آریاورزش
هدف این مجله اینترنتی پوشش همه جانبه والیبال ایران و جهان در سطح مردان و بانوان بوده تا بتوانیم به مدد این رشته اخلاق گرا مرزهای فرهنگی را جدای از تعصبات قومی و نژادی چه در سطح ملی و چه جهانی به هم نزدیکتر کنیم.

الساندرو فی افسانه‌ای از دنیای والیبال خداحافظی کرد/ او به عنوان مدیر فنی، در پیاچنزا می‌ماند

الساندرو فی

به گزارش آریاورزش الساندرو فِی بعد از یک دوره فوق العاده به عنوان بازیکن والیبال لباس ورزشکاری از تن در آورد و به طور رسمی مدیر فنی تیم پیاچنزا معرفی شد. قهرمان مسابقات مختلف و کاپیتان پیاچنزا در کنفرانس مطبوعاتی که برگزار شد اعلام کرد که به عنوان مدیر فنی از میادین دور نخواهد بود.

الساندرو فی
الساندرو فی

در این کنفرانس خبری مدیران باشگاه پیاچنزا و مربیان و دوستان سابق الساندرو فی و حتی رئیس فدراسیون ایتالیا بروتو کتانهو و رئیس جدید لیگ والیبال ایتالیا ماسیمو ریگی هم حضور داشتند.

رئیس باشگاه پیاچنزا الیزابتا کورتی در سخنرانی خود گفت: الساندرو فی شخصیت عالی دارد. او همیشه به عنوان کاپیتان بزرگ تیم ما خواهد ماند. هیچوقت در موردش تردید نداشتیم. او انسان بزرگی است و فرد مناسبی برای همکاری با تیم ما خواهد بود. به خاطر حضورش در این مدت در کنارمان بسیار خوشحال و خرسندیم.

۲۵ سال بازی در سطح اول جهان،  ۷۲۱ بازی انجام داده و ۹۷۱۹ امتیاز برای تیم ملی ایتالیا به دست آورده است. 

الساندرو فی تصمیم گرفت برای همیشه کفش و زانوبندهای خود را کنار بگذارد و وارد مرحله جدیدی از زندگی ورزشیاش بود.

الساندرو فی

 الساندرو فی بدون هیچ پشیمانی از تصمیمی که گرفته می‌گوید:

” پشیمان نیستم، زیرا ۲۵ سال در سطح عالی زندگی کرده‌ام. دوست دارم از پدر و مادرم، خانواده‌ام، باشگاه‌ها،

متخصصین ورزشی و همه هم‌تیمی‌هایم تشکر کنم. اینجا احساس می‌کنم در خانه خودم هستم. به محض اینکه  پیشنهاد مدیر فنی تیم به من داده شد بدون تردید قبول کردم. پیاچنزا شهر زیبایی است و طرفداران فوق‌العاده‌ای دارد. درست است که دیگر در میدان بازی را از دست دادم ولی هنوز به تور نزدیکم.”

از معاونت باشگاه پیاچنزا جوزپه بونجورنی که فینال جام حذفی سال گذشته را برایمان لذت‌بخش کرد  متشکرم. با وجودی که خیلی در آن بازی ضعیف کار کردیم ولی پیروز شدیم که واقعا بازی استثنایی بود. دوسال بسیار عالی بود. از او بخاطر همه چیز تشکر می‌کنم.”

مدیر کل پیاچنزا کریستو زلاتوف در مورد نقش جدید الساندر فی و اهمیت این عنوان اذعان داشت: از اینکه او هنوز در تیم حضور دارد بسیار مفتخر و خوشحالم. او بگونه‌ای با ما پیوند خورده است. بسیار قدردان وی هستم. او سهم بزرگی در موفقیت ما تا اینجا داشته و به لطف اوست که ما در سوپر لیگا حضور داریم. با انتخاب او به عنوان مدیر فنی مطمئنا به رده‌های بالاتری خواهیم رسید.

او در سال ۲۰۱۹ رکورد جدید را ثبت کرد. برخی عناوین وی در طول دوران بازی‌اش:

۵ قهرمانی کاپ ایتالیا

۶ سوپرکاپ ایتالیا

۱ قهرمانی لیگ اروپا

۳ قهرمانی کاپ لیگ های اروپا

ا قهرمانی چلنج لیگ اروپا

با تیم ملی فی در سال ۱۹۹۸ قهرمان جهان شد و در مسابقات قهرمانی اروپا و لیگ ملت‌ها هم دو بار قهرمانی آورد. او یکبار هم به عنوان بازیکن ارزشمند در مسابقات لیگ اروپا انتخاب شده است.

الساندرو فی
الساندرو فی

 

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

tempobet giris
Tablet Servisi