آریاورزش
هدف این مجله اینترنتی پوشش همه جانبه والیبال ایران و جهان در سطح مردان و بانوان بوده تا بتوانیم به مدد این رشته اخلاق گرا مرزهای فرهنگی را جدای از تعصبات قومی و نژادی چه در سطح ملی و چه جهانی به هم نزدیکتر کنیم.

کامبک استرالیا ناتمام ماند/دومین پیروزی ایران در جام جهانی ۲۰۱۹

به گزارش آریاورزش، در چهارمین روز مسابقات جام جهانی والیبال ۲۰۱۹، تیم ملی کشورمان به مصاف استرالیا رفت. کامبک استرالیا ناتمام ماند و ایران با استفاده از انگیزه و تازه نفس بودن بازیکنان جوان ۳-۱ پیروز شد تا به دومین برد خود دست یابد.

دو تیم ایران و استرالیا به عنوان قهرمان و نایب قهرمان آسیا به مصاف هم رفتند که همه چیز به سود ایران به اتمام رسید. ایران ست اول را ۲۵-۲۲ به سود خود رقم زد اما در ست دوم ۲۵-۱۸ بازی را واگذار کردند. باخت در ست دوم باعث شد که بازیکنان به خود امده و ست سوم و چهارم را با نتیجه ۲۵-۱۸ و ۲۵-۲۷ به پایان بردند.

ترکیب ایران

ایران در این بازی از ترکیب جوان و باتجربه استفاده کرد و جواد کریمی، امیر غفور، مسعود غلامی، علی مجرد، میلاد عبادی‌پور، امیرحسین اسفندیار و محمدرضا مؤذن به میدان آمدند.

امتیاز آورترین ها

امیر غفور  ۱۸ امتیاز (۱۷ آبشار و ۱ سرویس) برای ایران و ویلیامز ۱۹ امتیاز (۱۸ آبار و ۱ دفاع)برای استرالیا گرفتند.

امیر غفور در بازی مقابل استرالیا
امیر غفور در بازی مقابل استرالیا

آمار کلی بازی

آمار بازی ایران و استرالیا
آمار بازی ایران و استرالیا

ایران ست اول این بازی را با استفاده از توپ‌های بلند ۲۵-۲۲ پیروز شد. اما در ست دوم استرالیا خوب سرویس کرد و از دستان بازیکنان ایران امتیاز مستقیم گرفت، از طرفی اشتباهات ایران بیشتر شد تا این ست ۱۸-۲۵ به سود استرالیا شود.

دو تیم ست سوم را بسیار نزدیک و امتیاز به امتیاز آغاز کردند و این روند تا امتیاز ۱۸ ادامه یافت. اما با سرویس‌های عالی غفور و به دنبال آن دفاع مجرد و حمله‌های اسفندیار، این ست ۲۵-۱۸ به سود ایران شد.

ایران ست چهارم را خیلی خوب شروع کرد و توانست با استفاده از توپ‌های برگشتی فاصله پنج امتیازی ایجاد کند. اگر چه استرالیا به بازی برگشت و توانست در امتیاز ۲۳ بازی را برابر کند، اما کامیک کانگوروها ناتمام ماند و ایران ۲۷-۲۵ پیروز شد.

کامبک ناتمام استرالیا مقابل ایران
کامبک ناتمام استرالیا مقابل ایران

تیم ملی والیبال ایران در پنجمین بازی خود فردا یکشنبه ساعت ۸:۳۰ با برزیل دیدار خواهد کرد. برزیل تا الان تیم بدون شکست مسابقات و در صدر جدول قرار دارد.

 

 

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد