آریاورزش
هدف این مجله اینترنتی پوشش همه جانبه والیبال ایران و جهان در سطح مردان و بانوان بوده تا بتوانیم به مدد این رشته اخلاق گرا مرزهای فرهنگی را جدای از تعصبات قومی و نژادی چه در سطح ملی و چه جهانی به هم نزدیکتر کنیم.

شیبانی‌مهر: اولین‌باری بود که در پست پاسور بازی می‌کردم

به گزارش آریاورزش، هفته اوّل لیگ برتر والیبال برای پیکان با شرایط خاصی برگزار شد. شاگردان ترکاشوند در شرایطی برابر هراز آمل قرار گرفتند که سه پاسور خود را به دلیل مثبت شدن تست کرونا در اختیار نداشتند. با اینکه پیکانی‌ها در ست سوم بازی متفاوتی نسبت به دو ست اول ارائه دادند، اما در نهایت نتیجه را ۳ بر صفر واگذار کردند.

مهرداد شیبانی‌مهر سرعتی‌زن تیم پیکان که به ناچار در این بازی در پست پاسور بازی کرده بود، در خصوص این دیدار به آریاورزش گفت: تیم ما در شرایط خیلی سختی مقابل هراز قرار گرفت. دو روز قبل از بازی متوجه شدیم نتیجه تست کرونای هر سه پاسور ما مثبت شده است. متأسفانه فدراسیون هم با ما همکاری نکرد و ما برای این که باخت فنی نشویم در این بازی حاضر شدیم. کادر فنی به ناچار از میان بازیکنان ارزیابی کرد و تشخیص دادند که من می‌توانم بهتر پاس بدهم. در نتیجه من در این بازی به عنوان پاسور در خدمت تیم بودم.

او افزود: ما فرصتی برای تمرین روی سیستم جدید نداشتیم. بعد از اینکه نتیجه تست کرونای سه پاسور ما مثبت شد، همه ما به قرنطینه رفتیم و تمرینات را کنسل کردند. باشگاه از فدراسیون خواهش کرد این دیدار لغو شود، اما موافقت نشد. در واقع تا روز قبل از بازی نمی‌دانستیم سفر می‌کنیم و مسابقه برگزار می‌شود یا خیر. بعد از اینکه فدراسیون با لغو بازی موافقت نکرد، یک جلسه تمرین یک ساعت و نیمه داشتیم و امروز هم قبل از بازی رسیدیم.

شیبانی‌مهر در خصوص عملکرد خوب پیکان در ست سوم توضیح داد: ما ست اول را با دو پاسور شروع کردیم، ولی وقتی نتیجه نگرفتیم ارنج تیم عوض شد و من به عنوان پاسور ثابت بازی کردم. شاید اگر از ست اول از این ترکیب استفاده می‌کردیم، بهتر نتیجه می‌گرفتیم. در ست سوم عملکردمان بهتر شد ولی تیم هراز یک تعویض انجام داد و سرویس‌شان را در منطقه دو زمین ما زدند. ما هم در این فاز مشکل داشتیم و نتوانستیم توپ‌های خود را تبدیل به امتیاز کنیم. متأسفانه این ست را هم واگذار کردیم.

مهرداد شیبانی‌مهر
مهرداد شیبانی‌مهر

او در پاسخ به این سؤال که آیا قبل از این تجربه بازی در پست پاسور را داشت؟ توضیح داد: من دفعه اولم بود که در این پست بازی می‌کردم و هیچ تجربه‌ای نداشتم. تنها تجربه‌ام همان تمرینات باشگاهی و ملی بوده است. البته در پست خودمان که سرعتی‌زن هستیم، معمولا پست دوم ما پاسور یا لیبرو است. اما تجربه خاص و جدی نداشتم.

ملی‌پوش سابق تیم ملی امید درباره ارزیابی عملکرد خود در این پست گفت: پست پاسوری واقعاً پست سختی در والیبال است. کسی نمی‌تواند بگوید من می‌توانم به راحتی این کار را انجام دهم. من هم تابع نظر کادر فنی هستم و فقط می‌خواستم به تیم کمک کنم. خیلی نتوانستم موفق باشم، اما سعی خودم را کردم تا بتوانم به تیمم کمک کنم.

وی در مورد بازی آینده تیم پیکان گفت: خداروشکر در هفته دوم با شهرداری گنبد در تهران بازی داریم. هنوز مشخص نیست شرایط چگونه می‌شود. اگر کادر فنی بتواند باشگاه را متقاعد کند که یک پاسور جذب کنیم، اگر نه من تابع نظر کادر فنی هستم. اگر صلاح بدانند در این پست بازی خواهم کرد.

سرعتی‌زن تیم پیکان در مورد تغییرات گسترده این تیم در فصل ۹۹ گفت: سیاست باشگاه این بود که امسال هم جوان‌گرایی کند. البته خیلی دیر شروع به یارگیری کردند. درست است تیم ما جوان است، اما باشگاه جوانان بااستعداد و خوبی را به خدمت گرفته است. با توجه به اینکه بازی اول بود و پاسور هم نداشتیم، فکر می‌کنم خیلی خوب و امیدوارکننده بودیم. مهمتر از همه اینکه مثل یک تیم همه با هم یک‌دل بودیم و می‌خواستیم به تیم کمک کنیم. امیدوارم در آینده بازی‌هایی که در خور شأن تیم پیکان است را به نمایش بگذاریم.

مهرداد شیبانی‌مهر
تیم والیبال پیکان

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد