آریاورزش
هدف این مجله اینترنتی پوشش همه جانبه والیبال ایران و جهان در سطح مردان و بانوان بوده تا بتوانیم به مدد این رشته اخلاق گرا مرزهای فرهنگی را جدای از تعصبات قومی و نژادی چه در سطح ملی و چه جهانی به هم نزدیکتر کنیم.

تغییرات در تقویم لیگ والیبال چین / لیگ چین کوتاه‌تر می‌شود

به گزارش آریاورزش، لیگ والیبال چین (CVL) در تقویم باشگاهی خود تغییراتی ایجاد خواهد کرد. این تغییرات بر روی ستاره‌های بزرگ جهان که حضورشان در لیگ این کشور هر ساله موجب قوی‌تر شدن آن می‌شود، تأثیر می‌گذارد.

‌در سال‌های‌ اخیر، حضور ستاره‌های بزرگ والیبال در باشگاه‌های مردان و زنان چین مانند کریستین ساوانی، ژولین لینل، کوین تیلی، کوبیاک، ادگار و … موجب جذاب‌تر شدن لیگ این کشور شده است. امسال نیز سعید معروف کاپیتان تیم ملی کشورمان به باشگاه بایک موتور پیوسته تا ایران نیز در آنجا نماینده‌ای داشته باشد.

حضور بازیکنان بزرگ خارجی برای آنها دو مزیت دارد.

از آنجایی لیگ والیبال چین تقریباً همزمان با شروع فصل باشگاهی در سایر نقاط جهان آغاز می‌شود اما سه ماه زودتر به پایان می‌رسد، آنها علاوه بر اینکه پول خوبی بدست می‌آورند، می‌توانند بیشتر مورد توجه مدیران باشگاه‌ها و مربیان قرار بگیرند تا پس از آن در نیم‌فصل دوم یا مرحله پلی‌آف به سایر باشگاه‌ها در لیگ‌های قوی‌تر مثل ایتالیا، لهستان، روسیه و … ملحق شوند.

اتفاقی که سال گذشته برای کوین تیلی افتاد. او پس از کسب نایب قهرمانی با تیم بیجینگ، به باشگاه مودنا رفت. در فصل پیش‌رو نیز متی کازیسکی بلغاری که به تیم جی تیکت پیوسته قرار است پس از پایان لیگ ژاپن، از مرحله پلی‌آف به باشگاه ورونا برگردد.

‌اکنون قرار است تغییراتی در تقویم باشگاهی چین انجام شود. بر این اساس در بخش زنان از ۲ نوامبر ۲۰۱۹ آغاز و ۲۱ ژانویه ۲۰۲۰ تمام می‌شود.

اما لیگ والیبال مردان از ۱۹ ژانویه (۲۹ دی) دقیقاً پس از پایان انتخابی المپیک قاره آسیا (به میزبانی چین) آغاز و ۱۵ آپریل ۲۰۲۰ به پایان می‌رسد. شاید این تغییرات به خاطر مسابقات حساس انتخابی المپیک باشد.

بنابراین بازیکنان خارجی دو راه دارند: یا فصل باشگاهی را در خارج از چین آغاز کرده و همانجا تمام کنند، یا اینکه این مدت را تا زمان شروع لیگ چین تمرین کرده و سپس از اواخر فروردین و پلی‌آف به لیگ‌های دیگر بروند.

سال گذشته باشگاه شانگهای که خولیو سابی ایتالیایی را در اختیار داشت، با غلبه بر بیجینگ قهرمان شده بود.

لیگ والیبال چین کوتاه‌تر می‌شود / سعید معروف در لیگ چین

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد