آریاورزش
هدف این مجله اینترنتی پوشش همه جانبه والیبال ایران و جهان در سطح مردان و بانوان بوده تا بتوانیم به مدد این رشته اخلاق گرا مرزهای فرهنگی را جدای از تعصبات قومی و نژادی چه در سطح ملی و چه جهانی به هم نزدیکتر کنیم.

زایتسف: مودنا خانه‌ام است / شاید دیگر به لیگ ایتالیا برنگردم

پولکی نیستم!

به گزارش آریاورزش، ایوان زایتسف با ابراز تأسف و احساساتی عمیق از تیم مودنا جدا شد. شهری که به گفته او آنجا خانه‌اش است. او در گفتگو با گاتزتا دلو اسپورت جزئیات بیشتری درباره دلایل جدایی خود از مودنا والی ارائه می‌دهد.

قطر پاسور تیم ملی ایتالیا گفت: “در این مدت ترجیح دادم سکوت کنم و حرفی نزنم. اما هم من و هم مودنا می‌دانستیم چه اتفاقی دارد می‌افتد. دوست دارم بعد از اینکه همه چیز قطعی شد مستقیم با مردم حرف بزنم.”

او ادامه داد: “من سعی کردم تمام حرفا‌یی که از قلبم سرچشمه می‌گیرد را برای بیان احساساتم در صفحات مجازی بنویسم. قلبی که به یک شهر و مردم آنجا پیوند خورده است. مودنا خانه من است، ولی شاید دیگر به سری آ برنگردم.”

زایتسف که اخیراً قرارداد خود را با کوزباس کمروو به ثبت رسانده درباره بازگشت خود به روسیه گفت: ” من الان سه فرزند دارم و خانواده‌ام بزرگتر شده است. سنم بالاتر رفته و چند تار موی سفید در سرم دارم. بعد از سال‌ها اجاره‌نشینی و تقریباً یک زندگی سرگردان و خانه به دوشی، یک خانه برای خودم در مودنا پیدا کردم.”

او با اشاره به اینکه این تصمیم برایش آسان نبود گفت: “امیدوارم انتخاب روسیه از لحاظ ورزشی مفید باشد. مهم‌تر از همه این است که دوری از خانه و خانواده فداکاری بزرگی نیاز داشت. این فداکاری بیشتر متوجه همسرم است که باید با سه کودک در ایتالیا تنها بماند و کار نوسازی خانه را پیگیری کند. پسر بزرگم ساشا امسال به مدرسه می‌رود. پس من مجبورم همه اتفاقات را بررسی کنم. ویروس کرونا به من یاد داد که نباید در زندگی با یک دست چندتا هندوانه بردارم. برای الان فعلا تنها راه‌حل ما قرارداد قرضی یکساله با کمروو بود، به امید بازگشت به خانه در سال ۲۰۲۱.”

‌تزار درباره پیشنهاد پیاچنزا توضیح داد: “پیاچنزا تنها تیم ایتالیایی نبود که به من پیشنهاد همکاری داد. اما همانطور که به کاتیا پدرینی (رئیس مودنا) هم گفتم، دوست نداشتم فصل آینده مقابل تیم سابقم بازی کنم. به همین خاطر به پیاچنزا جواب منفی دادم. ممکن است در لیگ قهرمانان با تیم کمروو هم مقابل مودنا قرار بگیرم. ولی در آن صورت احساس نمی‌کنم به عنوان رقیب به پالاپانینی برگشتم.”

زایتسف در واکنش به این موضوع که گفته می‌شود او به خاطر پول از مودنا جدا شده گفت: “من تعجب می‌کنم بالغ بر ۱۰ مورد درباره من نوشته شده که هر ۱۰ مورد اشتباه بود. شاید من شخصیت ناراحت‌کننده‌ای داشته باشم و می‌دانم که ممکن است این اتفاق بیفتد. به همین دلیل از قبل گفتم که ممکن است دیگر به ایتالیا برنگردم.”

او در پایان افزود: “واقعاً متأسفم راه‌حلی که می‌خواستم و امیدوار بودم پیدا نشد. به کاتیا گفتم که کاهش ۵۰ درصدی برای من مقدور نیست. ولی چندین پیشنهاد دیگر ارائه دادم که از میان آنها هم راه‌حلی پیدا نشد. من می‌توانستم تا اندازه‌ای دستمزدم را کاهش بدهم. علاوه بر قرارداد سال آینده، کاهش دستمزد این فصل ۱۵۰ هزار یوروی خالص است. اگر من پولکی بودم، که می‌گویند هستم! شاید طور دیگری رفتار می‌کردم.”

زایتسف

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

tempobet giris
Tablet Servisi