آریاورزش
هدف این مجله اینترنتی پوشش همه جانبه والیبال ایران و جهان در سطح مردان و بانوان بوده تا بتوانیم به مدد این رشته اخلاق گرا مرزهای فرهنگی را جدای از تعصبات قومی و نژادی چه در سطح ملی و چه جهانی به هم نزدیکتر کنیم.

سرمربی اسبق تیم ملی لهستان: هاینن فکر می‌کرد از دماغ فیل افتاده است!

به گزارش آریاورزش، والدمار فرانچیشِک نیه‌سوی، سرمربی اسبق تیم ملی لهستان در یک گفتگوی تلویزیونی خاطره‌ای از ویتال هاینن تعریف کرد که منجر شده بود ذهنیت بدی از او پیدا کند.

این مربی باسابقه که به عنوان «بزرگوار» شناخته می‌شود از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۳ سرمربی تیم ملی لهستان بود و اولین مربی‌ای بود که توانست در لیگ جهانی ۲۰۰۲ سه مرتبه برزیل را با تیم ملی لهستان شکست دهد.

پیشکسوت والیبال لهستان می‌گوید: ویتال هاینن مربی خیلی خوبی است ولی از اخلاقش بگذریم.

او به ماجرایی اشاره می‌کند که سرمربی تیم زاکسا بود و باید در بازی‌های کاپ اروپا با نولیکو مازیک بلژیک بازی می‌کرد که هاینن را به عنوان پاسور در اختیار داشت.

او می‌گوید: “رفتار هاینن افتضاح بود و همه را ناراحت کرد. او به نشست خبری نیامد. وقتی هم که سر و کله‌اش پیدا شد، طوری رفتار می‌کرد که انگار به همه لطف کرده است! البته با تمام این حرف‌ها، هاینن واقعاً پاسور خیلی خوبی بود.”هاینن سرمربی تیم ملی لهستاناو در پاسخ به این سؤال که آیا نظرش درباره هاینن عوض شده؟ با خنده می‌گوید: “هاینن مربی خیلی خوبی است و قهرمان جهان شده ولی بهتر است دیگر در این مورد سکوت کنیم.”
‌‌
این مربی لهستانی که منتقد حضور هاینن بر روی نیمکت تیم ملی عقاب‌ها بود، در پاسخ به این سؤال که آیا هنوز هم معتقد است یک لهستانی باید به جای هاینن سرمربی می‌شد، گفت: “الان نمی‌توانم این حرف را بزنم. مهمان بلژیکی ما خیلی خوب کار کرده و دوبار هم قهرمان جهان شد. اما من اعتقاد دارم که باید در آینده یک لهستانی سرمربی تیم ملی باشد. کی این اتفاق می‌افتد را من نمی‌دانم. اما میخائو وینیارسکی، میخائو گگل و یاکوب بدناروک مربیان بااستعدادی هستند.”

او درباره دوران حضور رائول لوزانو (سرمربی اسبق ایران) در تیم لهستان گفت: “از همان ابتدا که با رائول همکاری را شروع کردیم تا آخرین روز کاری همواره ارتباط خوبی با او داشتم. دو سال اول کار با او خیلی خوب بود و خدمات زیادی برای والیبال‌ لهستان انجام داد. هم از نظر فنی و هم آماری عملکرد خوبی داشت. از او ممنونم که لهستان را به مرحله دیگری از حرفه‌ای شدن رساند و ما را با این واقعیت روبه‌رو کرد که جهان متفاوت‌تر از آنچه که ما فکر می‌کنیم در جریان است.

رائول لوزانو سرمربی سابق تیم ملی لهستان

اما دو سال دوم بحث مطالبات بیشتر شد. آن زمان که من نایب رئیس بودم، چهار میلیون بدهی وجود داشت و ما دو سال اول داشتیم مشکلات را حل و فصل می‌کردیم. برای خرید یک مرکز تمرینی حرفه‌ای در اسپاوا و حتی استخدام لوزانو مجبور شدیم وام بگیریم. به همین خاطر پولی برای تأمین خواسته‌های لوزانو نداشتیم.”

او درباره المپیک توکیو گفت: “ما قطعاً برای مدال طلا به توکیو خواهیم رفت. ولی اگر نقره و برنز هم شد، من باز هم خوشحال می‌شوم. لهستان به عنوان تیم مدعی به المپیک می‌رود و از موقعیت سخت فرار نمی‌کند. ما در تمام پست‌ها بهترین‌ها را در اختیار داریم. آینده خوبی پیش روی تیم ماست و من امیدوارم که دهه طلایی برای والیبال‌ ما باشد.”

سرمربی تیم ملی والیبال لهستان
تیم ملی لهستان

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

tempobet giris
Tablet Servisi