آریاورزش
هدف این مجله اینترنتی پوشش همه جانبه والیبال ایران و جهان در سطح مردان و بانوان بوده تا بتوانیم به مدد این رشته اخلاق گرا مرزهای فرهنگی را جدای از تعصبات قومی و نژادی چه در سطح ملی و چه جهانی به هم نزدیکتر کنیم.

برزیل با ستاره‌هایش به سختی برد / تجربه خوب جوانان مقابل قهرمان المپیک

به گزارش آریاورزش، در روز پنجم مسابقات جام جهانی والیبال ۲۰۱۹ ، تیم ملی والیبال ایران به مصاف برزیل رفت و با عملکردی قابل دفاع با نتیجه سه بر یک مقابل قهرمان المپیک شکست خورد تا برزیلی‌ها همچنان بدون شکست و صدرنشین باقی بمانند.

ایران ست اول را ۲۷-۲۵ برد، اما سه ست بعدی را ۲۱-۲۵ ، ۲۵-۲۷ و ۲۲-۲۵ شکست خورد.

در پایان پوریا یلی با ۲۵ امتیاز، امتیازآورترین بازیکن میدان بود و لئال نیز ۱۶ امتیاز برای برزیل بدست آورد.

مسابقه ایران و برزیل در جام جهانی 2019
مسابقه ایران و برزیل در جام جهانی ۲۰۱۹

ترکیب شروع کننده تیم‌ها:

ایران بازی را با جواد کریمی، پوریا یلی، مسعود غلامی، علی شفیعی، پوریا فیاضی، امیرحسین اسفندیار و محمدرضا حضرت‌پور آغاز کرد و در دقایقی از بازی محمدرضا مؤذن به عنوان دریافت‌کننده وارد زمین شد.

در آن سوی میدان تمام ستاره‌های برزیل اعم از برونو رزنده، ریکاردو لوکارلی، لوکاس ساتکمپ، لئال، مائوریسیو سوزا و آلن سوزا حضور داشتند.

مسابقه ایران و برزیل در جام جهانی 2019

مسابقه ایران و برزیل در جام جهانی 2019

گزارش ست به ست بازی:

جوانان ایران ست اول را پا به پای برزیل پیش رفتند و هر چه از بازی گذشت هماهنگ‌تر و متمرکزتر ظاهر شدند. ایران توانست در مقطعی از بازی اختلاف سه امتیازی ایجاد کند، اما در حالی که بازی ۲۳-۲۲ به سود ایران بود، دو اشتباه حمله در تیم ایران باعث شد نتیجه ۲۳-۲۴  به نفع برزیل شود. اما بازیکنان تمرکز خود را از دست ندادند و با یک امتیاز سرویس ۲۷-۲۵ پیروز شدند.

ایران در ست دوم بازی را نزدیک آغاز کرد، اما به تدریج در حملات دچار مشکل شد و‌ برزیل دو امتیاز سرویس گرفت تا در امتیاز ۸-۱۶ به اختلاف هشت امتیازی برسد. ایران تلاش کرد فاصله را کم کند و حتی به ۳ امتیاز کاهش داد، اما ست دوم ۲۱-۲۵ به سود برزیل شد.

در ابتدای ست سوم نیز دو تیم بازی نزدیکی را آغاز کرد اما در ادامه این برزیل بود که به اختلاف دو امتیازی رسید. ایران در امتیاز ۱۵ بازی را برابر کرد تا همه چیز تا پایان ست برابر پیش برود. ایران به امتیاز ۲۵-۲۳ رسید، اما با تقاضای بازبینی خطای یلی و رد شدن پا از خط میانی زمین مشخص شد تا بازی ادامه پیدا کند. در نهایت ست سوم ۲۵-۲۷ به سود برزیل شد.

در ست چهارم بازی با برتری ۵-۱ ایران آغاز شد، اما برزیل نتیجه را برابر کرد. بازیکنان ایران بار دیگر توانستند اختلاف سه امتیازی ایجاد کنند (۱۳-۱۰) که متأسفانه باز هم با عدم مدیریت کادر فنی امتیاز از دست رفت و نتیجه برابر شد. بازی تا امتیاز ۱۸ برابر پیش رفت، اما برزیل موفق شد با سرویس فاصله ایجاد کرده و ۲۲-۲۵ برنده شود.

البته تجربه‌ای که ایران بدست آورد و دست‌آوردی که داشت بیشتر از پیروزی ارزش دارد و آنهم جوانانی که اینگونه با اعتماد به نفس مقابل قهرمان المپیک بازی می‌کنند. مخصوصاً پوریا یلی که عملکردش تفاوت چشمگیری نسبت به لیگ ملت‌ها داشت.

تیم ملی ایران در بازی آینده روز چهارشنبه ساعت ۱۲:۳۰ به مصاف آمریکا می‌رود.

مسابقه ایران و برزیل در جام جهانی 2019

 

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد