آریاورزش
هدف این مجله اینترنتی پوشش همه جانبه والیبال ایران و جهان در سطح مردان و بانوان بوده تا بتوانیم به مدد این رشته اخلاق گرا مرزهای فرهنگی را جدای از تعصبات قومی و نژادی چه در سطح ملی و چه جهانی به هم نزدیکتر کنیم.

شایعه در شهر / مونیکا کراستا گزینه هدایت تیم ملی والیبال بانوان؟

آشنای ولاسکو در راه ایران

به گزارش آریاورزش، در حالی که این روزها در شبکه های مجازی نام” مونیکا کراستا ” را در خاطره بازی مربیان تیم ملی والیبال زیر 21 سال پسران کشورمان به بهانه گذشت یکسال از قهرمانی در رقابت های جهانی منامه می شنیدیم ، حالا شایعه ضد و نقیضی از احتمال مربیگری ” مونیکا کراستا ” در تیم ملی بانوان بزرگسال کشورمان به گوش میرسد.

مونیکا کراستا همین یکسال قبل هدایت تیم ملی زیر 21 سال پسران ایتالیا را برعهده داشت و با شکست برابر ایران در فینال ، توانست مقام دوم جهان را کسب کند.

با توجه به دوستی نزدیک او با ” خولیو ولاسکو ” و ارتباطات فدراسیون با خولیو ، این شایعه قوت بیشتری پیدا می کند . اگرچه هنوز فدراسیون والیبال هیچگونه اظهار نظری در رابطه با این موضوع نداشته است.

شکست بانوان ایران مقابل چین تایپه در مرحله یک چهارم نهایی قهرمانی آسیا ۲۰۱۳
ایران – چین تایپه / قهرمانی بانوان آسیا ۲۰۱۹

اگر او هدایت تیم ملی والیبال بانوان را بر عهده بگیرد ، پس از “مایدا چیچیچ ” دومین مربی خارجی والیبال ایران در بخش بانوان خواهد بود . اتفاقی که با توجه به سابقه مونیکا در رده های پایه و تجربه بالای او می تواند نویدبخش روز های خوبی برای والیبال بانوان ایران باشد.

با وجود زمزمه ها در مورد حضور مونیکا کراستا در ایران، واضح است که با توجه به محدودیت های مالی، مسائل مالی در مورد حضور مربی خارجی در تیم ملی والیبال زنان یک اصل مهم خواهد بود.

این در حالی است که اهالی والیبال پیش از این نسبت به حضور مربی خارجی در تیم ملی اظهار نظرهای متفاوتی داشته‌اند. گروهی مربی خارجی را برای سازندگی در تیم‌های پایه مناسب می‌دانند و گروهی نسبت به حضور مربی خارجی در تیم ملی بزرگسالان خوشبین هستند.

بانوان ایران و چین تایپه/ قهرمانی آسیا ۲۰۱۹
ایران – چین تایپه / قهرمانی بانوان آسیا ۲۰۱۹

 

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد