آریاورزش
هدف این مجله اینترنتی پوشش همه جانبه والیبال ایران و جهان در سطح مردان و بانوان بوده تا بتوانیم به مدد این رشته اخلاق گرا مرزهای فرهنگی را جدای از تعصبات قومی و نژادی چه در سطح ملی و چه جهانی به هم نزدیکتر کنیم.

فدراسیون آیین‌نامه را قبول ندارد/ قرارداد داخلی امضا نشود!

به گزارش آریاورزش، با توجه به اینکه شرایط کرونا باعث شد برنامه‌ریزی مسابقات والیبال بهم بریزد و از آنجایی که سال آینده المپیک در پیش است، لیگ برتر والیبال از شهریور ماه آغاز می‌شود. در نتیجه باشگاه‌ها با فعالیت در بازار نقل و انتقالات به دنبال تقویت تیم‌های خود هستند.

‌امسال نیز مانند سال‌های گذشته بحث بازیکنان دو قراردادی پیش آمد تا میان دو باشگاه اختلاف ایجاد شود. اما فدراسیون والیبال به جای ارائه راه حل، یا حتی اجرای صحیح قوانینی که در گذشته تصویب شده، به دنبال پاک کردن صورت مسئله است.

طبق گفته میلاد تقوی سرپرست دبیری فدراسیون والیبال به خبرگزاری میزان، از این پس باشگاه‌ها اجازه بستن قرارداد داخلی ندارند. اگر باشگاهی با بازیکن یا سایر اعضای تیم قرارداد داخلی منعقد کند، طبق «قانون!» با آنها برخورد می‌شود!

اول از همه باید پرسید در کدام قانون نانوشته چنین موردی ذکر شده که لازم‌الاجرا باشد؟ دوم اینکه با همین دو جمله سه مورد از بندهای قانونی آئین‌نامه نقض می‌شود!

یک) با استناد به آئین‌نامه سازمان لیگ موجود در سایت فدراسیون که مربوط به سال ۹۷ است، در ماده ۷ مربوط به نقل و انتقالات آمده قراردادی مورد تأیید است که فرد با حضور در دفتر هیأت استان آن را امضا و اثر انگشت زده باشد.

آیین‌نامه سازمان لیگ فدراسیون والیبالدو) بند ۱۶ ماده ۷: اگر بازیکن تحت قرارداد بدون رضایت‌نامه کتبی از باشگاه قبلی بصورت مستقیم و غیرمستقیم با باشگاهی مذاکره کند، طبق قوانین انضباطی با او برخورد می‌شود.

سه) بند ۱۷: اگر باشگاهی با بازیکن تحت قرارداد بدون رضایت‌نامه کتبی از باشگاه قبلی وارد مذاکره شود، از طرف کمیته انضباطی جریمه می‌شود.

آیین‌نامه سازمان لیگ فدراسیون والیبالبا نقض این سه مورد، فقط باشگاه بی‌گناهی که در ابتدا با بازیکنی توافق کرده خطاکار شناخته می‌شود و شایسته جریمه است! اگر باشگاه‌ها قرارداد داخلی نبندند چطور از حضور بازیکنان اطمینان حاصل کنند؟ در شرایطی که برخی بازیکنان حتی با وجود قرارداد داخلی، باز هم با پیشنهاد بهتر و بدون اطلاع باشگاه به تیم دیگری می‌روند، یا اینکه باشگاهی زیر حرف خود بزند. حال چطور می‌شود «تعهد» را از لابه‌لای قول و قرارها پیدا کرد؟

بهتر نیست به جای پاک کردن صورت مسئله با ارائه راهکار بهتر، اجرای قوانین نوشته شده و برخورد جدی‌تر از بروز چنین اتفاقاتی جلوگیری کرد؟

آیین‌نامه سازمان لیگ فدراسیون والیبال

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

tempobet giris
Tablet Servisi