال طلای رقابتهای یورو والی زیر 18 سال

را به دست آورد.

تیم نوجوانان ایتالیا در بازی فینال یورو والی با عملکرد بسیار عالی و مسلط، توانست جمهوری چک را در سه ست شکست داده و مدال طلای  EuroVolleyU18M  سال 2020 را بدست آورد. این دومین عنوان ایتالیا در این مسابقات است ، موفقیت قبلی آنها در این گروه سنی در سال 1997 بود که در پوچوفِ اسلواکی برگزار شد.

تیم نوجوانان ایتالیا
تیم نوجوانان ایتالیا

تیم نوجوانان جمهوری چک ، دومین مدال نقره پیاپی آنها است. نسل قبلی بازیکنان چک دو سال پیش در زمین خانگی در زلین به مقام دوم رسیده بودند. لهستان پس از باخت دردناک خود به ایتالیا در مرحله نیمه نهایی ، با پیروزی 3-1 برابر بلغارستان مقام سوم مسابقات را  به دست آورد. آنها مدال برنز خود در بازی های یورو والی زیر 17 سال   را تکرار کردند.

نتیجه بازی دو تیم ایتالیا و چک ایتالیا 0-3 (23-25 ​​، 16-25 ، 18-25)

 در شهر دیگر ایتالیا مارسیکوتره ، ترکیه توانست بلاروس را شکست دهد تا آخرین بلیط موجود برای حضور در بازی های المپیک جوانان اروپا در سال 2022 را بدست آورد.

وینچنزو فانیزا ، سرمربی تیم نوجوانان ایتالیا بعد از قهرمانی گفت: “من برای تیم خوشحالم ، واحساس خیلی خوبی دارم ، بازیکنانم لذت فوق العاده ای را به جامعه والیبال ایتالیا دادند. این پیروزی را به خانواده ام تقدیم می کنم. ما نتیجه زحماتمان را دیدیم. پسران در تمام طول مسابقه تمرکز خود را حفظ کردند. میدانم چقدر به آنها سخت گرفتمولی هدف من از این کار این است که پسرانم با تمرکز در زمین بازی کنند. آنها یک گروه با ارزش هستند و صادقانه بگویم که اگر آنها به همین روش ادامه دهند آینده ای روشن خواهند داشت. “

لوکا پورو  ارزشمندترین بازیکن این دوره از رقابتها :  بازی بسیار خوبی ارائه کردیم.  فکر می کنم کلی می توانیم  از این بهتر هم باشیم ، اما امشب واقعاً  ماهرانه پیروزی را به دست آوردیم. ما همه چیزمان را دادیم و در آخر به موفقیت هم رسیدیم. ما گروه بزرگی هستیم و همیشه به توانایی خود برای رسیدن به چنین نتیجه مهمی اعتقاد داشتیم.  ما میدانیم که تازه اول راه هستیم. سال آینده مسابقات قهرمانی جهان را خواهیم داشت و امیدواریم در آنجا نیز عملکرد خوبی داشته باشیم.

مدال برنز تیم لهستان
مدال برنز تیم لهستان

لهستان 3-1 بلغارستان را شکست داد تا بازی ها  را با  مدال برنز به پایان برساند. همان مدالی که در مسابقات U17 سال گذشته در صوفیهکسب کردند. لهستان در ست اول به بازی سرعنی روی آورد و در ست دوم نیز همین روند را ادامه داد ، بلغارستان توانست خود را با لهستان هماهنگ کند و به بازی برگشت ولی لهستان ست دوم را به سود خود به پایان رساند تا در بازی دو بر صفر برتری داشته باشد. بلغارستان در ست سوم خوب بازی کرد و ست سوم را گرفت اما در ست چهارم این لهستان بود که دیگر به بلغارستان اجازه مسلط شدن به بازی را نداد و 3-1 پیروز میدان شد و با مدال برنز پیروزی خود را جشن گرفت.

نتیجه بازی بلغارستان و لهستان 1-3 (21-25 ، 27-29 ، 25-23 ، 23-25)

مقام پنجم تیم آلمان
مقام پنجم تیم آلمان

در سایر بازی های در  شهر مارسیکوتره تیم ها  بلژیک و آلمان  برای برای مقام 5-6،بازی کردند که  آلمان با نتیجه  1-3 پیروز و پنجم شد. (25-27 ، 20-25 ، 27-25 ، 15-25)

 

در مسابقه رده بندی 7-8 نیز  دو تیم بلاروس و ترکیه به مصاف هم رفتند که تیم ترکیه  1-3 (18-25 ، 22-25 ، 25-22 ، 17-25) بازی را از آن خود کرد و هفتم شد.

تیم رویایی این دوره از رقابتها

MVP: لوکا پورو  از ایتالیا

مهاجمین قدرتی : لوکا پورو  ایتالیا و کَمیل سیمِندِرا  از لهستان

مدافعین  میانی: مَتئوش نواک از لهستان و یاکوب کلایمون از جمهوری چک

قطر پاسور: جورجی تاتاروف  از بلغارستان

پاسور : سیمون بریکنار از جمهوری چک

لیبرو : گابریل لئورِنزارو

لوکا پورو MVP
لوکا پورو MVP

رده بندی تیم ها در این دوره از رقابتها

  1. ایتالیا * / **
  2. جمهوری چک * / **
  3. لهستان * / **
  4. بلغارستان * / **
  5. آلمان * / **
  6. بلژیک * / **
  7. ترکیه **
  8. بلاروس

* راهیابی به مسابقات قهرمانی جهانی زیر 19 پسران در سال 2021

** راهیابی به بازی های المپیک جوانان اروپا 2022

 

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد