آریاورزش
هدف این مجله اینترنتی پوشش همه جانبه والیبال ایران و جهان در سطح مردان و بانوان بوده تا بتوانیم به مدد این رشته اخلاق گرا مرزهای فرهنگی را جدای از تعصبات قومی و نژادی چه در سطح ملی و چه جهانی به هم نزدیکتر کنیم.

با رودربایستی که نمی‌شود تیم انتخاب کرد سید!

به گزارش آریاورزش، ‌سید محمد موسوی وزنه سنگین تیم ملی والیبال است. حضور استوارش زیر پرچم سبز و سفید و قرمز، به تیم ملی اعتبار می‌بخشد و خیال هواداران را از بابت خط دفاعی راحت می‌کند.

او سال‌ها برای تیم ملی بازی کرد و اغلب در صدر بهترین مدافعان بود. حتی سال ۲۰۱۵ جایزه بهترین دفاع وسط جام جهانی را از آن خود کرد. با این حال شاید نقطه عطف کارنامه ورزشی‌اش حضور در تیم نه چندان قدرتمند اولشتین بود. جایی که بارها مورد تحسین و توجه اهالی پلاس لیگا قرار گرفت و پرچم خود را بالا برد و در نهایت منجر به این شد که تیم‌های مطرح دنیا خواهان او باشند.

اگر چه سید تا قبل از آن هم بازیکن ناشناخته‌ای نبود و جوایز انفرادی هم داشت. اما نکته اصلی این است که در ۳۲ سالگی مسیر خودش را در والیبال اروپا باز کرد. جایی که می‌تواند با یکی از بزرگترین بازیکنان دنیا یعنی «ایوان زایتسف» هم‌بازی شود.

سید در دوراهی منطق و احساسش دچار تردید شده است. او در گفتگوی خود با مشرق نیوز می‌گوید: برای حضور در تیم سایپا، در رودربایستی با مصطفی کارخانه قرار گرفته است. چرا که کارخانه اصرار دارد او مثل پارسال تنهایش نگذارد، بماند و به سایپا کمک کند.‌

سید اعتراف می‌کند که بعد از یکسال موفق در لهستان، دو پیشنهاد خیلی خوب در اروپا دارد و می‌خواهد ماجراجویی خود را در لیگ اروپا ادامه بدهد. اما رضایت آقای کارخانه هم برایش اهمیت دارد.

نکته اصلی اینجاست که ستاره‌های والیبال در سال منتهی به المپیک، چرا باید به لیگ ایران برگردند؟

بحث احترام و قدرشناسی یک موضوع جداگانه است و بسیار هم قابل تقدیر؛ اما توجه به آینده حرفه‌ای و خیر و صلاحی که شامل تیم ملی هم می‌شود، یک بحث دیگر است.

بازیکنان هر چه بیشتر در این سال تحت فشار قرار بگیرند، در کنار یا مقابل بازیکنان بزرگ بازی کنند، بیشتر به آمادگی آنها کمک می‌کند. آرامش ذهنی ناشی از یک لیگ حرفه‌ای، برنامه‌ریزی دقیق، شارژ به موقع مالی و بازی مقابل تعداد متعددی از تیم‌های قدرتمند، دلایل محکم دیگری است که باید مدنظر قرار داد.

اگر به این بازیکنان علاقمندیم، آینده‌شان و تیم ملی برایمان مهم است، باید اجازه داد مسیر مصلحت خود را در پیش بگیرند.

سید دلش با ماندن نیست. او می‌داند با ۳۲ سال سن، شاید آخرین فرصتی باشد که می‌تواند در تیم‌های مطرح بازی کند. او به مشکلات لیگ ایران آگاه است و می‌گوید لیگ ایران از نظر مدیریتی، اسپانسری و کیفی هر سال ضعیف‌تر می‌شود. اما دلش نمی‌آید روی آقا مصطفی را زمین بی‌اندازد.

اما … با رودربایستی که نمی‌شود تیم انتخاب کرد!

سید محمد موسوی

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

tempobet giris
Tablet Servisi