آریاورزش
هدف این مجله اینترنتی پوشش همه جانبه والیبال ایران و جهان در سطح مردان و بانوان بوده تا بتوانیم به مدد این رشته اخلاق گرا مرزهای فرهنگی را جدای از تعصبات قومی و نژادی چه در سطح ملی و چه جهانی به هم نزدیکتر کنیم.

لئال: شرایط ایتالیا مرا ترسانده بود / تنهایی، تحمل قرنطینه را برایم سخت کرده بود

به گزارش آریاورزش، کشور ایتالیا برای چند ماه مرکز اصلی عفونت ویروس کرونا بود. دقیقاً در لحظه رسیدن به اوج منحنی آلودگی در اروپا، یوآندی لئال بازیکن کوبایی – برزیلی که برای لوبه بازی می‌کرد مجبور بود مدتی در آنجا بماند. او اعتراف می‌کند که از شرایط ایتالیا ترسیده بود.

‌در آن زمان مسابقات لیگ ایتالیا و لیگ قهرمانان اروپا به سختی کار خود را دنبال می‌کردند.‌ برخی باشگاه‌ها از سفر برون مرزی خودداری کرده و برخی هم به امید از سرگیری رقابت‌ها، اجازه خروج بازیکنان خارجی خود را نمی‌دادند. تا اینکه در نهایت با وخیم‌تر شدن اوضاع ایتالیا و خطرات مربوط به وضعیت سلامتی، لیگ ایتالیا و لیگ قهرمانان به کلی لغو شد.

لئال از تجربه‌اش در آن روزها می‌گوید: “شرایط ایتالیا واقعا خوفناک بود و من شدیداً ترسیده بودم. چیویتانوا شهر کوچکی است. یک روز من چند ساعتی به بالکن رفتم و احساس کردم همه جا عین جهنم است. سکوت شهر را فرا گرفته بود و هیچکس در خیابان دیده نمی‌شد. تنها صدای آژیر آمبولانس بود که گهگاهی آن سکوت خوفناک را در هم می‌شکست.”

او ادامه می‌دهد: “وسط همه‌گیری بیماری بودیم که باشگاه از بازیکنان خواست از خانه بیرون بیایند و دو نفر دو نفر در محوطه باشگاه تمرین کنند. اما این روند فقط یک هفته طول کشید و بعد با وخیم‌تر شدن بحران سلامتی، این تمرینات هم لغو شد.”

لئال می‌گوید تنهایی تحمل آن دوران را برایش سخت کرده بود: “هفت هفته گذشته بود و من حتی نمی‌توانستم پایم را از خانه بیرون بگذارم و این مثل استراحت اجباری بود. دو سه هفته اول حالم خوب بود مشغول ریکاوری بودم. مربی بدنساز ما برای حفظ آمادگی جسمی به ما برنامه تمرینی در منزل داده بود. زیرا آنها همیشه می‌گفتند ما دوباره به مسابقات برمی‌گردیم. اما به مرور فهمیدیم برگشتی در کار نیست.

من تا قبل از آن با مادرم زندگی می‌کردم. اما در آن روزها تنها بودم، چون او قبل از این از ایتالیا رفته بود. تنهایی در خانه تحمل دوران قرنطینه را برایم سخت کرده بود. بعد از چهار هفته احساس کردم که دیگر نمی‌توانم این وضع را تحمل کنم.”
‌‌
طبق آمار سازمان بهداشت جهانی، بیش از ۳۳ هزار مورد فوتی ناشی از کرونا ویروس گزارش شده که از میان آنها ۲۳۳ هزار مورد تأیید شده است. این منحنی طی هفته‌های اخیر کاهش پیدا کرده و اقدامات لازم برای از سرگیری فعالیت‌ها انجام شده است.

لئال

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

tempobet giris
Tablet Servisi