آریاورزش
هدف این مجله اینترنتی پوشش همه جانبه والیبال ایران و جهان در سطح مردان و بانوان بوده تا بتوانیم به مدد این رشته اخلاق گرا مرزهای فرهنگی را جدای از تعصبات قومی و نژادی چه در سطح ملی و چه جهانی به هم نزدیکتر کنیم.

زایتسف: المپیک توکیو آخرین فرصت برای ما پیرمردهای والیبال است

به گزارش آریاورزش ، چند روزی می‌شود که از خبر انتقال حیرت‌انگیز ایوان زایتسف به تیم کوزباس روسیه می‌گذرد، اما هنوز این خبر موضوع اصلی بین هواداران ایتالیایی است.

ایوان زایتسف که این روزها مرد شماره یکِ اخبار ورزشی ایتالیاست، به خوبی این موضوع را می‌داند و حتی در مصاحبه‌ای که با شبکه رای اسپورت داشت به شوخی گفت: “از این اتفاقات برای من زیاد می‌افتد، من همیشه همه نظرات را به خودم جلب می‌کنم. افراد زیادی هستند که مرا دوست دارند و از طرفی خیلی‌ها هم از من متنفرند. دیگر پوست کلفت شده‌ام و می‌دانم با نظرات مختلفی که به سمتم پرتاب می‌شوند چگونه برخورد کنم. اما سفر یکساله‌ام به روسیه شاید کمکم کند تا کمی از این جنجال‌های فکری‌ام کم کنم.”

قطر پاسور تیم ملی ایتالیا درباره ادامه‌ی حضورش در تیم ملی توضیح داد: “هنوز هم با شنیدن سرود ملی کشورم لرزه به اندامم می‌افتد و احساساتی می‌شوم. سالی که گذشت، سال بسیار سختی برایم بود. المپیک توکیو ممکن است آخرین فرصت برای ما پیرمردهای والیبال باشد؛ و برای نسل جدید هم سه یا چهار سال باید صبر کرد تا مثل تیم الان ما شوند.”

او ادامه داد: “در این میان یک مسئله کوچک وجود دارد. بازیکنی مثل من هنوز می‌تواند برای تیم ملی‌اش بازی کند!؟ جوانان پشت سر من چی؟ آنها فرصت بازی دارند؟ مطمئنا باید بازی کنند و یکسال دیگر برای رسیدن به المپیک وقت دارند تا خودشان را بسازند و در قهرمانی تیم، همه با هم سهیم باشیم. امیدوارم به جوانان فضای بیشتری برای رشد و پیشرفتشان داده شود.”

تزار ترجیح می‌دهد زیاد به آینده فکر نکند، او در این مورد گفت: “هر لحظه بِسان گذر یک سال است. می‌خواهم الان و هم‌اکنون را لمس کنم و ببینم چه خواهد شد. این ویروس به من آموخت که هر چقدر هم هدف داشته باشی، ممکن است در یک لحظه آن را از دست بدهی. من می‌خواهم برای لحظه‌ام زندگی کنم.”

زایتسف که فصل آینده راهی سرزمین پدری می‌شود، برای اولین‌بار مجبور است از خانواده‌اش جدا شود. او می‌گوید: “فکر می‌کنم با این کارم دارم جانفشانی می‌کنم. برای خودم، برای خانواده‌ام و بیشتر از همه برای همسرم.”

او در پایان پیامی برای همسرش فرستاد: “خیلی دوستت دارم و اصلا هم به تو حسادت نمی‌کنم.”

ایوان زایتسف
ایوان زایتسف و همسرش اشلی کارا

 

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

tempobet giris
Tablet Servisi