آریاورزش
هدف این مجله اینترنتی پوشش همه جانبه والیبال ایران و جهان در سطح مردان و بانوان بوده تا بتوانیم به مدد این رشته اخلاق گرا مرزهای فرهنگی را جدای از تعصبات قومی و نژادی چه در سطح ملی و چه جهانی به هم نزدیکتر کنیم.

روسیه و مصر ؛ نشست خبری پس از بازی در جام جهانی ۲۰۱۹

به گزارش آریاورزش، روسیه و مصر در پنجمین روز رقابت های جام جهانی ژاپن، روسیه توانست با نتیجه ۳-۱ مصر را شکست دهد. روسیه با نتایج ۲۵-۱۹_۲۱-۲۵، ۲۵-۱۹، ۲۵-۲۱ بازی را از آن خود کند. یاروسلف پودلِسنیک با کسب ۱۷ امتیاز، امتیاز اورترین بازیکن زمین شد.

توماس سامولو سرمربی تیم روسیه

من به همکار خودم ورمولن در تیم مصر به خاطر عملکرد خوبش تبریک میگویم. فکر میکنم مصر پیشرفت زیادی کرده است و بازی سطح بالایی را با همه تیمها تا به اینجای مسابقات انجام داده است. والیبال در دنیای امرور به همین شکل است.

همه تیم ها خوب بازی می کنند و هر بازی یک نبرد سنگین است. فکر می کنم در بازی امروز فراز و نشیب های زیادی را شاهد بودیم به خصوص در سرویس و دریافت از سرویس های موجی, که برای هر دو تیم اتفاق افتاد. فکر می کنم انتهای بازی سرویس های خوبی  زدیم و قطعا کلید موفقیت و پیروزی ما در بازی همین سرویس ها بودند.

از این برد بسیار خوشحالم چون بعد از دو باخت فشار زیادی بر روی تیم ما بود، بخصوص باخت مقابل استرالیا خیلی برایمان سنگین تمام شد. بسیار خوشحالم و از بازیکنانم بخاطر کاری که امروز کردند تشکر می کنم. دفاع هایی که داشتیم خیلی موفق نبودند ولی برای گرفتن نتیجه امروز آنها هم تاثیر گزار بودند.

ما همیشه آمار را بررسی و آنالیز می کنیم که ببینیم در بازی چه کردیم. اما فکر می کنم وقتی تیمی خوب کار کند همه چیز برایش راحت و آسان پیش می رود و  بازیکنان ب شرایط بازی سریعتر خودشان را وفق میدهند. هنوز به آن میزان آمادگی و هماهنگی لازم که باید بازیکنان با هم داشته باشند نرسیدیم اما سعی می کنیم تا این مسئله بهتر  شود.

ما دوست داریم که بازی های بیشتری را پیروز شویم. ولی رقبای سختی در هیروشیما داریم. باید با ژاپن میزبان بازی کنیم که حتما سالن پر از شور و هیجان و صدا خواهد بود. باید ریکاوری خوبی در این دو روز استراحت داشته باشیم تا از بار خستگی بازیکنان بکاهد و انها سرحال و پرانگیزه برای ادامه بازی ها آماده شوند.

"مسابقه

 

سرگی گرانکین کاپیتان روسیه

تیم مصر در ۴ بازی گذشته خیلی خوب بازی کردند و همان عملکرد را امروز هم تکرار کردند. به هر حال امروز سرویس‌های ما بخصوص سرویس‌های موج خیلی خوب زده و توانستیم از این طریق فرصت‌های خوبی ایجاد کرده و امتیاز بگیریم. همین سرویس‌ها موجب برتری و پیروزی ما شد. می‌توانستیم بهتر هم باشیم، اما مصری‌ها خیلی خوب بودند. نکاتی وجود دارد که باید روی آنها کار کنیم و برای دور بعدی در هیروشیما آماده شویم.

گیدو ورمولن سرمربی تیم مصر

به تیم روسیه تبریک میگویم و دوستم ساملو سرمربی تیم روسیه. آنها خوب بازی کردند. به نظرم آنها اماده تر از ما بودند، خستگی در بازیکنان من مشهود بود، با این وجود کم کاری نکردند و در زمین جنگنده بازی کردند. من از عملکرد و بازی انها در زمین رضایت کامل دارم. ما در ناگانو با ۵ تیم بزرگ دنیا بازی کردیم و در همه بازیها هم سطح آنها بودیم.

امروز روسها در روی تور قویتر از ما کار کردند و همچنین با سرویس های موجی خود ما را اذیت کردند. سعی کردیم در مواقعی از مسابقه به بازی برگردیم اما تیم روسیه نقشه های بسیاری در دفاع و حمله به واسطه پاسور خوب خود ارائه کرد که دست ما را کوتاه کرد و ما نتوانستیم بیش از یک ست بازی را از ان خود کنیم.

روسها خیلی خوب بازی می کنند. میدانیم که باید در مرحله بعد خوب بازی کنیم و مطمئنم که می توانیم بهتر از این باشیم. ما الان نیاز به استراحت داریم تا بتوانیم برای بازیهای دور بعد اماده شویم.

وی در مورد عملکرد تیم مصر در ناگانو ادامه داد:

در ابتدا باید بگویم که به همه بازیکنانم افتخار می کنم، هر بازی که اینجا انجام دادیم شانس این را داشتیم که ببریم و توانستیم دیگر تیم ها را به مشکل بیندازیم. از پیروزی مان مقابل تیم استرالیا لذت بردیم و برد در برابر ایران شگفت زده مان کرد.

با برزیل در سطح بالایی بازی کردیم و از لحاظ فنی آنها را به چالش کشاندیم. در بازی با کانادا شانس پیروزی داشتیم که تنها تاسفمان در این هفته همین بازی با کانادا است. امروز روسیه بهتر از ما بود پس نتیجه را می پذیریم.

با این دو برد به دور بعد می رویم و فکر می کنم این نتیجه برای مصر شروع خوبی باشد. در دور بعد تیمهایی هستند که می خواهیم انها را هم ببریم و سعی کنیم به تعداد بردهای خودمان اضافه کنیم و با آمادگی بیشتری برای رقابت های ژانویه حاضر شویم.

مهمترین چیز برای ما  این است که به لحاظ ساختاری به قویترین شکل ممکن برای بازی های ژانویه سال آینده برسیم تا در مسابقات انتخابی المپیک جز تیمهای راه یافته به المپیک باشیم.

مسابقه روسیه و مصر
مسابقه روسیه و مصر

احمد صلاح عبدالحی – کاپیتان مصر

مقابل یکی از قوی‌ترین تیم‌های دنیا بازی کردیم. می‌خواهم این موضوع را به شما یادآوری کنم که ما طی سه روز، سه بازی مهم مقابل تیم‌های بزرگ انجام دادیم. من تعداد ست‌ها را شمردم، در واقع ۱۳ ست در سه روز بازی کردیم.

این شرایط برای ما خیلی سخت بود، البته من امروز احساس کردم که بازیکنان یک مقدار خسته بودند. اما حتی با اینکه خسته بودیم، سعی کردیم بهترین بازی خودمان را انجام دهیم و سعی کردیم تا پایان بازی بجنگیم. در نهایت ما شکست خوردیم، اما من به تیمم افتخار می‌کنم.

کاپیتان تیم ملی مصر در خصوص مراحل آماده‌سازی این تیم برای بازی‌های آینده گفت: فکر می‌کنم زمان کافی داشته باشیم تا برای بازی‌های بعد آماده شویم. اما یک سفر پنج ساعته با قطار خواهیم داشت و هتل خود را تغییر می‌دهیم.

اما من باور دارم که سرمربی ما شرایط را مدیریت خواهد کرد و آن را در حین تمرینات به ما انتقال می‌دهد. ضمن اینکه ریکاوری نیز برای ما خیلی مهم است تا برای بازی‌های بعدی آماده شویم.

مسابقه روسیه و مصر
مسابقه روسیه و مصر

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد